Michalka98 Michalka98 komentáře u knih

Pekař Jan Marhoul Pekař Jan Marhoul Vladislav Vančura

Pro mě zatím nejlepší dílo od Vančury. Příběh mě konečně dokázal vtáhnout do děje a emočně na mě také zapůsobil.

11.11.2019 4 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Nádherný jazyk, ale po dějové stránce je kniha slabší.

30.09.2019 3 z 5

Povětroň Povětroň Karel Čapek

Pro mě nejslabší část trilogie. Čekala jsem, že příběhy budou zajímavější.

26.08.2019 3 z 5

Čtyři labutě Čtyři labutě Winston Graham

Tato sága je prostě skvělá! Těším se na další díl.

07.04.2019 5 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Příjemná, oddechová četba. Později se už některé věci opakovaly, a to mě trochu rušilo. Naopak se mi moc líbily citáty a taky závěrečný test, podle kterého jsem kočka :)

27.01.2019 4 z 5

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Elena Favilli

Opět nádherná, milá a hlavně inspirativní kniha, která velké rebelky potěší stejně jako ty malé.

30.12.2018 5 z 5

Plížením vpřed Plížením vpřed Rupert Fawcett

Milá a vtipná knížka, která mi zlepšila náladu. Pro milovníky koček jako stvořená.

11.11.2018 5 z 5

Kniha je nádherná nejen po stránce grafické, ale také po stránce jazykové a obsahové. Příběh se nádherně četl, byl poetický a také jsem zde seznámila s haiku. Hvězdičku strhávám jen za ten konec, protože mne zklamal.

24.06.2018 4 z 5

Mildred Pierceová Mildred Pierceová James M. Cain

Kniha není špatná. Líbil se mi autorův styl a také období, které pro svůj příběh zvolil. Vadilo mi však to, že žádná postava ve mně nevyvolávala emoce, přišlo mi, že sám autor ke všem zaujal neutrální stanovisko. Začátek knihy byl na můj vkus natahovaný a konec zase neskutečně zrychlený. Posledních sto stran se v knize téměř nic neděje, děj rychle přeskakuje o několik let dopředu a na posledních osmi stranách nás autor zahrne tolika událostmi, že jsem se nestačila divit. Přesto nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, byla svým způsobem zajímavá a já jsem ráda, že jsem poznala dalšího autora. Dávám 3,5 hvězdičky.

11.06.2018 3 z 5

Mše pro Medicejské Mše pro Medicejské Richard Dübell

Povedená historická detektivka, sympatický hlavní hrdina, nečekaný konec. Jen mi občas nepřišlo, že by se kniha odehrávala v 15. století. Toť můj subjektivní názor. Každopádně doporučuji všem milovníkům historie.

28.11.2017 4 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Příjemná oddechová četba. A opravdu o něco lepší než dílo S vikomtem v ložnici, které má podobnou tématiku. Tato kniha má propracovanější příběh a charaktery. Našla jsem sice v knize pár míst, která mi přišla poněkud zvláštní (kdo četl, tak je určitě taky najde :) ) Byla to dobrá četba, četla jsem spoustu lepších knih, ale odpočinula jsem si :)

20.05.2017 4 z 5

Rozlet Gemmy Hardyové Rozlet Gemmy Hardyové Margot Livesey

Kniha je hezká, velice dobře se četla. Vůbec mi nepřipadalo, že se odehrává v 19. století, jak někteří píší, protože o některých věcech by se rozhodně například Charlotte Bronteová nezmínila. Jana Eyrová je naprosto geniálním dílem, které naprosto zbožňuji, a proto mi zde některé věci vadily. Například to, že některé scény mi přišly doslova vynucené, tak že si autorka řekla: "Bylo to tak v Janě Eyrové, musím to dát i do své knihy!" Tak na mě působila například scéna, kdy cikánka oklame ženu, která rádoby usiluje o pana Sinclaira nebo scéna, kdy je v kostele přerušena svatba. Důvod proč Gemma opouští svého milého mi přišel poměrně neuvěřitelný a hlavně je pro mě podstatné to, že v Janě Eyrové byla láska Jany a Edwarda cítit na každé stránce, prožívala jsem s nimi každou radost i utrpení a neskutečně jsem byla šťastná za dobrý konec příběhu a ještě dlouho po přečtení knihy jsem to silně prožívala. Tady mi ten konec ( nechci říct, že byl úplně jedno, protože i Gemmě a panu Sinclairovi jsem to štěstí přála ), ale jejich dobrý konec ve mně nezanechal tak euforický pocit jako u Jany Eyrové. A co mi ještě přišlo zvláštní bylo to, že autorka nedořešila vztahy hlavní hrdinky s jejími zachránci. To si potom můžu domyslet, že se Gemma s panem Sinclairem odebrala domů na Kosí dvůr a o lidi, kteří jí pomohli a kterým i ublížila se dál nezajímala ( ačkoliv by se to neslučovalo s její povahou ).
Závěrem: Kniha to není špatná, je odpočinková, jejího přečtení nelituji, plus také za mé oblíbené tuleně :), ale stejně jako už někdo přede mnou dávám spíše 3,5 hvězdičky než celé 4.

03.03.2017 4 z 5

Moje drahé babičky Moje drahé babičky Karen McCombie

Moje milovaná kniha v období dospívání.

20.02.2017 5 z 5

Smrt přichází do Pemberley Smrt přichází do Pemberley P. D. James (p)

Rozhodně to nebyla špatná knížka. Líbilo se mi, že charaktery zůstaly vesměs věrné svým předlohám od Jane Austenové.

03.01.2017 4 z 5

Tančící princezna: Tance, recepty a líčení z Orientu Tančící princezna: Tance, recepty a líčení z Orientu Ivona Březinová

Tuto knihu jsem četla jako malá holčička a moc se mi líbila. Přeci jen, kombinace receptů, návodů na líčení a orientální tanec dokáže okouzlit nejednu dívenku. Plus popis života v arabských zemích a celkové kouzlo orientu na mě mocně působilo.

03.01.2017 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Musím říct, ža já všeobecnou hysterii kolem ságy Stmívání se svými spolužačkami nikdy nesdílela. Jedinná postava, která mě v příběhu zaujala a kterou jsem sledovala, byla Rosalie.

03.01.2017 3 z 5