mikika mikika komentáře u knih

Smrt v temnotách Smrt v temnotách J. R. Ellis

pohodová a celkem úsměvná detektivka z malé britské vesnice, kde počet podezřelých neustále narůstá, jak měli všichni na zabitého pifku. zvláštností je krása yorkshirské krajiny a zdánlivě neproveditelný způsob vraždy.
příjemná oddychovka.

06.03.2023 4 z 5

Jak spadnout přes palubu Jak spadnout přes palubu Emmy Abrahamson

i když se kniha prezentuje jako humorná oddechovka, tak úplně nevím, čemu se ti Švédové vlastně smějou. asi mají standard někde jinde, a tak jim řecké katastrofy přijdou šokující, ale Češi už jsou prostě zvyklí na ledacos.
časem vám ale dojde, že ta nespokojenost Jackie s celým tímhle výletem asi může vycházet i zevnitř, že není spokojená sama se sebou. a že ten odstup od svého nudného života může i napomoct k novému pohledu na svět...

27.02.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

geniální agentka, která se nijak nevyvyšuje, mužný ranger, co raději koná, než mluví. plus bláznivá rodina, šílený vrah a zima, zalézající za nehty. naštěstí se autorka nezaměřuje na nechutné detaily únosů a mučení, na druhou stranu máte někdy pocit, že mrtvoly v okolí město nijak nevzrušují. veškeré soustředění jde za Laurel a její auru. i když jsem asi čekala něco jiného, začetla jsem se natolik, že jsem zapomněla přikládat do kamen....

20.02.2023 3 z 5

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

zatímco třeba sabrina jeffries roztahá jednu detektivní zápletku do čtyř různých romancí, tahle Messina naopak natáhne jednu romanci do bůhví kolika detektivek. docela jsem byla zaskočená, že útlý a vtipný románek neskončil automaticky velkým a totálním happy-endem, ale aspoň se mám na co těšit do příštích dílů.

20.02.2023 4 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

sice je to směs naprosto neoriginálních nápadů, ale výsledný koktejl je vtipný, čarodějný, mile praštěný románek, u kterého se nepřetržitě usmíváte.

13.02.2023 5 z 5

Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

trochu jsem se bála, co si zas autorka na své čtenáře vymyslí - její předchozí knihy byly pořádné psycho. tady se naštěstí trochu držela zpátky - všechny ty náznaky, dopisy, napjaté vztahy si se čtenářem pěkně pocvičí. (ale nebude z toho tak znechucený jako jindy.) na to, že se v knize až tak moc neděje, jsem příběh prakticky vdechla za jediný den.

07.02.2023 4 z 5

Strážce dveří Strážce dveří James Byrne

vtipnější verze Jacka Reachera, bývalého vojáka/žoldáka, který zmákne pobít celou kupu nepřátel i se zavázanýma očima. čtivé, vtipné, fůra akce. dost dobré.

06.02.2023 4 z 5

Než padne tma Než padne tma Emma Haughton

naprosto fascinující prostředí vévodí téhle zvláštní detektivce, kde hlavní hrdinka vlastně ani netuší, že něco vyšetřuje. většinu času má co dělat sama se sebou - a čtenáři mají dost času uvažovat, jak by obstáli v tak šíleném místě oni. minus třicet? čtyři měsíce tma? půl roku zavření v jedné krabici s partou cizích lidí? to není pro každého.

01.02.2023 5 z 5

Vyděšená k smrti Vyděšená k smrti Rachel Amphlett

nechápu, proč se vůbec vydávají takovéhle snadno zaměnitelné detektivky, plné hrdinných hrdinek, neskutečných klišé a stupidních padouchů. za mě velké zklamání.

23.01.2023 2 z 5

Dobrodinci Dobrodinci A. M. Ollikainen

takový normální detektivní román, v ničem speciální. možná se odlišuje právě tím, jak moc je průměrný.

17.01.2023 3 z 5

Lži v plamenech Lži v plamenech Jennifer Lynn Alvarez

loňský velký požár nás naučil, že tohle už se může stát fakt kdekoli. a všichni tehdy chtěli vědět, kdo to zavinil. stejnou otázku si kladou i v tomhle příběhu v Kalifornii, kde už jsou ale na požáry celkem adaptovaní, mají systém varování i klasifikaci trestů za neúmyslné žhářství. tohle všechno dobře ví hlavní hrdinka, která je dcerou šerifa a ví, co by všechno ztratila. dost dobrá studie pocitů viny a boje se svědomím. na to, že jde o Young adult...

14.01.2023 4 z 5

Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou Filipe Melo

dost dobrý komiks ve stylu Hellboye, samí zombíci, kletby, nestvůry a nečekaná přátelství.

14.01.2023 4 z 5

Co odhalí bouře Co odhalí bouře Catherine Cooper

čekala jsem, že to bude hodně podobné Chatě v horách, stejné zasazení, další parta nesympatických lidí. ale příběh je dost odlišný, sází na vícero úhlů pohledu i různé časové osy, není to žádná vyvražďovačka, jako spíš pomalé směřování k neúprosnému zúčtování.

10.01.2023 4 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

krásná ořízka okamžitě upoutá pozornost, ale zajímavý je i vnitřek. obdivuju, že se autorka nenechala ovlivnit trendem disneyovských šťastných konců a že zůstala svá. k atmosféře téhle ponuré knihy to dokonale sedí, byla bych i trochu zklamaná, kdyby knížka skončila ohňostrojem radosti a optimismu... jednorožci s duhou ať jdou k čertu.

10.01.2023 5 z 5

Krev je můj chleba Krev je můj chleba Laird Barron

nádhera. sice kapku předrsnělé, ale tak krásně poeticky napsané... úplně jiná Amerika, plná gangů, smrti a násilí. tohle cestovky nenabízejí.

04.01.2023 5 z 5

Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Lauren Layne

roztomilé, sladké, dokonce ještě o fous milejší než Láska naslepo.

02.01.2023 4 z 5

Lhář Lhář Mikel Santiago

na knihu jsem se těšila, španělských a z Baskicka moc nevychází. ale až na neustálý déšť a burácení vln ve mě nezanechal bůhvíjaký dojem. jen deprese a nervozní tiky hrdiny.

02.01.2023 3 z 5

Moji Dánové a skoro Dánové Moji Dánové a skoro Dánové Albína Mrázová

vtipné postřehy o životě a kulturních rozdílech v Dánsku, které je sice v Evropě, ale mnohdy to vypadá, že vlastně leží v daleké galaxii, kde je všechno úplně jinak. dost jsem se nasmála.

30.12.2022 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

ačkoli knížka o chudé holce uprostřed rodiny pracháčů silně připomíná starší sérii Papírová princezna, (než sklouzla do telenovely), všechny ty hádanky uvnitř hádanek byly nové a zajímavé. ale zase sériovka, čekat na další díl, koho si Avery vybere... uvidíme.

29.12.2022 4 z 5

Ruská panenka Ruská panenka Marina Palmer (p)

mrknutí do světa luxusu a privilegií očima chudé Popelky Ruth, o které si do poslední chvíle nemůžete být jistí, za kterou stranu vlastně kope. rozhodně ale není nevinné holoubátko, čímž je kniha zajímavější.

29.12.2022 3 z 5