Spala jsem s vrahem, pane štábní!

Spala jsem s vrahem, pane štábní! https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384847/bmid_spala-jsem-s-vrahem-pane-stabni-HJk-384847.jpg 4 13 5

Četnická pátračka série

I tato "zelená detektiva", jako ty předešlé historicky věrně a čtivě popisuje případy z 1. republiky, které v nelehké době třicátých let minulého století řešila už legendární písecká četnická pátračka v čele se štábním kapitánem Votrubou a jeho partou. Rajon písecké četnické pátrací stanice tehdy sahal až do Sušice a je pravda, že písecká galerka, a nejen ona tehdy, v době hospodářské krize, četníkům pořádně zatápěla. O známe kasařské firmy, půdaře, vébaře, bytaře, malé zlodějíčky, ale i o lehké ženy z nevěstinců, šlapky z ulice, hochštaplery nebo vrahy nebyla nouze.... celý text

kolacky
23.04.2023 5 z 5

Pořád dobré příběhy, něco mezi Četnickými humoreskami a Četníky z Luhačovic. Krátké, vtipné a uvěřitelné.

Ana72154
19.10.2022 2 z 5

Přišlo mi to všechno na jedno brdo. Čekala jsem, že to bude jeden celistvý příběh, místo toho je to několik povídek.

čef
01.08.2021 4 z 5

Nenáročné kriminální historky, kterých pan autor napsal možná stovky. I hrdinové z písecké pátračky hovoří v ustálených floskulích, ale ty jsou takové milé až roztomilé. Příběhy jsou z let před zabráním ČSR, ale o to zde příliš nejde. Většinou jde o takové běžné zločiny od kapsářů po vrahy a policejní hřebec Hřebejk má pořád co dělat, aby si svoje sexuální výpady u velitele řádně vypigloval.

Merlinit
20.04.2020 1 z 5

Stále stejné slovní obraty, stále stejný styl uslintaného strejce. Tohle asi opravdu nemohu.

alnahu
02.11.2018 5 z 5

Tak tyto detektivní příběhy z Písecké galérky 30 let minulého století mohu doporučit, všem kdo mají rádi tento žánr. Četnická pátračka pod velením štábního kapitána Votruby se nejednou zapotí při vyšetřování případů. Podle příběhu zavražděného zastavárníka ,který byl zamordován a zrzavá Marika se vyspala s vrahem, což na sebe prozradil ze spaní. A tak pomohla vyřešit Marika tuto vraždu, když prohlásila „Spala jsem s vrahem , pane štábní!“ pokřižovala se a hned do sebe kopla rum.