Dávno ztracený

Dávno ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48649/davno-ztraceny-48649.jpg 4 82 12

Architekt Brad Denning je úspěšný muž. Ke všemu se dopracoval sám svou vlastní dovedností a pílí. Dávno se vyrovnal s frustrací, kterou trpěl, když se mu v dětství, částečně i jeho vinou, ztratil mladší bratr. Vyrovnal se i s brzkou smrtí svých rodičů. Má vše, úspěšnou firmu, krásnou ženu, jedenáctiletého syna a teď dokonce i pořad v TV. Aby jeho štěstí bylo úplné, objeví se znenadání i jeho dávno pohřešovaný bratr. Brad tomu napřed nemůže uvěřit, ale nakonec je šťastný. Seznamuje bratra se svou rodinou a na oslavu shledání se všichni tři "chlapi" vydávají tábořit do hor. Právě, když se Brad kochá nádhernou vyhlídkou, shodí ho jeho bratr ze skály. Následně unese jeho syna a manželku. Brad se nezabije jen díky svému ruksaku, který se zachytí o výčnělek skály a zbrzdí jeho pád. Jeho šok je hrozný. Uvědomí policii. Oficiální vyšetřování skončí ve slepé uličce a Brad začíná po únosci pátrat sám. Snaží se vcítit do jeho osobnosti a myslet jako on. Jinou naději na nalezení své rodiny nevidí.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

Long lost , 2001

hankapimi
19.04.2024 4 z 5

Kdysi dávno jsem objevila Davida Morrella a jeho trilogie Bratrstva mne nadchla. Autor píše čtivě a akčně a čtenáře napíná do poslední chvíle, jak to dopadne. Vyjímkou není ani román Dávno ztracený, byť se mi špatně čtou příběhy, kde se ubližuje dětem. Nápaditému Bradovi jsem držela palce, aby našel svou rodinu v pořádku.. Kdo má rád napínavé příběhy od začátku až do konce, doporučuji, s panem Morrellem nešlápnete vedle.

hankapimi
19.04.2024 4 z 5

Od Davida Morrella jsem kdysi dávno zhltla trilogii Bratrstvo která mě nadchla. Od jeho příběhů se čtenář nemůže odtrhnout, i kdyby chtěl. Morrell píše napínavě, akčně a umí stupňovat napětí i čtenářovu nedočkavost, jak to dopadne. A román Dávno ztracený není vyjímkou, jen se mi špatně čte, když se ubližuje dětem. Držela jsem vynalézavému Bradovi palce k nalezení své rodiny a tajně jsem doufala, že budou v pořádku. Určitě doporučuji k přečtení, kdo máte rádi napětí od začátku až do konce.

Meda77
20.01.2022 4 z 5

Velmi solidní thillerr. Morrell má sice několik o něco lepších kousků, ale není to rozhodně průměrná tuctovka. Příběh, postavy i děj je v pohodě, autor to sepsat umí, takže standardní 4starsy určitě.

jan0504
18.10.2020 4 z 5

Zopár hluchých miest. Za mňa jeden z tých slabších Morrellov. Ale samozrejme stále výborné "čteníčko".

čef
04.03.2020 5 z 5

Dávno ztracený bratříček je pěkný vejlupek zvláště, když mu to občas šíbe. Napínavý příběh s pátráním osamoceného člověka, který je však vynalézavý, urputný a totálně motivovaný dosáhnout cíle. Takové knihy vyhledávám, často mne povzbudí k něčemu pozitivnímu, třeba vyklidit myčku. Autor nemá všechny knihy na pět hvězd, ale tahle se mu určitě povedla.

hana4834
21.05.2018 4 z 5

přesně Morrelluv styl jeden aby se bál :D

Fifth Element
06.05.2015 4 z 5

Má první kniha od Morella.. Jediné, co můžu říct - děsivý příběh a ještě děsivější představa..

Mikik
21.01.2015 4 z 5

Četlo se mi to super, ale ke konci jsem se trošku ztrácela, kdo je kdo:-D Ale jinak styl psaní a zápletka fakt skvělá.

bbara155
28.06.2013 4 z 5

Napínavý příběh o pátrání po únosci. Když se po letech znovu objeví dávno ztracený bratr, pocit viny neumožní hlavnímu hrdinovi aby prohlédl, že není všechno tak, jak se jeví na první pohled. Je to příběh o důvěřivosti a zradě a taky o pevné vůli a charakteru.

čuřil
14.01.2013 3 z 5

Zajímavá knížka, dobře se četla

ina77
10.08.2012 5 z 5

Hodně dobrá kniha,zase něco trochu jiného.

KKK
17.01.2012 4 z 5