MichaLela MichaLela komentáře u knih

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

No, tak tohle je po dlouhé době kniha, jíž jsem naprosto unešená.

15.10.2020 5 z 5

Příliv démonů Příliv démonů Laurie Forest

Trochu přeplácané přehnaným popisem územi Noiů, všude tisíce run a samá fialová. Ale když pominu toto, tak velmi povedená kniha. Příběh mě bavil, různé rozuzlení v knize a Vogelova hrůzná magie, tomu dávám palec nahoru. Myslím, že další díl bude pecka :)

24.11.2023 4 z 5

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

Až knížky pro děti, mě se tahle sága líbí i v mých 30 letech :) Perfektně relaxační čtení. Hezký příběh, kde se pořád něco děje, ještě jsem se v knize nenudila

11.09.2023 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Já si nemůžu pomoct, ale čekala jsem od Zaklínače mnohem víc. Tento díl se mi zdál nejslabší, přeskakovala jsem stránky..

22.11.2022 3 z 5

Hrútvang Hrútvang Adam Andres (p)

Vyprávění super, ale je to spíše taková pohádka, kde vše dopadne jak má a všichni jsou šťastní. Doplňuje to skládačku celé série, takže knihu doporučuji nevynechat, ale je to takové lehké počtení :)

03.07.2022

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra Adam Andres (p)

Tak tohle bylo top! Velmi napinavý příběh, nechtěla jsem přestat číst. Zatím nejlepší z této série.

19.05.2022 5 z 5

Jde vidět, že knihu psal někdo, kdo si o drogách jen něco přecetl..

13.12.2021 1 z 5

Modrý deník Modrý deník James A. Levine

Nemám ráda takové slátaniny. Za mě brak..

25.11.2021 1 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Tak tohle byla pecka! Jedna z těch knih, která vás vcucne a na konci vyplivne. Za mě nepředvídatelný příběh plný zvratů, krásně vymyšlený svět. Vrhám se na další díl.

05.10.2021 5 z 5

Ďábel a jiné povídky Ďábel a jiné povídky Guy de Maupassant

No já jsem tedy z knížky nadšená. Moc se mi líbilo vykreslení postav, těšila jsem se na každou další povídku. Za mě palec nahoru

26.07.2021 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Dlouho jsem se knížce vyhýbala, ale když jsem se konečně odhodlala, moc se mi příběh líbil. Ano, inspirace Tolkienem je jasná, ale to mi rozhodně nebránilo si knihu užít a hned jsem se začetla do dalšího dílu.

01.01.2021 4 z 5

Nesedl mi Čapkův styl psaní, knihu jsem si vzala na dovolenou ale šťastná volba to pro mě nebyla :) Příběhy pro mě měly sice hloubku ale nemohla jsem se do knihy začíst

01.11.2020 2 z 5

Zaklínač – komplet 7 knih Zaklínač – komplet 7 knih Andrzej Sapkowski

Zaklínače jsem si přečetla na základě pozitivním hodnocení a doporučení. Ale ne, hodnotím sérii hodně slabě. Každá kniha psaná jiným stylem, v čemž jsem se ztrácela. Od Ciri jsem čekala mnohem větší wow, celkově jsem čekala nějaký wow efekt. Ale ten se nedostavil. V posledním díle jsem části knihy přeskakovala a jsem ráda, že to mám za sebou. Nevím, jestli si přesčtu i Bouřkovou sezónu. Opravdu za mě je Zaklínač nadhodnocený.

22.11.2022 3 z 5

O cestě do Jižního Edagwonu O cestě do Jižního Edagwonu Adam Andres (p)

Tak to byla pecka. Za mě jedno z nejlepších fantasy, příběh pohlcující.

27.05.2022 5 z 5

Sága o Wannovi, synu Orlygově Sága o Wannovi, synu Orlygově Adam Andres (p)

Knížka čtivá, příběh poutavý :)

06.05.2022 4 z 5

Tajný atlas Tajný atlas Michael A. Stackpole

Kniha se mi moc líbila. Ano, začátek byl delší, ale má to své opodstatnění. Postupně se v ději začne víc a víc prolínat fantastický svět a je moc pěkně vymyšlený a vykreslený :) Určitě palec nahoru a jdu na další díl.

21.03.2022 4 z 5

Rapsodie Rapsodie Elizabeth Haydon

Mě kniha příliš neoslovila. Líbil se mi hodně začátek, asi prvních 200 stran, ale poté jsem se začala ztrácet v ději a postavách. Nevím jestli si přečtu další díl. Navíc formát knihy opravdu nešťastně zvolený, a kniha se mi začala rozlepovat. Teď ji mám na části a musela jsem ji dočíst v ebooku.

28.02.2022 3 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Chtěla jsem se radovat že jsem knihu zvládla dočíst, ale 40 stránek před koncem jsem ztratila trpělivost .. Slátanina. První polovina věnovaná Aze na zemi, ta se dala. Ale když se přeneseme do Magonie, popis světa jen tak letem světěm, seznámení s postavami skoro žádné, vůbec jsem neměla čas se do světa vžít a užít si ho. Ke konci mi děj a pohnůtky postav přestaly dávat smysl.. Tak jsem knihu zavřela a jsem ráda, že to mám za sebou.

02.02.2022 1 z 5

Jak překousnout babičku Jak překousnout babičku Kate Long

Romány normálně nečtu. Začala jsem číst knihy, co se mi nahromadily v knihovně a buď si vybírám špatné tituly, nebo tento žánr není nic pro mě. Kniha mě nechytla.

29.11.2021 2 z 5

Trik Trik Emanuel Bergmann

Nuda, nuda, nuda. Často knížky nevzdávám, ale tady nešlo jinak, do toho překvapujícího konce jsem prostě nevydržela.

21.10.2021 1 z 5