Střídavá péče pro Kukačku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rozvod. Manželé svádějí bitvu o svou šestnáctiletou dceru. Oba chtějí dítě jen pro sebe. Ale soudkyně prosazuje střídavou péči. Matka však prohlásí, že manžel není biologický otec, a nevidí důvod, proč by měl uplatňovat nárok na dceru. Je ochotná po tomto pozdním přiznání nést následky, nepotřebuje jeho alimenty. Šok pro manžela! Následují testy paternity. A skutečně potvrdí, že dcera není jeho a vychovával kukaččí mládě. Ale jaký šok, když neuspěje v testech maternity, které si formálně vymohl právník poškozené strany, ani matka! Tři lidé, kteří k sobě patřili, jsou náhle postaveni do naprosto nové situace. Vlastně i čtvrtý člověk, tajemný muž, úlet ženy před 17 lety, ten, který zpovzdálí sledoval své dítě, ztratí svou jistotu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262038/stridava-pece-pro-kukacku-vaG-262038.jpg 2.429
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Střídavá péče pro Kukačku

Přidat komentář
13werka
07. srpna

Já dočtu skoro všechno, ale tohle jsem nedočetla

maximka
06.08.2018

U knihy mě zaujal název, jelikož podobným procházím. ale bohužel mnoho jsem se o střídavé péči nedozvěděla a přišlo mi zvláštní, že se vůbec neptají 16 leté dcery, u koho chce být. První půlka knihy mi přišla uvěřitelná. Druhá půlka už trochu šílená a nevěděla jsem, jestli se mám smát nebo brečet. šlo o scifi? dvě slunce? břicho rozervané kvůli vyvolávání duchů? 50 mil. Eur odstupné? Japonci ve Slovenské Dolině? no dočetla jsem jen kvůli zvědavosti, jak to dopadne. Myslím, že téma je více než zajímavé, ale zpracování už spíš průměr, škoda.

DriftBooks
30.11.2017

Dlouho jsem knihu odkládal a dlouho si v hlavě rovnal myšlenky po jejím přečtení. Přeci jenom – Pavel je můj dlouholetý přítel. Jak se dívat na jeho knihy mě napadlo při sledování filmu Velká ryba, který režíroval Tim Burton. Najednou se mi v hlavě rozsvítilo. Ju, to je svět Pavla Brycze. Tam patří. Po bok lidí jako je Burton. Jako je Lewis Carroll. Zůstaneme-li v československém ďolíčku, tak jako je Jakubisko...

Brycz je magický principál cirkusu Bijou de Boheme. Patří do země za zrcadlem. Tam je jeho pravý svět. Když píše o realitě, zní hořce. Zní unaveně a zklamaně. Zní ubitě. Ale jakmile jeho pero projde neviditelnou hranicí za zrcadlo, příběh rozkvete. Postavy ožijí. Barvy jsou sytější. Najednou je plný radosti a bláznivého nadšení. Plný snů. Možná i proto jsou jeho knihy pro děti úspěšnější. Není v nich realita. Koule přikovaná k noze.

Tenhle svět pro Pavla prostě není. Pamatuji si, jak jsme jako studenti zaváděli chmel. Všichni jsme už byli na třetím řádku, Pavel v půlce prvního. Když se na něj obořil vedoucí, rozhořčeně prohlásil, že se to snaží dělat poctivě. Mám pocit, že to tak má celý život. Svět je na třetím řádku, ale Pavel ještě poctivě skládá mozaiku svého života v půlce řádku prvního. A s tou nespravedlností bojuje skrze své knihy. Důmyslný rytíř don Quijote de la Jablonec. Principal grande grande circo… A já mám jeho knihy i jeho rád… Právě proto!

JPBelmondo
20.08.2017

Knížka řeší téma záměny novorozenců. Zaujala mě až od druhé poloviny, a to zejména díky části odehrávající se na Slovensku. Tam byla knížka alespoň trochu humorná a zábavná. Jinak vcelku nic moc.

knih.sasa
14.07.2017

Je to trochu zkratkovité, ale čte se to dobře, kniha má spád. Mě zaujalo hlavně probírané téma, moje překvapení, že kukačka je zároveň i příjmení hl. hrdinů. Bavila jsem se u slovensky psané části, kde vystupuje starý boxer a hovoří se svou ženou, pak se tam pere s kdekým, ale souhlasím s předchozím komentářem, že příběh je místy absurdní. Ne v záměně dětí, ale v ději okolo. Toto je první kniha od P. Brycze, kterou jsem dočetla, v těch dřívějších jsem se nedovedla začíst a nebavil mě příběh.
Matka hl. hrdinky mi moc sympatická nebyla, ale co už. Postavičky jsou různorodé, děj má spád, občas sice autor přeskakuje, jako vydra v řece z kamene na kámen, takže musíte být ve střehu, ale celkově se mi kniha líbila.
Jedna z lepších českých knih, na které se zaměřuji.
Obálka je skvělá, ta mě zaujala i na první pohled, když kniha vyšla.

Aliii
10.03.2017

Zaujala mě název knihy i anotace, ale obsah dost zklamal. Absurdní příběhy mi nevadí, spíš naopak, ale autorův styl mi vůbec neseděl a hodně mi vadily vulgarismy - a ještě víc ty vložené do úst ženských postav.
Téma bylo zajímavé a k zamyšlení, ale za mě dost špatně uchopené...

sporran
12.01.2017

Zvláštní kniha..... Podle hodnocení by o ni člověk ani nezakopl. Ale zaujal mě název a přebal knihy. Je tak nějak bláznivá. Některé pasáže jsou trochu rozvláčné a tak trochu uniká jejich smysl. Od druhé poloviny je kniha totálně bláznivá. Ti, kdo již přečetli mi dají za pravdu, že scény z nemocnice jsou šílené např. dvojčata. No a celý závěr je tak nějak bláznivý vč. duchařiny. Rozuzlení je dost idealistické v duchu všichni šťastni.