maximka maximka komentáře u knih

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

Knihu jsem koupila na doporučení a jsem nadšená. moc ráda podle ní vařím a všem chutná jako od maminky/babičky :-)

28.02.2013 5 z 5

Pokušení A-ZZ Pokušení A-ZZ Vladimír Páral

Námět mě velice zaujal, zamýšlela jsem se nad tím, čeho všeho je člověk schopen k dosažení svých zájmů. forma se mi už tolik nelíbila.

Hrad mám, hledám prince Hrad mám, hledám prince Susanna Kubelka

lehká, svěží četba. představovala jsem si život na zámku, sladké "nicnedělání", chvíle pohody. opravdu zajímavé prostředí.

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Velmi často jsem se při čtení usmívala "pod fousy", takže mi kniha hodně zlepšila pochmurnou podzimní náladu. pro pobavení názvy fejetonů - Kolik milenců snesou naše děti, Taky tě miluju - o přednastavené sms v mobilu!!!, Štastné mámy mají šťastné děti.

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Krásná, dynamická kniha s úvahami a rozborů i od mužů. známé prostředí, nové příběhy. Páral je můj oblíbený autor.

10.11.2012 4 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

jedna z nejsilnějších knih, co jsem četla. navíc jsem tenkrát byla v Irsku a zrovna v době atentátu na Dvojčata, mimo domov, stejně jako hlavní hrdina... pod vlivem děje jsem se opravdu bálla, že zase přijde válka..

10.11.2012 5 z 5

Tma 2.0 Tma 2.0 Ondřej Neff

Moje první setkání se scifi a tak blízko pravdě.. uvědomila jsem si naši závislost na elektřině. jak jsme závislí na technice. opravdu bychom se vrátili až do středověku, kde lidský život neměl žádnou cenu? středověk je pro mě symbolem krutosti a drsných poměrů, což se v knize projevilo. a setkávání s postiženou dívkou byla hodně strašidelná,.

10.11.2012 5 z 5

Prořezávání zoubků Prořezávání zoubků Julia Fierro

čím víc jsem přečetla, tím víc mě to zaujalo. na konci mi bylo smutno, že už to končí, příběhy byly zajímavě rozehrány. Kromě mezilidských vztahů mě zaujalo i to, že se příběh odehrává kousek od New Yorku, který nebyl nijak krášlivě přibarven. Zvláštní byl i fakt, že pouze jedna žena rodila přirozeně. Naprosto nové pro mě byly pocity tatínka v domácnosti, který byl naprosto spokojen se svou rolí. Původ Tiffany se s ní táhne dál a dál... bude pokračování?

14.08.2018 odpad!

Střídavá péče pro Kukačku Střídavá péče pro Kukačku Pavel Brycz

U knihy mě zaujal název, jelikož podobným procházím. ale bohužel mnoho jsem se o střídavé péči nedozvěděla a přišlo mi zvláštní, že se vůbec neptají 16 leté dcery, u koho chce být. První půlka knihy mi přišla uvěřitelná. Druhá půlka už trochu šílená a nevěděla jsem, jestli se mám smát nebo brečet. šlo o scifi? dvě slunce? břicho rozervané kvůli vyvolávání duchů? 50 mil. Eur odstupné? Japonci ve Slovenské Dolině? no dočetla jsem jen kvůli zvědavosti, jak to dopadne. Myslím, že téma je více než zajímavé, ale zpracování už spíš průměr, škoda.

06.08.2018

S Madame Chic doma S Madame Chic doma Jennifer L. Scott

výborná povznášející kniha, oslovila mě především proto, že jsem v podobné roli jako autorka. Nejvíc si beru k srdci pasáž o tom dělat i obyčejné a nudné věci s radostí, pustit si k tomu oblíbenou hudbu a hned je život veselejší. spoustu rad si přečtu ještě jednou. a těším se na další díl.

24.02.2017 4 z 5

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

Dávám tři hvězdy, ale ve skutečnosti oceňuji jen první část, kde jsou rady k oblečení, líčení. část o buticích bych nejraději přeskočila. Jediné, co prozkoumám, budou e-shopy. Rady k šatníku si beru k srdci, hlavně kupovat kvalitní oblečení jako základ šatníku a pak doplňky klidně divočejší, zkoušet nové značky. Nadchla mě myšlenka kombinovat klasické kousky a džíny, balerinky atd, čímž se celkový dojem odlehčí, člověk nepůsobí příliš nastrojeně.

03.05.2016 3 z 5

Stín spánku Stín spánku Iva Hercíková

Zajímavé téma jak osobní, tak zdravotní. Styl psaní je trochu strohý, málo popisný, nejsou zde příliš prožívány emoce. Konec je velmi překvapivý a v jistém směru také otevřený.

04.02.2016 3 z 5

Rychlé večeře pro moderní ženu Rychlé večeře pro moderní ženu Jana Frolíková

Docela zajímavá knížka hlavně tím, že má rozdělen druh jídla pro každý den (pondělí - mleté, jiný den - italské). Určitě se hodně receptů dá využít, většinou jde o jednoduchou přípravu.

29.01.2016 4 z 5

Francouzské děti jedí všechno Francouzské děti jedí všechno Karen Le Billon

Moc me to bavilo. Netušila jsem, ze i Kanaďané mají také tak zlé stravovací návyky jako Američané. Potvrdila jsem si, ze dětem dávám správný základ. Naše deti každý den snidaji a sladkosti dostávají velmi omezené. Rada bych se francouzské kuchyni věnovala více, je to pořádné vaření a pečení ze základních surovin. Dekuji i za par inspirativních receptu na konci knihy.

01.01.2016 4 z 5

První třídou bez pláče První třídou bez pláče Tereza Beníšková

velice užitečná kniha nejen pro rodiče, lépe pochopíte psychiku prvňáčka, návod jak na domácí úkoly, pomoc při různých poruchách učení, dětská agresivita, šikana. Určitě se k ní vrátím, až nastane konkrétní problém. stojí za to mít doma v knihovně.

14.09.2015 5 z 5

Domácí krabičková dieta 2 Domácí krabičková dieta 2 Alena Doležalová

senzační, včetně jídelníčků a receptů. měla jsem půjčenou a musím si ji koupit :-)

09.04.2015 5 z 5

Nejšťastnější batole v okolí Nejšťastnější batole v okolí Harvey Karp

velmi užitečná kniha nejen pro prvorodiče. nejvíc mě baví batoletština,to opravdu funguje. další věci testujeme. už teď vidím, že si víc rozumíme.

27.11.2014 4 z 5

Vaříme pro kojence a batolata Vaříme pro kojence a batolata Annabel Karmel

knížka plná obrázků, ale přijde mi, že recepty nejsou rozděleny podle vhodnosti, např. co dát 8měs. dítěti. Navíc některé potraviny se u nás do roka nedávají vůbec. Je vidět, že je kniha z anglosaského prostředí.

06.04.2014 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

výborná kniha s návodem, jak dát váš život do pořádku a hlavně uvědomit si, kam směřujete. budu se k ní často vracet.

09.03.2014 5 z 5

Feng-šuej: Dům a zahrada Feng-šuej: Dům a zahrada neznámý - neuveden

O Feng Shui už vím hodně, ale něco málo nového jsem se dozvěděla z kapitoly o zahradě. jinak je kniha psána čtivě, jako beletrie. Spousta obrázků a na konci rejstřík. Pro začátečníky moc dobrá.

09.01.2014 3 z 5