MaxíkD. MaxíkD. komentáře u knih

Vinnetou I Vinnetou I Karel May

Víte, kdo to je greenhorn? Greenhorn je ten, kdo neví, že Vinnetou je nejlepší knížka na světě!
Doporučuji!

27.03.2023 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Dojemná, krásná a trošku smutná kniha. Spoustu vět z této knihy se dá považovat za citát.

13.05.2023 5 z 5

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Ti, kteří nečetli tuto knížku, mají možnost si ji přečíst v tuto chvíli. Zpaměti ji napíšu do tohoto komentáře a nemusíte ji ani někde shánět:
Polámal se mraveneček,
Třikrát denně prášek cukru,
bude chlapík jako rys.
Dali prášky podle rady,
mraveneček stůně dál,
celý den byl jako v ohni,
celou noc jim proplakal.
Hop! A zdravý mraveneček
ráno skáče z postele.

25.06.2023 5 z 5

Vinnetou 1 Vinnetou 1 Karel May

Kdo nemá rád Karla Maye, zřejmě ještě žádnou mayovku nečetl. Protože jakmile si něco od něj přečte, okamžitě změní svůj názor!

25.04.2023

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Moje první přečtená kniha. :-)

04.01.2022 5 z 5

Vinnetou 1 Vinnetou 1 Karel May

Zatím jsem nenarazil na lepší knížku než je tato. Nejde jí dát méně hvězdiček než kompletních 5! (Ale klidně bych jich dal milion...)

01.05.2023

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Přečteno za den. Dobrý příběh.

29.01.2023 5 z 5

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Kvak a Žbluňk jsou super! Mamka mi o nich četla když jsem byl malý.

30.12.2021 5 z 5

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Skvělá mayovka, nemám co dodat. 100/100%

17.04.2023 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Opravdu skvělé. Musím říct, že kniha je opravdu dobře psaná, napínavá, všechno logicky dává do sebe smysl, a jsou v ní některé opravdu nečekané věci. Fakt super!
PS: Doporučuji také audioknihu, kterou namluvil Matouš Ruml.

13.10.2023 5 z 5

Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata Erich Kästner

(SPOILER) Emil jede za babičkou do Berlína. Cestou ho však někdo okradne a zoufalý Emil má podezření na jednoho pána. Ačkoli pán vystoupí v jiné zastávce než Emil, i tak se Emil nevzdává a snaží se dopadnout zloděje. Setká se také s chlapcem Gustavem a dalšími kluky a společně pátrají po zloději. Když šel lupič do banky si kradené peníze vyměnit, chlapci tam půjdou také a přesvědčí bankéře, že jsou to kradené peníze. Emil s berlínskými kluky se stanou známými a dostanou peníze zpět. Nakonec se Emil a babička setkají a oslaví to.

V druhém díle pozve Profesor ( jeden z berlínských chlapců ) Emila na chatu a pojedou s nimi i Gustav a Dienstag, ale ten nemůže spát na chatě, takže je s rodiči v blízkém hotelu. Setkají se s pikolíkem z prvního dílu a společně půjdou na představení artistů The Three Byrons. Pikolík seznámí chlapce s kapitánem Schmauchem. Další den ke klukům přijde pikolík a ten jim poví o tom, že pan Byron ho požádal, aby s ním pracoval místo Jackieho, protože ten začíná být těžký a to zabraňuje dělat různé triky. Společně s Mackiem a pikolíkem by odjel jinam a chudáka Jackieho by nechal samotného. Emil s ostatními se tedy snaží zabránit Byronovu plánu. S malými komplikacemi to nakonec dokáží.

Skřítci Skřítci Maciej Szymanowicz

Krásná, veselá a samozřejmě i vtipná knížka...

Na březích Nilu Na březích Nilu Karel May

Kara ben Nemsi prožívá další dobrodružství v tajuplné Africe, zemi Mahdího.
Podivná strašidla, pokus o vraždu hlavního hrdiny, dopadávání zločinců, prolézání podzemními labyrity... To vše v této knize! Neváhejte číst!

31.05.2023 5 z 5

Petrolejový princ Petrolejový princ Karel May

Tak jako u každé mayovky - super kniha, žádné výtky (možná tak za protivné postavy jako je paní Rozálie a kontor-emeritus). Velmi zajímavý konec - Old Shatterhand vše vyřešil bez krveprolití a Petrolejový princ se svým bratrem Buttlerem byli dopadení celkem jednoduše hned u tábora obou indiánských kmenů. Vystěhovalci se nakonec usídlili u indiánů.
Navíc jako velký fanoušek Karla Maye a zvlášť dvojice Vinnetoua a Old Shatterhanda jsem rozhodně nebyl zklamán.

27.04.2023 5 z 5

Černý mustang Černý mustang Karel May

Další skvělá mayovka, kde Vinnetou s Old Shatterhandem bojují proti Komančům a zlotřilým banditům.

11.12.2022 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Přečteno za den. Dobrý příběh.

02.01.2022 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Super kniha, když se do ní správně začtete, určitě nezklame. Napínavá, vtipná, trochu nekřesťanská, ale i tak pěkná. Doporučuji.

25.02.2024 5 z 5

Jak krtek uzdravil myšku Jak krtek uzdravil myšku Hana Doskočilová

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů i v knižní podobě nezklamal.

Já chci taky do školy Já chci taky do školy Astrid Lindgren

Tuto knihu jsem si oblíbil už od první třídy a čtu ji stále dokola.

17.04.2022 5 z 5

Podivuhodná dobrodružství výpravy Barsacovy Podivuhodná dobrodružství výpravy Barsacovy Jules Verne

Knihu začal psát Jules Verne v roce 1903-1904, avšak stihl jen čtyři kapitoly, protože onemocněl a rok na to (1905) umřel. Napsané 4 kapitoly přepsal jeho syn Michel a nakonec dopsal celou knihu.

29.03.2022