Lapací list

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jack Aubrey je námořní důstojník, zkušený a schopný kapitán s patentem. Lapací list začíná tím, že byl vyškrtnut z Královského námořnictva za zločin, který nespáchal. Jacka Aubreyho, pro něhož je služba na moři vším, to zdrtí. S Aubreym však zůstává jeho přítel a lodní lékař, Stephen Maturin, který je ze záliby nejen přírodovědcem, ale i agentem britské výzvědné služby. Aby svému příteli pomohl, zakoupil pro Aubreyho jeho starou loď Surprise. Doufá, že mu trápení nad vyhazovem od námořnictva ulehčí velením „soukromé válečné lodi", jak tomu říká Aubrey - neboli kaperu s lapacím listem. Na základě tohoto pověřovacího dokumentu mají nejen pustošit nepřátelský obchod, ale mnohem víc. Společně se vydají na plavbu za nesnadným úkolem s nadějí, že pokud uspějí, bude Aubreymu snad navrácena hodnost, ale především smysl života, jehož ztráty lituje ze všeho nejvíce. Z těchto zdánlivě prostých a známých stavebních kamenů vystavěl Patrick O'Brian strhující příběh plný lidskosti a dramatických zvratů, který nás opět zavede do neobyčejného světa kapitána Jacka Aubreyho....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/410208/lapaci-list-9jy-410208.jpg 4.85
Série

Námořní dobrodružství Aubreye a Maturina 12.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Historie
Vydáno, Talpress
Orig. název

The Letter of Marque, 1988

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Lapací list

Přidat komentář
Trchi
13. září

Opet naprosta dokonalost! Tentokrat vice "plnohodnotnejsi" dil, nez predchozi kniha, jsme vice na mori, a i Jackovo nadseni a navrat zpatky na Surprise pripomina elanem prvni knihy serie.
Vse je tak, jak ctenari dobre znaji, je az neskutecne, ze se O'Brianovi dari psat proste porad stejne vyborne, dychne na vas naprosto stejna atmosfera doby a hlavne ty postavy! Nejen Jack a Stephen, ale potesi i pasaze s Dianou, ubrblanym Killickem, Babbingtonem a dalsimi.
Nekolik scen se Stephenem na lodi je opravdu komickych, a kdyz clovek cte o Stephenovi a jeho zpusobu uvazovani, mel jsem skoro chut na par kapek tinktury laudana nebo si zazvykat kokovy list :)
Byla to opet krasna kapitola naseho dobrodruzstvi s temi nejlepe napsanymi postavami a nezbyva nez cekat na dalsi knihu :)

MilBart
01. srpna

Skvělé, nic jiného jsem nečekal. Zase se plavím v těch dávných časech.

Autor a jeho další knihy

Patrick O'Brian
britská, 1914 - 2000

všech 13 knih autora

Kniha Lapací list je v

Právě čtených1x
Přečtených5x
Knihotéce6x
Chystám se číst4x
Chci si koupit9x