michaela2338 michaela2338 komentáře u knih

Čtenářský klub Jane Austenové Čtenářský klub Jane Austenové Karen Joy Fowler

Miluji Austenovou, ale nejsem fanatik. Takže mě potěší cokoliv, co se jejích děl týká, i kdyby to nedosahovalo jejích kvalit. Čtenářský klub jsem viděla před lety coby film a literární předloha samozřejmě vede. Líbí se mi, jak se v chápání děl i postav odráží životní zkušenost jednotlivých čtenářů. Potěšily mě skutečné literární kritiky, které byly napsány na adresu samotné Austenové.

03.09.2018 4 z 5

Žena v Orient expresu Žena v Orient expresu Lindsay Jayne Ashford

Poněkud mě zmátla anotace na obale knížky. Domnívala jsem se, že jde o detektivní román, kde záhadu rozplétá samotná Agatha Christie. Ve skutečnosti jde o samotnou Agathu a její životní příběh okořeněný fikcí.

31.07.2018 4 z 5

Kudy do pohody Kudy do pohody Karel Nešpor

Skvělá knížka. Má spoustu praktických a užitečných rad. Člověk se při jejím čtení bezděčně usmívá, takže má i terapeutický účinek.

27.07.2018 5 z 5

Dům na Baker Street Dům na Baker Street Michelle Birkby

Příjemné čtení, psáno s lehkostí. Dovedu si představit, že by z toho mohla být série.

22.07.2018 4 z 5

Múza Múza Jessie Burton

Po Miniaturistovi zvedla Burtonová laťku zase o něco výše. Ví, jak příběh uchopit a odvyprávět - a to rovnou ve dvou rovinách. Určitě má na tom podíl i skvělý překlad. Navzdory velkému počtu stran přečteno během chvíle.

08.06.2018 5 z 5

S vrahem za zády S vrahem za zády Veronica Stallwood

Detektivní série s Kate Ivoryovou nepatří zaručeně k literárním skvostům. Jako oddechové čtení bez větších ambicí přesto ujde. Tento díl ovšem považuji za nejslabší, i když jsem si už zvykla, že mnohé, co Kate říká a dělá, nedává smysl.

05.06.2018 1 z 5

Pomsta ženy středního věku Pomsta ženy středního věku Elizabeth Buchan

Titul této knížky se mi zdál nějak povědomý, až při čtení jedné z pasáží mi to došlo. Příběhu se zmocnili Američané, příběh notně okleštili, něco vypustili, něco pozměnili a udělali z toho obyčejný béčkový film. A to pod totožným názvem. Do obrazu se mi tak promítala podoba herečky, která kdysi zářila v seriálu Pohotovost coby ambiciozní a ne příliš sympatická doktorka. A to se možná nakonec promítlo do mého pocitu z knížky. Titul slibuje pomstu. Tu by měly živit silné emoce, slova, která jsou vyřčena a kterých brzy litujeme, pád dolů a pak bolestivá ale očistná cesta vzhůru. Poznání, že střední věk nabízí něco velmi cenného, čas konečně sytit vlastní potřeby a nežít jen skrze potřeby těch druhých. Čas rozkvést. Připouštím, že kniha toto nabízí, ale v jakési příliš kultivované podobě. Hrdinka Rose vždy říká a dělá ty správné věci, je vždy plná citu a porozumění pro cokoliv a kohokoliv. Je tak zatraceně správná.

29.05.2018 3 z 5

Třinácté nebe Třinácté nebe Neil Smith

Chodím do jedné malé knihovny. Mají tam malý regál s novinkami, kde pokaždé najdu něco, co za to stojí. A tahle knížka patří mezi perly letošního léta.

31.08.2017 5 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Pachatele i motiv mi byl znám už po dvou třetinách knížky. To by se u dobré detektivky stát nemělo.

27.08.2017 1 z 5

Miluji knihy a miluji příběhy o knihách, navíc s trochou napětí a tajemna.

27.08.2017 4 z 5

Šok z pádu Šok z pádu Nathan Filer

Přirovnat tuto knížku k Podivnému případu se psem nebyl zrovna dobrý tah. Případ se psem je jediný svého druhu, knížka, kterou vždy ochotně doporučím. Šok z pádu takový není. Pokud však přestanete srovnávat, není to vůbec špatná kniha. Nečetla se sice lehce, ale myslím, že si tu knižní cenu zaslouží.

27.08.2017 4 z 5

Jeden kluk z milionu Jeden kluk z milionu Monica Wood

Autorka uvedla, že tuto knihu psala dlouho a možná by ji nikdy nedokončila, pokud by neměla kouče, který to nedopustil. A to je moc dobře. Hluboce žárlím na to, že někdo dokáže odvyprávět takový příběh a ještě to tak dobře napsat.

27.08.2017 5 z 5

Rosiina metoda Rosiina metoda Dawn French

Měla jsem zřejmě smůlu, že jsem před touto knihou četla Tady byla Britt-Marie od Backmana. Příběh ženy, která vstoupí do života několika lidem a zásadně tyto životy změní. Rosie je britskou vychovatelkou, která "spasí" jednu zazobanou americkou rodinu, a to tak, že se vyspí se všemi mužskými členy rodiny, kteří už nejsou pod zákonem. Bylo to všechno tak nějak hloupé, proto mě překvapilo, že to vydalo Argo.

27.08.2017 1 z 5