medlovice medlovice komentáře u knih

Polévka z divokých trav Polévka z divokých trav Emilie Carles

Dostala se mi do rukou při vyřazování knih v knihovně. Kdo asi bude číst knížku s takovým názvem ? Tak jsem jí dala šanci a děj mě chytil od první stránky. Dýchala jsem ten horský vzduch možná až příliš hluboce, až stébla trav prorostla mé srdce .Fandila jsem Emilii ve všech jejích prohrách a v úspěchu. Paní učitelka , kterou smrt v šesti letech nechtěla, která měla život plný dřiny a ztratila dcerku. Po přečtení jsem ji přeřadila do police "Knihovnice doporučuje ".

22.10.2016 5 z 5

Stařec, který četl milostné romány Stařec, který četl milostné romány Luis Sepúlveda

Přečetla jsem si knížku poprvé, přečtu si ji podruhé, po páté i po sté, až ji budu znát nazpaměť, jako ten stařec který četl milostné romány. Tak dobrý tento příběh je. A já nemám ráda milostné romány.

23.09.2016 5 z 5

Devět životů a další příběhy o kočkách Devět životů a další příběhy o kočkách Stella Whitelaw

Kolik slz dojetí může člověk vyplakat nad knížkou ? Smáčela jsem si kočicí polštář a hladila kočku spící v mé posteli. Tak krásné příběhy, barvitě a laskavě popsány pocity lidí i zvířatek. Kočky jsou svérázné bytosti s kterými se musíme naučit žít , když si nás vyberou. Ach, knížka pod polštář.

23.09.2016 5 z 5

Houpačka pro 17 Houpačka pro 17 Ondřej Suchý

V té době, kdy vyšla byla výborná. Mám ji a nevyhodím ji.

18.09.2016 5 z 5

Kola Kola Arthur Hailey

Poznala jsem život v Americe, viděla Detroit , černochy a jejich život. Tato knížka v ničem nelže. Veřím, že auto vyrobené v pondělí bude špatné. protože kupujeme jen samé takové auta. Výborné , čtivé, neztrácí na aktuálnosti. Tlustá kniha , kterou čtenář bude chtít číst.

31.08.2016 5 z 5

Já, Julie a dovolená Já, Julie a dovolená Dagmar Dandová

Je to jako když si kafe zamýcháte lžičkou od rajské. Bude se to dát pít, ale nebude to ono....Knížka baví humorem s kapkou vulgárnosti ale přemíra nuceného humoru nudí. Třeba výběr kandidátek byl příliš nucený ...Snad se autorka najde, není ještě pozdě.

28.08.2016 2 z 5

Soukromé hry Soukromé hry James Patterson

Nejsem unavena Pattersonem, ale nadsamcem a superpolicajtem Crossem a jeho neunavnou nestárnoucí Nanou. Tohle je mimo serii , jiný hrdina jiné osudy, i když základ je stejný. Dobře se četlo , chytne a nutí číst dál. Zajímave je to , že jsem knihu četla zrovna když se konaly OH 2016. Trochu mrazivá představa. Z chyby v popisku si nic nedělám , nestalo se poprvé Steel nebo Knight....

24.08.2016 5 z 5

Kriminální historky majora Zahrádky Kriminální historky majora Zahrádky Josef Burgr

Nejvíc se mi líbíly kreslené vtipy doplnující některé příběhy. Doporučuji pro fanoušky časopisu Trnky Brnky . I když krátké příběhy s kapkou humoru neurazí jako odpočinková četba ani náročnějšího čtenáře.

15.08.2016 4 z 5

Polib mne a zemřeš Polib mne a zemřeš Ira Levin

Líbila a moc , čte se jedním dechem, ješte se nutí čtenářem zamyslet co všechno udělá naivní holka. Ráda si přečtu znovu.

15.08.2016 5 z 5

Noční gazela Noční gazela Anne Gudule

Taková pohodová knížka pro dospívající dívky. Valentina má báječného otce, koně, psa a má malou roli ve filmu . Pak ještě sbalí úžasného kluka. Velmi vhodné pro fanoušky Brada Pitta, který je tu několikrát vzpomínan. Já knížku volila jako prázdninovou četbu pro moji neteř, je totiž velmi podobná holce na obálce.

15.08.2016 4 z 5

Málo černý Varlata Málo černý Varlata Iva Pekárková

Bavila mě část o autorcině živote s černochem, jejich zážitky i to jak umí jednat s rasismem, najít si práci a přátele v cizině . Vtipné a veselé ale i k zamyšlení jak někdo má život zařízený. Další část o zbraních mě nebavila a povídka nebyla třešinka na dortu ale jiný šálek čaje. Opravdu je nejlepší číst po částech a ne najednou, kniha tak lépe vyzní. Hezké ilustrace.

07.08.2016 4 z 5

Královský vozataj Královský vozataj Vladimír Neff

Tak proletáři mě už až tak nebavili, ale zkusila jsem uvařit cibulovou omáčku podle jedné Anky.

02.08.2016 4 z 5

Sňatky z rozumu Sňatky z rozumu Vladimír Neff

Knížka, která se čte sama. Slibně se rozjíždí a neztrácí dech.Tuhle dobu mám čtenářsky ráda.

02.08.2016 5 z 5

Třináctá komnata Třináctá komnata Vladimír Neff

Nádherný příbeh, starosvětsky staromilný.vždycky,když vidím kulate okěnko hledám možnost jak nahlédnout dovnitř...Příbeh, který bych chtěla prožít .Knihu mám ve třech vydáních a pokaždé jsem četla znovu. Vím o filmovém zpracování ,ale nejevím o něj zájem, protože mám svou představu a ta se mí líbí .

02.08.2016 5 z 5

Jedlíci aneb Sto kilo lásky Jedlíci aneb Sto kilo lásky David Laňka

Kniha mě zaujala názvem. Ze začátku jsem se začetla, pak se mi trochu omrzela ale vrátila jsem se k ní a s úsměvem na tváři dočetla .A protože jsem knihomol ne knihofil , nesrovnávám, ale komentář, který napsala Evasamanková přesně vystihuje můj pocit a názor. Přemýšlím...asi začnu hubnout. Od zítřka.

01.08.2016 4 z 5

Čtyři slepé myšky Čtyři slepé myšky James Patterson

Můj úplně první Patterson, Zaujal mě název ..nebyly náhodou tři slepé myšky v té říkance.? Začetla jsem se, zaujalo a nepustilo, Všechno tak čtivě napsané, názvy měst. ulic, hotelů všechno , tak jak si je pamatuju ze života v Americe. Poprosila jsem o další knihy od Pattersona a o tři roky později je pořád objednávám do knihovny a doporučuju čtenářům.Ale tahle byla nejlepší.

28.07.2016 5 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou James Patterson

Je to opravdu Patterson _? Pořád jsem nechtěla věřit obalu. Odhadovala bych to spíš na Jackie Collins , kterou jsem hltala před dvaceti lety.Celebrity, erekce, milionaři..a vyčpělost. Začala jsem přeskakovat a potom knihu odložila úplně s vědomín, že kdyby tu byla kategorie sběrné suroviny, zařadím ji tam, Po přečtení kladných komentářů se k ní ješte vrátím ale doporučovat nebudu, Chci jiného Pattersona , chci Ženský vyšetřovaci klub.

28.07.2016 1 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Tahle malá knížečka mě rozesmávala nahlas. Bavila jsem se tolik, že jsem si stáhla záznam divadelní hry a ta se mi líbíla ještě víc. Hrzánová byla dokonala.....Doporučuju.

05.07.2016 5 z 5

Maliny zrají v dešti Maliny zrají v dešti Marie Frydrychová

Další knížka z knihovničky mého dospívání. Tato mě ale moc nechytla , snad jen název se mí líbí pořád.

03.07.2016

Panny od královny Anny Panny od královny Anny Marika Syrová (p)

Jsem ráda, že jsme se znovu našli, knížko mého dospívání....Taky jsem chtěla být fotografka.Je zvláštní, že člověk si některé knížky dlouho zapamatuje...Půjčena z knihobudky ve Veselí.

03.07.2016 3 z 5