maruna maruna komentáře u knih

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Krásná knížka o exotické Keni, o lásce a nenávisti, šamance a lékařce

05.06.2014 5 z 5

Domácí krabičková dieta 2 Domácí krabičková dieta 2 Alena Doležalová

První kniha se mi líbí víc

09.05.2014 3 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Zvláštní kniha, ale přečetla jsem ji až do konce.

05.02.2014 3 z 5

Prach tisíce cest Prach tisíce cest Robert James Waller

(SPOILER) Opět moc krásný příběh po 16 letech. Našel svého syna, už dospělého, o kterém nevěděl, bohužel si ho moc neužil.

23.12.2013 5 z 5

Dynamická chůze - cesta zpátky za zdravím Dynamická chůze - cesta zpátky za zdravím Jan Tomáš Veselý

Zajímavá kniha, chodit a chodit, a není třeba žádných léků proti bolesti.

10.12.2013 5 z 5

Křesťanská otrokyně Křesťanská otrokyně Iny Lorentz

Třetí díl je strhující, napínavý, plný emocí. Už ale stačilo. Teď si udělám přestávku se středověkem :)

18.11.2013 5 z 5

Markytánka Markytánka Iny Lorentz

Prima oddychovka, přes velké útrapy Marie našla svého Michela.

14.10.2013 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Gabriel je jiný než ostatní členové jeho rodiny - straní se jich a raději si povídá s koňmi. Se svou milovanou Meruňkou od své rodiny odjíždí na dalekou cestu na Moravu k Buchlovu. Zde se odehrává jejich nelehký život s kupou dětí.
Nádherný je i obal knihy, třpyt listí na stromě, mě okouzlil.
Těším se i na další knihy Kateřiny Dubské.

19.09.2013 5 z 5

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Napínavá knížka, středověk, krutost, ale i láska a potrestání viníků.

08.09.2013 5 z 5

Domácí krabičková dieta Domácí krabičková dieta Alena Doležalová

Tuto knížku jsem si vypůjčila v knihovně, ale tak mě zaujala skvělými recepty, že jsem si ji musela koupit.

20.05.2013 5 z 5

Coco & Igor Coco & Igor Chris Greenhalgh

Kniha se mi líbila. Obdivuji Coco Chanel, z prosté venkovské dívenky se stala nejbohatší módní návrhářka Francie a říkalo se jí královna módy.Životem jí prošla řada známých mužů, mezi nimiž byl i hudební skladatel Igor Stravinskij, který se stal jejím milencem a později celoživotním přítelem.

04.04.2013 4 z 5

Cesta k dekretům a odsunu Němců Cesta k dekretům a odsunu Němců Jan Němeček

Třicetiletá historie společného soužití Čechů a Němců v bývalé Československé republice v letech 1918-1947, zakončeného Benešovými dekrety a "odsunem".

28.02.2013 4 z 5

Dáma v modrém hedvábí Dáma v modrém hedvábí Hana Parkánová-Whitton

Úžasný, i když smutný příběh milostného trojúhelníku. Autorka ho napsala na základě skutečných událostí. Je to moje první knížka od této autorky a už se těším na její další knihy.

30.04.2012 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Svěrák je pro mne osobnost. Některá povídka je zdařilá, jiná méně. Ale všechny mají zajímavé rozuzlení, které nás nutí se zamyslet nad pestrostí našeho života.

12.04.2012 4 z 5

Tilly Trotterová Tilly Trotterová Catherine Cookson

Skvělá historická romantika, kdo miluje tento žánr, knihu doporučuji přečíst.

21.12.2011 4 z 5

Strom odvahy Strom odvahy Diane Chamberlain

Tato spisovatelka mně opět nezklamala. Napínavá knížka, dějově nabitá.

05.12.2011 5 z 5

Deník strážného anděla Deník strážného anděla Carolyn Jess-Cooke

Spisovatelka má velkou fantazii. Jo, kdyby nám radili andělé strážní, byl by život na Zemi možná radostnější.

21.11.2011 4 z 5

Alžběta: Císařovna proti své vůli Alžběta: Císařovna proti své vůli Brigitte Hamann

Spisovatelka je historička a na základě faktů nám předkládá, jak to všechno doopravdy bylo.
Život krásné císařovny byl podrobně rozebrán a udělá čtenáři dokonalý obraz i o době, ve které žila. Autorce hodně pomohly i básně, které císařovna Alžběta, zvaná Sisi, napsala a jsou zde citovány. Rozhodně stojí za přečtení.

13.10.2011 5 z 5

Já, Bahia, zázračně zachráněná Já, Bahia, zázračně zachráněná Bahia Bakari

Jako zázrakem přežila pád letadla malá dívenka, těžce zraněná, 9 hodin čekající na záchranu v rozbouřeném oceánu.

05.09.2011 4 z 5