Mergirus Mergirus komentáře u knih

Kletba Vikingů Kletba Vikingů Shirley Waters

Ne že bych čekala nějakou složitou zápletku, ale tato kniha mě opravdu ničím neupoutala, rozhodně se k ní vracet nebudu. Triviální zápletka a trapná snaha o vystižení středověké mluvy.Kniha obsahuje velmi zvláštní a ne příliš často používané výrazy jako "maskáro, čerednost, brvy a vůčihledě."

03.06.2017

Cesty Cesty Eva Zábranová

Hezká knížka, měla jsem na ni akorát chuť, krátké povídky, které ale mají hluboký obsah. V povídce Dlouhá cesta je vážná tematika, velmi dobře tuhle situaci znám. V Dobrou noc jsem se zasmála a u Výzvy se po mně lidi otáčeli, jestli jsem se nezbláznila, jak jsem se smála.

19.05.2017 3 z 5

Probouzení Probouzení Kelley Armstrong

Čekala jsem od tohoto dílu víc...trochu víc vysvětlení,méně útěků...uvidíme, co bude v dalším díle.

04.08.2015

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Tato kniha není špatná, čte se jedním dechem, ale pro mě není zas natolik poutavá, abych si ji přečetla znovu.

04.08.2015

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Ano, opravdu parodie,ale moc pěkná. Nechybí tu klasický milostný trojúhelník.

04.08.2015 3 z 5

1848! - Rok hrdinů, milenců a zrádců 1848! - Rok hrdinů, milenců a zrádců Otomar Dvořák

Této knihy jsem se bála, protože historické romány bývají obvykle příliš zdlouhavé a náročné na čtení. Autor ale umí poutavě vyprávět, proto jsem knihu přečetla za dva dny. Ano, sice tu je happy end (alespoň pro Betty a Jakuba, Windischgrätz se dočkal nevděku), ale atmosféra revoluční doby je tu vylíčena náádherně. I když jsem některé historické informace věděla, přesto jsem si ještě další vyhledala, abych zjistila, co bylo v románu pravda a co ne. Vřele tuto knihu doporučuji.

31.01.2015 4 z 5

Vážná tajemství Vážná tajemství Kathy Reichs

Mám ráda Sběratele kostí s Kůstkou. Na autorku Reichsovou jsem přišla právě v titulcích onoho seriálu. A právě kvůli tomu seriálu mi nějak "nesedí" hrdinka této knihy. Navíc mi vadí francouzské názvy, které se nepřekládají. Neumím si pod nimi nic představit, přeskakuju je a občas mi uniká smysl děje. Ale ještě to zkusím s další knihou. Třeba někde najdu první díl a bude to lepší.

28.01.2015 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Tato kniha mě zpočátku příliš nenadchla - příliš dějových rovin a osob. Ale po čase se příběh rozvinul a já se nemohla odtrhnout.

26.01.2015 3 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Robert B. Parker

Ano, tato kniha se opravdu čte TÉMĚŘ stejně dobře jako od Parkera. Děj má sice pomalejší spád, ale přesto je pškná.

Žofka Žofka Miloš Macourek

Žofka se mi moc líbila jako večerníček, ale když ji teď četla svému synovi před spaním, tak se mi zdála celkem náročná na přednes - dloooouhá souvětí, absence přímé řeči... Ale jinak obsahuje moc pěkné příběhy.

Posel slunce Posel slunce Wilbur Smith

Celkem pěkná kniha, i když souhlasím s konformitou, chybí tu jisté napětí, když známe konec.

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

0d této knihy jsem čekala daleko víc. Možná už jsem krvelačná bestie, ale na to, že to měl být thriller, tak se tu nevyskytovalo žádné napětí, téměř žádná krev a mrtvoly. Od pandemie si holt člověk slibuje něco víc než jen zabitého psa. Velké zklamání na mnoha stránkách.

Andělé pláčí Andělé pláčí Wilbur Smith

Bohužel jsem nečetla předcházející díl, ale i tak se mi tato kniha velmi líbila Jen jsem nevěděla,na čí straně stát. Naštěstí vše dobře skončilo. Asi je to klišé, ale mám ráda šťastné konce. Myslím si, že realita je drsná dost. Jen mi přišlo, že smrt Jordana byla jen tak zmíněná, stejně tak svatba Elizabeth.

01.08.2014 3 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Opět krásná kniha. Příběhy s Mercy čtu jedním dechem , patří (alespoň pro mě) mezi odpočinkové knihy.

08.06.2014 5 z 5

Měj se na pozoru Měj se na pozoru J. D. Robb (p)

Moc pěkná kniha, ale jsem trochu zmatená. V knize jsou narážky na dřívější příběhy - skupinu Casandra a vyšetřování přímo policistů...podle mých informací mám všechny díly, ale nic takového jsem nečetla.

31.05.2014 5 z 5

Smrtící hrátky Smrtící hrátky J. D. Robb (p)

Vynikající odpočinková kniha, stále si udržuje perfektní kvalitu. Jediné, co mě mrzí, tak to je, že se jedná o díl, který je pozadu... Nakladatelství ALpress vydalo už pokračující díly, proto je zřejmé, že v osudech hlavních hrdinů nedojde k velkému posunu. Ale stále chyní asi 3 mezidíly této série. To ale není autorčina vina.

23.05.2014 5 z 5

Smrtící sláva Smrtící sláva J. D. Robb (p)

Opět autorka nezklamala. I když konec byl překvapivý a tak trošku odbytý, tak snad to bude v další knize více rozvedeno. Líbí se mi Evin humor.

01.05.2014 5 z 5

Smrtící vzpomínky Smrtící vzpomínky J. D. Robb (p)

Pro mě je to stále pěkná a čtivá kniha.

29.04.2014 5 z 5

Malá čarodějnice Malá čarodějnice Otfried Preussler

Četla jsem ji svému synovi. Oběma se nám moc líbila. Jako malá jsem sledovala tenhle večerníček, proto mi v hlavě zní hlas Jiřinky Bohdalové. Ale zapomněla jsem na konec, ten mě mile překvapil.

27.04.2014

Pohádky pro Hurvínka Pohádky pro Hurvínka Pavel Grym

Četla jsem ji svému synovi a musím říct, že mi přišla trošku náročná, co se týká větných staveb - zbytečně dlouhá souvětí a složité větné konstrukce. Ale líbilo se mi poučení na konci.

27.04.2014 2 z 5