Merlinit Merlinit komentáře u knih

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Vůbec ne hloupé, dobře napsané a hodně, hodně mrazivé.

07.07.2020 4 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Ke knize jsem se dostala čirou náhodou, tudíž jsem k ní přistupovala nezatížena předsudky. Po troše tápání hned v úvodu jsem se začetla a shledala city hlavních hrdinů velmi pochopitelnými a přes jejich banalitu i hlubokými.

21.06.2020 4 z 5

Most přes řeku Kwai Most přes řeku Kwai Pierre Boulle

Pomalu plynoucí vyprávění vyústí až do pompézního a dechberoucího finále, které ukáže válku ve vší její absurditě. Moc dobrá kniha.

08.06.2020 4 z 5

Do pekla na rychlém koni Do pekla na rychlém koni Mark Lee Gardner

Kniha, v podstatě dokument, je plná jmen, jejichž nositelům se i přes jejich ve svém epizodním vstupu pouze okrajovou roli, dostává obšírných vysvětlivek. Také zde najdete poznámky stran označení zbraní v Americe devatenáctého století a jejich srovnání se zbraněmi starého kontinentu. Obojí prodlužuje v podstatě banální příběh do zbytečně přebujelého a květnatého vyprávění. Kdyby bylo strhující, uvítám je, bohužel se tak nestalo. Dalším autorovým vrtochem byl fakt, že hlavní hrdina v průběhu svého krátkého žití používal několik jmen, v každém údobí jiné, po nichž autor sahal jaksi namátkou, takže v jednom odstavci hovoří o Billym Kidovi, v druhém o Williamu Antrimovi, v třetím o Billitovi a ve čtvrtém jej nazývá "náš desperát", čímž zdaleka nekončí, protože plejáda jmen nabízí ještě podstatně širší paletu a všechna je třeba využít a opatřit patřičnou vysvětlivkou. Z původně zajímavého literárního námětu tak vytvořil poměrně nudnou a utahanou záležitost.

24.05.2020 3 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Ne snad že by byla kniha úplně špatná, ale nějak jsem se do ní nedokázala ponořit. Důvodem patrně bude ten hóóódně pomalý rozjezd.

24.05.2020 3 z 5

Já vám ukážu! Já vám ukážu! Kateřina Grochola (p)

Milé oddychové čtení. Strasti i slasti jedné (skoro)čtyřicátnice. Současný drahoušek, milý a chápající, bývalý manžel nevalného charakteru, citově rozháraná maturantka Toška, nezletilec Petříček, laskavá sestřenice Anežka, milující, byť těžko snesitelní rodiče, nonkonformní "anglická" teta Hana, přítelkyně Ula, která to s hlavní hrdinkou přece "myslí tak dobře!"... ti všichni (a pár dalších) dokáží průměrné redaktorce udělat ze života dokonalý očistec!

17.05.2020 4 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Nenáročné, vkus neurážející čtení, pohodové a milé.

13.05.2020 4 z 5

Opráski sčeskí historje 3 Opráski sčeskí historje 3 Jaz

Skvělé!

28.04.2020 4 z 5

Život plný iluzí Život plný iluzí Katarína Gillerová

Holčičí čtení, na můj vkus trochu bolestínské a ukňourané, chvílemi těžko uvěřitelné. V obecné rovině přesto pravdivé: život jednotlivců skutečně bývá jiný, než jak vypadá zvenčí.

23.04.2020 3 z 5

Za sklem Za sklem Sajaka Murata

Divné, přímé, velmi soukromé a výborné!

21.04.2020 5 z 5

Zahrada s jabloněmi a dvěma křesly Zahrada s jabloněmi a dvěma křesly Ladislav Zedník

Verše lehké jako dech, nepostižitelné a neuchopitelné. Krásné.

21.04.2020 4 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Výrazně lepší než předchozí díl. Nemám ráda příběhy, v nichž hlavní hrdina "přepne" do módu oběti a nechá se zmanipulovat do formy blábolící trosky, ale při troše snahy a s přimhouřeným okem... Tohle fakt nebylo tak zlé.

21.04.2020 4 z 5

Spala jsem s vrahem, pane štábní! Spala jsem s vrahem, pane štábní! Ladislav Beran

Stále stejné slovní obraty, stále stejný styl uslintaného strejce. Tohle asi opravdu nemohu.

20.04.2020 1 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Výborné, jako obyčejně,

20.04.2020 5 z 5

Nejslabší díl, v mých očích zcela zbytečný.

10.03.2020 2 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Mizérie! Hlavní hrdina zmítající se v poryvech existenciální krize kořeněné dost protivnou špetkou nihilismu mne opravdu nezaujal. Drobty humoru sice potěší, ale je jich v knize tak málo, že celkovému obrazu moc nepomohou.

01.03.2020 1 z 5

Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy Diane Ackerman

I přes vysokou výpovědní hodnotu jsem s knihou bojovala. Až do poslední stránky jsem měla dojem, že čtu něčí diplomovou práci- fakta bez vtipu, nadšení, kouzla, poezie

24.02.2020 2 z 5

Zoo v kufru Zoo v kufru Gerald Durrell

Skvostné! Návštěva Bafutského fona zůstává v paměti navěky. :-D

24.02.2020 5 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Milé a laskavé... i recept k vyzkoušení jsem si vybrala.

15.02.2020 4 z 5

Zahrada k nakousnutí Zahrada k nakousnutí Sepp Holzer

Mám rády lidi, kteří dokáží používat selský rozum.

11.02.2020 5 z 5