Meda77 Meda77 komentáře u knih

Ostrov dravců Ostrov dravců Pierre Pelot

Napínavá KODOVKA s prostředí scifi, ale docela netradičním pojetí, na tehdejší dobu docela nadčasová a dějem i malinko originální. Poctivé 4.

20.01.2022 4 z 5

2101. Bariéra času 2101. Bariéra času Bruce Newman (p)

Starší, ale dobrá sešitovka od Pecinovského. Stylově i tématem v pohodě, takže 4starsy.

Zabít mrtvého Zabít mrtvého Josef Pecinovský

Docela povedený soubor povídek z tématikou scifi. Autor poměrně známý na domácí metě, takže žádný propadák.

20.01.2022 4 z 5

Vojenská letadla (1), letadla první světové války Vojenská letadla (1), letadla první světové války Václav Němeček

Velmi zdařilá dokumentace historie letadel pro milovníky 1sv. války. Psána i ilustrovaná i pro dorost.

Maličkým Maličkým Božena Němcová

Sbírka pohádek vyloženě pro pamětníky. Knížku už nikde neuvidíte, pokud ji nemáte doma po maminkách a babičkách. Bóža nikdy nezklame, protože umí. Skvělý kousek z minulosti.

20.01.2022 4 z 5

Dobrodružství kapitána Žvanilkina Dobrodružství kapitána Žvanilkina Andrej Sergejevič Někrasov

Velmi povedená humoreska sice pro mladší čtenářství, ale pro vzpomínku neurazí ani v dospělosti. Na ruský homor je Někrasov úplně v pohodě.

Robocop 2 Robocop 2 Ed Naha

Pokračování skvělé jedničky a opět vcelku povedené. Dějově hutné a autor se vyhýbá hluchým místům a zároveň to nepřehání s akcí, kde by působila moc supermanovsky. Stejně dobré jako první díl.

Robocop Robocop Ed Naha

Film i kniha jsou legendy a Ed Naha toho umí využít. Výborně a neotřepaně napsáno. Děj i akce udrží po celou knihu. Velmi solidní 4starsy.

Bratrstvo kamene Bratrstvo kamene David Morrell

5 starsová záležitost od Morrella se bude líbit všem akce chtivým čtenářům. Fandové vědí co očekávat a tady je autor rozhodně nezklame. Opět jedna z jeho nejlepších.

Bez slitování Bez slitování David Morrell

A znovu má Morrell nabito velmi ostrou a rychlou municí. Múza mu sedí na rameni a tak to tam pere. Román patří k těm nejsilnějším co autor vytvořil, takže v pohodě 5starsu. Bude se líbit i novým čtenářům.

Dvojí tvář Dvojí tvář David Morrell

A opět jedna z těch, které zabředávají do průměru. Morrell si umí nastavit vysokou laťku, ale zřejmě ji vždy neuhlidá. Každopádně číst se to dá, ale autorova kvalita má trošku pauzu co se téhle knihy týká. Takže 3starsy.

Dávno ztracený Dávno ztracený David Morrell

Velmi solidní thillerr. Morrell má sice několik o něco lepších kousků, ale není to rozhodně průměrná tuctovka. Příběh, postavy i děj je v pohodě, autor to sepsat umí, takže standardní 4starsy určitě.

Hra končí Hra končí David Morrell

Morrell v plné palbě, akce, napětí a zábava od začátku do konce. Opět jedna z těch kde není co vytknout. V dané beletrii a s tímto autorem je tato kniha na 5starsu.

Nebezpečná minulost Nebezpečná minulost David Morrell

Psáno stylově jak jsme u Morrella zvyklí, ale nějak mi to téma k tomuto autorovi nesedlo. Kniha mi tak připadala velice rozpačitá. Oproti ostatním kouskům spíše průměr.

Neznámá pravidla Neznámá pravidla David Morrell

Tady to trošku Morrell natáhnul a asi to nebyla nejlepší volba. Napětí místy stíhalo vyprchávat a v konečné fázi knihy se postavy projevovaly poněkud zmateně a nelogicky. Spíše spadá do průměru, ne špatného, ale průměru. Autor má prostě lepší kousky.

Osudný portrét Osudný portrét David Morrell

Více než na akci v této knize klade autor důraz na napětí. Nejde o jeho excelentní dílo, ale nad průměrem se pohybuje. Čtivé stejně jako ostatní Morrelloviny.

Ochránce Ochránce David Morrell

K tématu akčního thilleru se kniha hlásí celkem solidně, dějově i stylově naprosto splňuje. Morrell v plné síle.

Pátá profese Pátá profese David Morrell

Další napínavost od Morrella, místy mi přišla trochu utahaná a opakující se,možná trošku méně vymýšlení a vsadit na to co funguje. Na 3 starsy to úplně není, takže slabší 4.

Poslední ráno Poslední ráno David Morrell

U této knihy mi nějak nezapadl Morrellův styl. Takový jiný Morrell. Moc mě to nechytlo, ačkoli slohově psáno podobně jako předchozí tvorba. Musím dát 3starsy.

Rambo III (Pro přítele) Rambo III (Pro přítele) David Morrell

V Rambovi samozřejmě nejde o žádný klasický Morrellův thriller, ale akční řežbu chladnými a palnými zbraněmi. Nemůžeme taky po Rambovi chtít, aby nám po večerech vyšíval záclonky.Dějově nabité jak Rumcajsova žaludovka, takže rychle uteče. Pohodové 4starsy.