milan.krimsky milan.krimsky komentáře u knih

Boty Boty Linda O´Keeffe

Fotografie a popis a historie obuvi také od světoznámých návrhářů

17.03.2022 4 z 5

Ty boty musím mít! Ty boty musím mít! Paola Jacobbi

takový lehký výpis z historie obuvi doplňují glosy až místy vtipné

17.03.2022 3 z 5

Zločin na zámku Zločin na zámku Jiří Procházka

Dva příběhy v jednom, konec tragický,...

06.04.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Opět dobrý komiks a spoustu coming outu

30.03.2021 5 z 5

První láska, poslední pomazání První láska, poslední pomazání Ian McEwan

Výbor povídek

25.03.2021 4 z 5

O božím Sidorkovi O božím Sidorkovi Vladislav Haluška

Romské pohádky

24.02.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Druhý díl tohoto romantického komiksu je o opětování a přijímání lásky a coming outingu, opět nechybí to co by měl správný děj mít; těším se na další vydání třetího dílu

19.06.2020 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

První díl o dvou chlapcích, kteří se teprve začínají seznamovat a z kamarádského vztahu se vyvíjí něco blíž; na konci knihy je seznam hudebních interpretů, které lze najít na youtube

19.06.2020 5 z 5

Smrt má v ruce skalpel Smrt má v ruce skalpel Václav Pavel Borovička

Soubor detektivních případů podle skutečných událostí, kniha popisuje i novinky, které daly základ vyšetřování detektivům.

08.06.2020 5 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Sice jsem neviděl film, ale kniha si myslím, je asi lepší. Jsou v ní vyjádřeny myšlenky hlavní osoby Simona před uskutečněním svého coming outingu, spolu s dopisováním p e-mailu s tajemným Blue, konec je takový HappyEnd

06.05.2020 5 z 5

Chlapec se srdcem mého syna Chlapec se srdcem mého syna Věra Řeháčková

V první řadě jsem očekával něco jiného, to co autorka, mi napověděla, jsem se po zdlouvavám váhání vrhnul na knihu a soucit s hlavním hrdinou ani nemám, to co prošil ríša, je vskutku neuvěřitelný

27.04.2020 5 z 5

Pokušení českých doktorů Pokušení českých doktorů Pavel Jansa

Kriminální případy se odehrávají v různých biochemických laboratoři výzkumných ústavů

08.03.2020 4 z 5

Suchej tam, mokrej ven Suchej tam, mokrej ven Tony Fenelly

Kdysi jsem tuhle knihu četl a vím, že jako krimi román z prostředí gay komunity se mi líbila, jen škoda, že jí knihovna vyřadila z fondu, rád bych si jí znovu přečetl

06.02.2020 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany's Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany's Truman Capote

Něco jako deník v době válečných let mladého muže, který se zamiluje do tajemné ženy, jež sdílí dům ve kterém bydlí

02.02.2020 4 z 5

Můj život s Reinhardem Můj život s Reinhardem Lina Heydrich

Český národ chtěl podrobit nejtěžším zkouškám v dělnické profesi či ho úplně vyhladit a přesto byla o něm napsaná chvála od jeho manželky a syna. Při čtení mi chvilkama mrazilo v zádech, brrr

17.01.2020 3 z 5

Večeře v Paříži Večeře v Paříži Elizabeth Bard

Americká autorka se snaží pochopit francouzskou kuchyni prostřednictvím rodiny svého chotě, své postřehy se snažila popsat do téhle knihy

15.01.2020 5 z 5

Ve stínu trojzubce Ve stínu trojzubce Stanislaw Myslinski

Autor popisuje první poválečné roky na území Polska, sovětské Ukrajiny a československa v době nepokojů ohledně Banderovců, kteří se snaží začlenit část polského vojvodství k nově utvořené ukrajině a snaží se zmanipulovat volby v československu, aby lid nevolil komunisty, ale demokratické strany. Autor nezapoměl na hrůzy tehdejších sotní Banderovců prováděné na obyvatelích.

15.01.2020 4 z 5

Tenkrát za totáče Tenkrát za totáče * antologie

První povídka zcela doplňuje téma knihy, ostatní povídky jsou spíše o tom, jak autoři psali bez cenzury

10.01.2020 2 z 5

Někdo mě vede za ruku Někdo mě vede za ruku Lenka Teremová

Dvě kamarádky, které se do sebe zamilují a následně si vyzkouší jedna z nich, jaké je to milovat se se ženou, autorka zde doplnila téma ohledně drog a drogově závislých

10.01.2020 4 z 5

Chrpy a města Chrpy a města Vítězslav Nezval

Autor popisuje v knize své zážitky z dětství, život před válkou, v protektorátě i poválečném čs.

12.11.2019 5 z 5