michaella03 michaella03 komentáře u knih

Angelika - Cesta do Versailles 1. Angelika - Cesta do Versailles 1. Anne Golon (p)

Oproti prvním dílům mě tenhle tolik nenadchnul - jako Angelice samotné, i mně se víc líbí na dvoře než v podsvětí. Ale jinak byla její cesta zajímavá, je vidět posun v Angeličině chování.
Ale hlavně, bez Joffreye to není ono :D.

09.04.2021 3 z 5

Angelika, markýza andělů – 2. část Angelika, markýza andělů – 2. část Anne Golon (p)

Oproti první knize je zde skutčně spád, stránky jen ubíhaly pod rukama (především u části, kdy probíhal soud). Nové postavy, některé sympatické, u těch nám známých vidím už nějaký (drobný) posun v chování a jednání.
Pěkné čtení, stále mě zde uchvacuje historie, souvislosti, místa...
Těším se na další díly!

Edit: A jsem trochu překvapená z konce knihy a z konců obou filmů, viděných již předtím... Hmm :D.

19.03.2021 5 z 5

Angelika, markýza andělů – 1. část Angelika, markýza andělů – 1. část Anne Golon (p)

Skvělé propojení historie s romantikou. Oproti filmům mnohem více podrobností a upřesnění. Také mě velmi zaujalo pohlížení na vědu v 17. století - v době, kdy se mnoho z tohoto oboru "vytvářelo". Jen tedy většinu knihy přetrvával menší zmatek v historii (ale to se po přečtení několika doplňujících informací změnilo) a ve francouzských jménech :D.
Ale jinak opravdu dobré, rozhodně ne žádný brak. Jde se dál!

09.03.2021 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Jsem trochu zklamaná.
Abych pravdu řekla, kdyby nebylo filmu s DiCapriem, nějaký Gatsby by mě ani nezajímal - avšak právě díky filmovému zpracování jsem byla jako u vytržení, když jsem zjistila, že je natočný podle knižní předlohy.
Knížka mi ležela v knihovně delší dobu, ale k přečtení jsem se dostala až teď, díky zařazení díla na seznam knih k maturitní četbě.
V příběhu mi chyběla nějaká větší akce, vyvrcholení děje... Nedočkala jsem se.
Je to klasika, k re-readingu už se ale nevrátím.

27.10.2020 3 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Zápletka opět skvělá, ale dost mi chybělo vyprávění očima Kingy a Lukasze. Bylo to dobré, ale Prokurátor byl lepší.

01.08.2020 4 z 5

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Závěř celé série je povedený, jen mám z toho konce asi trochu rozpačité pocity.
K znovupřečtení se nejspíš ještě vrátím, i kdyby jen kvůli té lásce mezi Williamem a Raven (ale spíš bych si potřebovala znovu už od začátku říkat, jak to bylo s Ibarrou, Maxmilianem, Aiobhe a se všemi ostatními :D).
A kdybych měla srovnat Hříšné odstíny vášně a Florentskou trilogii, tak se mi víc líbily ty Hříšné odstíny vášně. Ale nedělám to ráda, tuhle sérii beru jako navazující příběh na ten první.

11.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem narazila náhodou a zaujala mě obálkou, následně i anotací, která mi neuvěřitelně připomínala Gabrielovo Inferno - zkrátka tedy must have :D.
Rozhodně se velmi dobře čte, pro mě to bylo skoro až návykové. Jen mi moc nesedlo to Aubreyno pobláznění - poprvé ho uviděla na semináři, okamžitě se do něj zamilovala a tak dále a tak dále... Nevím, asi jsem to čekala nějaké víc komplikované, nebo jsem měla moc vysoká očekávání :D.
A líbilo se mi, že na začátku každé kapitoly byl krátký úryvek z díla Shakespeara (mohli jsme předvídat, v jakém duchu se tedy celá kapitola ponese) :).

11.07.2020 4 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Jo, tak tohle se mi líbilo snad i víc, než první díl. Byla jsem sice trochu rozčarovaná z toho neustálého stěhování, ale mělo to tolik zvratů... Vůbec se nešlo odtrhnout, posledních cca 200 stran jsem přečetla na jeden zátah. A bože, ten konec?! Musela jsem to chvíli rozdýchavat.
Doufám, že i u nás brzy vyjde "Time´s Convert", a snad i další knížky, které by autorka měla vydat.
Tahle série patří k mým nejoblíběnějším.

22.06.2020 5 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Děj opět plynul sám, ani jednou jsem se během čtení nenudila, příjemná oddechovka. Tenhle díl se mi z celé série líbil nejvíc. A těším se na čtyřku :).

15.04.2020 5 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Opět velmi čtivé, líbilo se mi to. Jdu na třetí díl.

02.04.2020 4 z 5

Viktorie Viktorie Daisy Goodwin

Před asi třemi lety běžel seriál, který jsem si fakt zamilovala. Potom jsem zjistila, že je i kniha, ale zatím jen v angličtině - a tak jsem doufala, že nám ji přeloží.
Teď se tak stalo, a kniha je vážně skvělá! Čtivá, milou formou podána historie s krásně vykreslenými detaily.
Knížka se mi moc líbila a doufám, že bude i nějaké pokračování :-).

19.01.2020 5 z 5

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Nenáročná kniha, vtipná, čtivá.
Bylo fajn přečíst si to i z jiného pohledu - ale Kate a Drewa nic nepředčí :-D.
Tak ještě jeden díl ;-).

28.08.2019 4 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Takový lepší průměr - vtipná, čtivá, oddechovka. Uvidíme, co další díl.

26.08.2019 4 z 5

Ed Sheeran před objektivem - Jak šel čas s Edem pohledem fotografky Ed Sheeran před objektivem - Jak šel čas s Edem pohledem fotografky Christie Goodwin

Jako několikaletá fanynka Eda jsem byla (a stále jsem) nadšená, že kniha - vlastně cokoliv - o něm konečně vyšla v češtině.
V knížce skutečně jsou neviděné fotky, doplněné postřehy a poznámkami jeho otce. Celou knihou nás provází Christie Goodwinová - můžeme jejím pohledem vidět Edovu cestu na vrchol.
Kniha je vážně dobrá, čekala jsem spíše jen ty fotografie - tedy milé překvapení v podobě vyprávění příběhu od jeho úplného počátku.

20.08.2019 5 z 5

Kniha má opět nádherné, propracované ilustrace, obálka je fakt pecka. Dějově mnohem lepší než první díl, odsýpalo to; za dvě-tři hodiny přečtené. A ten konec - Lestrangeové, Brumbálové...
Knížky formou scénáře se mi začínají celkem líbit (i když jsou mnohem rychleji přečtené) :-D

17.07.2019 5 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Páni... Tak tohle byla docela jízda. Začarovaný kruh Tessy a Hardina se konečně otevřel, už to nebylo hádka-usmíření-klid a tak pořád dokola. Je vidět, že Hardin se opravdu posunul, i Tessa se změnila. Knížka měla spád, děj, bylo to napínavé. A ten konec... Huuuuuuu. Ale musím říct, napadlo mě to už někdy cca za polovinou knihy (jejich rozhovor v Seattlu v domě). Fakt úžasný, hned jdu na čtyřku. Škoda jen, že máme už poslední díl...

09.05.2019 5 z 5

No, co napsat :)
Kniha formou scénáře, četla se sama; jako první jsem viděla film a až pak četla knihu - myslím, že bych si jen těžko představovala scény bez nějakých záchytných bodů, co mi utkvěly v hlavě z filmu.
Už se těším na druhý díl :D

03.03.2019 4 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Jody Revenson

Krásná kniha, textu sice méně, ale za to plno obrázků z filmů. Většinu informací už jsem sice věděla, něco jsem se ale dozvěděla až tady :)

14.12.2018 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Ke knize jsem se dostala kvůli maturitní četbě. Je to klasika, kdybych se k ní dopracovala jinak, možná by mě i více nadchla, ale takhle... Holt povinná četba, no :)

23.11.2018 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

O Eragonovi jsem slyšela už dříve. Pak jsem v televizi chvilkama zahlédla film, a rozhodla se, že teď je ten správný čas, pořídit si knihy.
Kniha je naprosto úžasná. Paolini umí tak nádherně psát, vyprávět. Vždy jsem četla dlouho do noci, a nemohla se dočkat dalšího dne v očekávání, co se Eragonovi, Safiře a Bromovi přihodí. Dokonce došlo i na slzy. Christopherovi se to moc povedlo, a už teď jsem napjatá, co se bude dít v dalších knihách...

Vím, že sem to nepatří, ale film... Děj se liší, je to různě na přeskáčku, a něco tam není vůbec. Postavy se také výrazně liší (zejména Arya), a některé i chybí (Orik, Dvojčata..). Jediné, co mi film dal, je přiblížení podoby Safiry, a jedna věta, kterou Safira pronesla.
Škoda...

13.08.2017 5 z 5