Rakev bez nebožtíka

Rakev bez nebožtíka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362523/mid_rakev-bez-neboztika-Ees-362523.jpg 4 9 9

Četnická pátračka série

< 8. díl >

Nová kniha krimi povídek emeritního komisaře kriminální služby Ladislava Berana Příliš krátký provaz pro vraha, už svým názvem evokuje její obsah. Opět se potkáme s oblíbenou četnickou pátračkou, která řeší kriminální případy z I. republiky. Všechny příběhy autor vyhledal nejen v archivech, ale i v tehdejším dobovém tisku. Přečtěte si napínavé vyprávění o kriminalistických případech dob minulých, které vyšetřuje už známá sestava písecké pátračky se štábním kapitánem Votrubou a jeho podřízenými Hřebejkem, Čípem, Kubíkem a dalšími.... celý text

Přidat komentář

kolacky
28.04.2022 4 z 5

Za mě zase prima čtení. Četníky z Písku sleduju při práci moc ráda. Jenom... v titulní povídce byl ten nebožtík Poskočil nebo Pospíšil? To by si autor/sazeč/korektor mohli ujasnit.

Merlinit
20.11.2019 1 z 5

Nepřetržitá (a nepříliš duchaplná) plejáda otravných klišé. V jednotlivých povídkách by to možná nevyznělo až tak tragicky, v souboru povídek to bije do očí. Nevěstinec je VŽDY "dům laskavé neřesti", informuje-li galerka četnictvo, pak mu informaci VŽDY "hodí na ucho", přichází-li štábní strážmistr s informacemi za svým nadřízeným, pak jde VŽDY na "meldung", lehké děvy pak bývají (fakt nevím proč) hambářky (patrně od slova hamba), představený písecké kriminálky vrahům VŽDY "plete provaz", znásilnění je VŽDY komentováno "nechtěla jsem, musela jsem", jsou-li četníci zaúkolováni, pak mají VŽDY "nasypáno do žlabu"... Mohla bych ještě dlouho pokračovat, ale tahle kniha za to nestojí, její hodnota je jen v tom papíru.


medvedice3
30.04.2018 5 z 5

Další série detektivních povídek s prvorepublikovou tematikou odehrávající se na Písecku.