Houpačka pro 17

Houpačka pro 17 https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177996/bmid_houpacka-pro-17-dcg-177996.png 4 7 4

Autoři věnují tuto publikaci mladým lidem ve věku kolem 17 let, kdy prožívají první zkušenosti života dospělých. Kniha je sestavena z povídek a úvah ze školního prostředí, o první velké lásce, o prvních tanečních, o první dovolené, o první výplatě aj. Vhodně je doplněna veršemi a vkusně texty písní, aforismy a kreslenými vtipy. Kniha byla vydána jako neprodejná členská prémie.... celý text

Humor , Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Práce

meluzena
01.01.2022 3 z 5

Povídky psané krásným, místy skoro lyrickým jazykem, kde si mladí hrdinové hledají své místo na slunci. Praktické příklady asi v době vydání fungovaly (1978), nicméně i dnes mohou mladého čtenáře inspirovat. No a pro staršího čtenáře je v tom třeba nostalgie za ušlým mládím či dávnými 70. léty.
Básničky mi přišly o dost slabší, vtipy dost slabé.
---
„Květa se posadila a svítila mu do obličeje jak horské sluníčko. (...) Valentýn se na ni chtěl podívat pohledem Lina Ventury (tvrdě jak dlaždička složená z ďábelské vůle), ale rozbil se o zářící oči, ve kterých nebylo nic než něha. (...)
Světla v sále se ztlumila, k uším zašplouchala hudba.“

kapr
02.08.2020 5 z 5

Poctivě řečeno, spíše začínám číst. Respektive - nečtu. Vždycky knížku otevřu, a přečtu si stránku, na kterou jsem náhodně narazil. A mohu vám teda říct, že jsem se snad ještě nezklamal. Perly, perly, perly!
Zatím nechci hodnotit, počítám, že by mi mohlo toto náhodné otvírání vydržet, při cca 180 stránkách hezkých pár dnů.
Tak schválně, já to teď zkusím, a z toho, na co narazím, sem teď napíši úryvek. Pokud to bude něco kraťounkého, vložím to sem třeba i celé.

POMSTA

V koutku pusy
Držím žlutou
Kytku zubama
Našel jsem jí
Zašlápnutou
Nějakýma nohama

atd.

No uznejte, že tato knížečka dokáže doopravdy vyvolat úsměv, a především pak - potěšit!

Až budu mít doprohlíženo, tedy až budu narážet jen na stránky, které již znám, vezmu to od začátku, postupně, a to co se mi bude líbit nejvíc, tak sem ještě přidám. Tehdy přidám také i ony hvězdičky. Už dnes jsem přesvědčen, že jich bude nejspíše pět!
2020 09 05 - Je jich pět!

medlovice
18.09.2016 5 z 5

V té době, kdy vyšla byla výborná. Mám ji a nevyhodím ji.

Eva2412
16.02.2014 5 z 5

Tuto útlou knížečku mám doma přes čtvrt století a pokaždé, když po ní sáhnu, mne potěší a pobaví!

humor dospívání

Autoři knihy