Cesta k dekretům a odsunu Němců

Historické události i právní a politické akty, které v létech 1918-1947 ovlivnily vztahy mezi Čechy a sudetskými Němci či byly důsledkem jejich negativního vývoje. Datová příručka. Chronologický přehled. Výmluvná fakta, čísla a dokumenty. Příručka zahrnuje období od vzniku samostatného československého státu po ukončení hlavní vlny organizovaného odsunu. Funkci úvodu plní stručný historický exkurz věnovaný vývoji česko-německých vztahů ve 2. pol. 19. stol. Jedná se o nekomentovaná fakta. Dokumenty v příloze ilustrují celé uvedené období. V závěru je uveřejněno stanovisko Sdružení historiků ČR - Historikové proti znásilňování dějin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117395/cesta-k-dekretum-a-odsunu-nemcu-117395.jpg 4.57
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Littera bohemica

Kniha Cesta k dekretům a odsunu Němců

Abroš
22.03.2020

Velmi dobrá kniha,která v kostce shrnuje to nejpodstatnější z období před a po válce ze soužití Čechů s Němci v sudetech

oolinkaa
13.10.2015

velmi čtivá kniha, která se nezabývá pouze dekrety, ale je vedena již od roku 1918 formou útlých medailonků z důležitých momentů soužití Čechů a Němců..kniha je doplněna dobovými fotografiemi a přílohami, kde jsou některé důležité dekrety rozepsány, popsány. doporučuji

maruna
28.02.2013

Třicetiletá historie společného soužití Čechů a Němců v bývalé Československé republice v letech 1918-1947, zakončeného Benešovými dekrety a "odsunem".

Jan Němeček
česká, 1963