Na palubě Resolution

Na palubě Resolution https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104557/na-palube-resolution-104557.jpg 5 12 2

Literatura faktu - popisující druhou výpravu kapitána Jamese Cooka do Tichomoří, při hledání Jižní pevniny a snaze přiblížit se až k jižnímu pólu. Druhá výprava kapitána Cooka. Přesně 13. července 1772, tedy do roka a do dne od chvíle, kdy se James Cook vrátil do Anglie s tím, že pro britskou korunu získal Austrálii a Nový Zéland, vypravil do Tichomoří další dvě lodi, Resolution a Adventure, aby své objevné putování po jižní polokouli dovedl do konce. Tato tři roky trvající plavba zůstává doposud největší objevnou výpravou, kterou kdy kdo podnikl do jižních vod Indického, Tichého a Atlantského oceánu. Žádná jiná plachetní loď nedokázala proplout tak daleko krami okolo jižního pólu.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , BB art

Resolution

MilBart
05.07.2020 5 z 5

Na 18. století fantastické dobrodružství bez zbytečných ztrát na životech. Kniha hezky a výstižně napsaná. Doporučuji.

Adelajda_4
22.03.2014 5 z 5

Ačkoliv jsem od knihy čekala suchopárný historický text, nebylo tomu tak a čekal mě dalo by se říct velice čtivě napsaný historický román. Rozhodně mohu knihu doporučit, na to, že to pro mě byla literatura ke zkoušce jsem si početla moc hezky.

mořeplavba objevitelské cesty

Peter Aughton