Mikko Mikko komentáře u knih

Zabíječ elfů Zabíječ elfů Nathan Long

Podle mě zatím nejslabší díl ze série zabíječů. Oceňuji nápad, ale už tak moc nechválím provedení. Přítomnost šedého věštce a Maxe sice potěší, ale i přesto Gothrekovo a Felixovo nekonečné bloudění v elfské arše začne trošku nudit.

05.03.2014 2 z 5

Zabíječ orků Zabíječ orků Nathan Long

Moc jsem byl zvědav jak se Nathan Long zhostí pokráčování série, kterou měl doposud pod taktovkou William King. Kniha ničím nenadchla, ale ani naopak ničím nezklamala. Je vidět že se Nathan Long zatím v Zabíječích rozkoukával. Ale i tak jsem rád že tyto otěže přebral a postaral se další temný příběh ze světa Warhammeru...

05.03.2014 3 z 5

Jízda mrtvých Jízda mrtvých Dan Abnett

Knížka na jedno odpoledne. Proč? Protože je vynikající! Opravdu jedna z nejlepších knih ze série Warhammer. Tohle si musíte přečíst. Brilantní námět. Brilantní Abnett. Brilantní kniha. Gerlach a Karl vemou za srdce..

Zabíječ obrů Zabíječ obrů William King

Říkáme si, že sedmý díl zabíječů nás už nebude mít čím překvapit. Ale opak je pravdu. Za pomoci elfa Teclise se dozvídáme o rase bohů, kteří mají co dočinění s chaosem. King opět ve skvělé formě. Pět hvězd!

Zabíječ lidí Zabíječ lidí Nathan Long

Po nepříliž presvědčivém zabíječi Orků přicházi na řadu živější a příjemější Zabíječ lidí. Určitě potěší dobře vymyšlená nekonvenční zápletka a hlavně návraty dobře známých postav jako je Malakai nebo Ulrika. Trošku mě sice zklamal závěrečný souboj, ale přesto hodnotím kladně a to ****

05.03.2014 4 z 5

Zabíječ bestií Zabíječ bestií William King

Můj vůbec nejoblíbenější díl zabíječů. Kniha plyne jako voda a přečte se jedním dechem. Objevují se postavy jako Max a Ulrika ale i krysák Thanquol. Klasický king. Klasičtí zabíječi. Klasická řežba.

Zabíječ trolů Zabíječ trolů William King

Tak tenhle díl rozhodl o tom, že mě zabíječi vtáhnou a už nepustí a netrpělivě budu čekat na každý nový díl. Skvěle zpracované boje jsou zařazeny do jednotlivých kratších příběhu. Pro čtenáře kteří ještě neměli tu čest se Zabíječi musím zmínit jedinečnou dvojici hlavních hrdinů. V našem případe Felixe a Gotreka, které si opravdu zamilujete, zvláště pak jejich rozhovory a hlášky, ostatně tak jako zniňované souboje, vedlejší postavy a různé variace nepřátel. Takže moje hodnocení je jasných 5 hvězd a konstatuju \\\"určitě si to přečti človíčku\\\".

Zabíječ skavenů Zabíječ skavenů William King

Kniha je opět rozdělená do několika příběhů, ale tentokrát na sebe všechny navazují a vyprávějí nám jeden příběh. Přibylo akce, přibylo sarkastických hlášek a tím pádem jsou skaveni ještě o malinko čtivější než trolové. Návíc přítomnost jednoho z nejlepších záporných hrdninů ságy zvedá laťku ješte o pár procent víš... \\\"Ochutnej mou sekeru, krysáku!\\\"

Kroniky Jakuba Vandrovce Kroniky Jakuba Vandrovce Andrzej Pilipiuk

Špatné to rozhodně nebylo, nicméně jsem čekal víc.. Možná že jsem byl namlsaný zajímavou anotací, čí kladným hodnocením. Párkrát mě kniha sice rozesmála ale celkově to bylo takové nemstné neslané. Nějak mě ta alkoholová zábava nenadchla a právě na tom celá kniha staví. Možná je to můj špatný zvyk, ale mám tendenci humorné fantasy srovnávat s Pratchettem a v tomto kritériu Pilipiuk a Vandrovec neobstál.

05.03.2014 2 z 5

Bouře začíná Bouře začíná Damian Dibben

Špatné to nebylo. Nápad výborný. Ale pro mě je tu jedno velké ALE. Kniha je zaměřena spíše na mladší čtenáře. Téměř ve všech rolích byly děti. Ať už hrdinové, padouši nebo vojáci. Takže u mě moc nezabodovala, nicméně to neznamená, že to tak bude u všech. Zkuste :)

03.03.2014 2 z 5

Temné časy Temné časy Martin Fajkus

100 lidí, 100 názorů. Mě naopak přišla povídka od Kinga ( i přes to že ho mám moc rád) téměř nejslabší. Potěšily sestry Lukačovičové, humorná fantasy od Antonína a zajímavá byla i steampunková povídka Petra Schinka či klasická fantasy Míly Lince. Nejvýraznější však asi byla závěrečná jízda od Františka Kotlety, který je zkrátka František Kotleta. To se nedá jinak hodnotit :D Kniha se čte svižně a jedním dechem. Určitě doporučuji ...

03.03.2014 4 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Rozjíždí se pomalu, jak to už u mistra Kinga je zvykem, ale jakmile se jednou rozjede, tak se už nezastaví. Jako vždy dobře napsané postavy (nejzajímavější zřejmě Wireman) a nálož děsivých scén. ( první vstup dvojčat na scénu stál za to). Je až k nevíře s jakými tématy umí King pracovat a měnit je v horory. I když takový Řbitov Zviřátek nebo TO, ne zarylo do křesla o poznání více, tak přesto nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdama. Určitě stojí za přečtění ........ "Ať se den vydaří ! Ty se pak vydaříš taky."

02.03.2014 5 z 5