martunka martunka komentáře u knih

Rozměry dobra a zla Rozměry dobra a zla Svámí Suhotra

Rozhodně se jedná o jednu z těch knih, které dávají tu hledanou odpověď na mnohé otázky.

17.04.2019 4 z 5

Šrímad Bhagavatam - zpěv třetí díl druhý Šrímad Bhagavatam - zpěv třetí díl druhý Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Prostě další skvělý díl, úžasného Šrímad Bhágavadamu.

14.04.2019 5 z 5

Triumf noci Triumf noci Edith Wharton

Tak tyhle povídky se mi moc líbí. Přečetla jsem je jedním dechem. Moc se mi líbí autorčin styl vyprávění. Určitě se k nim ještě vrátím!

13.04.2019 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Lotta Lundberg

Po delší době, konečně můžu říct, že si mi kniha moc líbila. Všechny tři příběhy mají své kouzlo a všechny postavy jsou pro mě v něčem sympatické.

08.04.2019 5 z 5

Na poště Na poště Charles Bukowski

Tak tohle mě rozhodně bavilo.

01.04.2019 5 z 5

Šrí Íšópanišad Šrí Íšópanišad Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Podle mě, se jedná o jednu z nejlepších knih o bhakti!

31.03.2019 5 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Netvrdím, že je to úplně zásadní dílo, ale mě to bavilo číst! Uznávám, tohle se Nickovi fakt povedlo!

29.03.2019 5 z 5

Mé vzpomínky na Šrílu Prabhupádu Mé vzpomínky na Šrílu Prabhupádu Bhakti Vikáša Svámí

Nádherná kniha vzpomínek.

16.03.2019 5 z 5

Transcendentální personalizmus: védské odpovědi na postavení lidstva Transcendentální personalizmus: védské odpovědi na postavení lidstva Svámí Suhotra

Myslím, že se autorovi opravdu povedlo jasně a srozumitelně podat daný námět.

12.03.2019 5 z 5

Šrímad Bhagavatam Zpěv třetí - díl první Šrímad Bhagavatam Zpěv třetí - díl první Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Prostě perfektní.

10.03.2019 5 z 5

Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Henri Brunel

Moc pěkné příběhy. Pobaví,potěší i něco naučí.

09.03.2019 5 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Walter Isaacson

Rozhodně se jedná o velmi kvalitní a čtivý životopis. Jeho četbu jsem si hodně užila.

05.03.2019 5 z 5

Učení Šrí Kapily syna Dévahúti Učení Šrí Kapily syna Dévahúti Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Opět skvělá dávka výborné filozofie.

04.03.2019 5 z 5

Zlé Sémě Zlé Sémě Ian Johnston

Uznávám, že je to opravdu dobře napsaný životopis. Líbí se mi hlavně to, že jsou tam často citováni zpěvákovi nejbližší lidé.

14.02.2019 4 z 5

Vyhnanství Vyhnanství Lion Feuchtwanger

Výborná kniha. Příběh mě zaujal. Líbí se mi autorův styl vyprávění, hned mě vtáhl do děje.

01.02.2019 5 z 5

Šrí Čaitanja Maháprabhu Šrí Čaitanja Maháprabhu Bhakti Vikáša Svámí

Výborná kniha o skrytém avatarovy.

29.01.2019 5 z 5

Mladá žena z roku 1914 Mladá žena z roku 1914 Arnold Zweig

Krásný i když místy smutný příběh.

12.01.2019 4 z 5

Tak pravil Zarathustra Tak pravil Zarathustra Friedrich Nietzsche

Chápu, že se tohle může někomu i líbit, ale pro mě to není něco, co by mě oslovilo.

01.01.2019 odpad!

Śrímad-Bhägavatam. Zpěv druhý Śrímad-Bhägavatam. Zpěv druhý Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Nádherné a transcedentální.

25.12.2018 5 z 5

Král musí zemřít / Býk přichází z moře Král musí zemřít / Býk přichází z moře Mary Challans Renault

Jedná se o velmi pěkné zpracování známé báje.

21.12.2018 4 z 5