martula.07 martula.07 komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Jednoznačně nejlepší knížka o Harrym. Plná zvratů, překvapení. Za celou sérii mě bylo líto většiny postav, které umřely. Někdy mi připadalo, že by ani nemusely, nakonec se ukázaly, že to bylo asi nutné :). Nevím proč, ale vždycky jsem měla hodně ráda Snapea. Přitom byl vždycky tak zlý. Ale už od prvního dílu se mně na něm něco líbilo. Možná to bude znít šíleně, ale bylo mi líto i Voldemorta. Jenom trošku, ale bylo. Byl na světě sám, honil se pořád za tím samým a podstatu života úplně přehlédl. Ale kouzelník to byl mocný, to se mu musí uznat. Pak se mi hodně líbí vězeň z Azkabanu. Ten se mi líbil vždycky nejvíc, teda do chvíle než jsem přečetla tento. Myslím, že skvělé zakončení a určitě bych se nepokoušela pokračovat. Už asi ani není o čem. Z filmů se mi líbil vězeň z Azkabanu, tyto dva poslední vůbec, dost toho postrádaly a to, co už tam bylo, bylo většinou špatně zkrácené a vyznělo to úplně jinak než to bylo (mj. ničení viteálů, Voldemort vůbec nic necítil). Harry Potter a spol. vyrůstal i se mnou a o to je to ještě lepší. Moje nejoblíbenější postava? Nevím. Myslím, že jich bylo víc. Strašně mi přirostl k srdci Sirius, ikdyž tam byl jen chvilku. Severus, Dobby (ten byl zlatý), Albus Brumbál. Draco byl hodně silná postava, ikdyž by ho člověk chtěl každou chvíli ubezdušit :D. Možná byl silný díky svému svědomí nebo co ho přimělo neudělat jednu s nejhorších věcí na světě. Určitě ale nepatřil mezi mé oblíbence. Tak někdy nashledanou, Harry Pottere, ať už v jakémkoliv věku :).

12.04.2012 5 z 5

Klub piraň Klub piraň Martin Herbert

Abych řekla pravdu, na začátku jsem ji chtěla zavřít a nechat ji tak navždy, ale jsem ráda, že tomu tak není. Říkala jsem si, že tak zlý to být nemůže, aby ta poutavost končila přebalem a názvem. A nemýlila sem se. Skvělé, překvapující, milé a smutné pomyslné zákulisí formule 1 a úžasného nadčasového týmu Chapman. Princ Charles přišel s úžasnou myšlenkou, která by byla reálně nemyslitelná podle mě. O co by pak v závodech šlo? O kvalitu jezdce určitě ne. Skvělý chlapík, ten Charlie :).

31.10.2011 5 z 5

Z Bagdádu, s láskou Z Bagdádu, s láskou Jay Kopelman

Moc pěkná knížka. Jsem ráda, že jsem ji objevila a měla možnost si ji přečíst. Máme možnost nahlédnout, co se tam děje a jak strašné to tam je. Naproti tomu je tam díky štěňátku hodně citu a radosti. Hodně se mi taky líbí, že uvnitř jsou fotky a můžeme vidět většinu aktérů.

24.08.2011 5 z 5

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Nejvíce se mi líbila povídka N., ve které je hodně napětí. Ne, že bych věřila, že něco takového existuje, ale ještě teď mi běhá mráz po zádech. A je to jedna z těch delších, ne-li nejdelší, což dokazuje, že mu delší věci svědčí víc. Ale i Utíkej, Káčo, utíkej je dobrá nebo Rotoped a V úzkých. Podle mě jsou, ale některé z povídek hodně průměrné a o hodně horší než ty co napsal než začal psát ve velkém. Např. ty, které jsou v knize Mrtví se někdy vracejí. Každopádně, ale stojí za to, si ji přečíst, už kvůli perlám, které obsahuje :) .

21.08.2011 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Výborné! Předčila moje očekávání. Obdivuji jeho odhodlání a snahu s jakou tuto knihu psal 6 let a zejména to, že pro ni obětoval svůj společenský život a na nějaký čas se zavřel někde v pustině, aby se jí mohl věnovat. To, že se se samotnými vrahy dlouho stýkal a mluvil (a nejen s nimi), by každý nezvládl. A být na popravě, hm. Poprava není správné řešení (ikdyž by si to někteří zasloužili), mnohem lepší a mučivější je je zavřít na doživotí, ale bez rizika, že by utekli nebo spáchali sebevraždu. Nejvíce se mi na tom líbí, že byl Truman v kontaktu s postavami a příběhem, že znal souvislosti a že se tím celým zabýval, ne jako někteří nejmenovaní kopíráci. Díky tomu je ta kniha tak úžasná. Pan Capote věděl, o čem píše.

Cujo Cujo Stephen King

Jedna z nejlepších knih Stephena, teda z těch, které jsem četla. Jak je jednoduché udělat z celkem běžných událostí horor. Co se může stát, když se člověk nebo cokoli jiného ocitne v nesprávný čas na špatném místě. Jenže v tomto románu je to správný čas i místo. Tuto knihu dělá skvělou knihou zejména brilantní vykreslení psychologie postav a především toho milého pejsánka. V Castle Rocku musí být krásně, nemyslíte?

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Moje první kniha, kterou jsem od něj četla. Vynikající! Ani nevím jak, ale Stephen mě dostal, úplně si mě získal. A tato kniha je brilantní, ne jeho nejlepší, ale úžasná. Cítíte se být její součástí, jako byste tam byli. A to je to, co umí málokterý spisovatel, úplně vás vtáhne do děje. Sice jsem viděla dříve film, ale více mě dojala kniha. Coffeyho vůle a rozhodnutí jsou obdivuhodné. Vřele doporučuji a pokud jste neviděli film (a nic o něm nevíte) tím líp, protože na čtení knih je nejlepší to, že si všechno můžete představit a o to jste u filmu ošizeni, protože tam to máte všechno naservírováno. Ale některé filmy jsou přespříliš slabým odvarem jako třeba Srdce v Atlantidě.