maure maure komentáře u knih

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Za mě slabší z Deaverových knih. Řemeslně je sice napsaná dobře, čte se dobře, ale Kathryn jako postava za mě neutáhla děj. Spis, než aby vedla vyšetřování, se veze a k rozuzlení přispívají spíše návštěvy. Romantická linka mi tu také moc nedává smysl

01.07.2023 2 z 5

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Neměla jsem od této knížky žádná přehnaná očekávání, ale upřímně mě i tak zklamala. Začátek vypadal nadějně, zápletka nepříliš originální, ale napsaná čtivě. Od půlky dál mám ale pocit, jako by si autorka dělala ze čtenáře dobrý den. Postavy nesympatické, chovají se nelogicky, a rozuzlení je jeden z největších WTF momentů, co jsem v poslední době četla. Škoda.

06.01.2023 2 z 5

I v blázinci se dá žít I v blázinci se dá žít Marcela Mlynářová

Nedočteno. Nudný popis navštívených míst, obohacený komentáři a názory autorky. Nebrat.

16.09.2023 odpad!

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Příjemná oddychovka, doporučila bych do vlaku nebo na dovolenou. Obecně žánru literatury pro ženy moc nefandím, ale autorka Malých černých zvládla udržet cukřík na uzdě, díky rozsahu a různým postavám nezabředává do zdlouhavých popisů a nenudí.

21.08.2023 3 z 5

Manuál hravého rodiče Manuál hravého rodiče Alžběta Hlásková

(SPOILER) Čekala jsem od knížky víc. Pár aktivit mi přišlo fajn, dcerkám se líbila třeba hra na palačinku, ale některé mi přijdou spíš jako manipulace s dítětem - například používat "ne abys", i když ve hře, abych dosáhla opaku toho, co dítěti jako zakazuji? Asi to funguje, ale nepřijde mi fajn mást dětem hlavu v tom, co po nich chceme. Ale obecně, při listování knížkou mě napadaly jiné aktivity, šité na míru mým dětem. Takže jako inspirace je asi použitelná.

19.05.2023 3 z 5

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Čtivě napsané, hodně mi připomíná sérii Mediator od Meg Cabottové. Jen asi nepatřím do cílové skupiny - puberťačce bych doporučila.

21.08.2023 3 z 5

Milenka spravedlnosti Milenka spravedlnosti Jeffery Deaver

Od Deavera mám ráda série s Lincolnem Rhymem a Kathryn Danceovou. Tento román se mi moc dobře nečetl, několikrát jsem knihu málem odložila. postavy nejsou příliš sympatické, v podstatě mi bylo jedno, jak dopadnou. Navíc se chovají naprosto nelogicky. Za mě slabší.

25.07.2023 3 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Knížka je poněkud naivnější a hrdinka opravdu nebude zrovna nejostrejsi tužka v penálu, ale i když je děj víceméně předvídatelný a paralely s Pýchou a předsudkem až zbytečně zdůrazněné citacemi, jako odpočinkové čtivo na dovolenou nebo po těžkém dnu mi přijde celkem fajn. Ale znovu ji číst nebudu.

13.05.2023 3 z 5

U: Ztraceni v metru U: Ztraceni v metru Timur Vermes

Autor si hraje s formou, ale knížka je o ničem, jako záznam nějakého myšlenkového průjmu.

06.05.2023 2 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Velmi dobrá knížka. Čtivá, postupně se s maminkou dívky dozvídá o jejím životě a co se vlastně stalo… můj jediný problém s knížku je, že jako mámy dvou malých holčiček se mě to, co se Amélii stalo, dotýká osobněji, než by beletrie měla.

19.02.2023 4 z 5

Osel Siprd Osel Siprd Iva Gecková

Moc pěkná knížka, četla jsem s dcerami (2,5 a 4,5). Za mě je ideální pro děti tak 4-6 let, je vtipná, kapitoly jsou celkem krátké, takže je přečtete i s dítětem, které ještě nedrží pozornost. Z vlastní zkušenosti - nečtěte Siprda dětem ve vlaku. Nebo vám tam dítě může začít vykřikovat na celý vagón "osel siprd, osel siprd!". Ilustrace jsou krásné a časté, takže upoutají pozornost i mladšího čtenáře.

29.12.2022 4 z 5

Já nevím Já nevím Barbara Abel

Podle zdejších hodnocení jsem neměla moc vysoká očekávání, ale nakonec mě knížka příjemně překvapila. Jasně, je to jednodušší oddechovka, nepředpokládám, že bych na knížku moc dlouho vzpomínala, ale fajn zábava na dvě hoďky.

02.12.2022 3 z 5