marti7729 marti7729 komentáře u knih

České princezny na evropských trůnech České princezny na evropských trůnech Jan Bauer

Úžasná kniha plná faktu. Nejlépe se mi četla kapitola o Marii Antoinette. Koho zajímá historie a všeobecný přehled měl by si přečíst i o nelehké údělu žen - princezen v historii.

30.10.2022 5 z 5

Lidice - Zrození symbolu Lidice - Zrození symbolu Vojtěch Kyncl

Úžasná kniha plná informací. Na to jak byla odborná se opravdu četla sama a rychle. Sáhla jsem po ní jen kvůli ověření několika informací, které se týkají mých předků a napojení na Lidice, ale rozhodně bych doporučila všem. Tyto hrůzy musí být stále v paměti a nezapomínat se se kdysi dělo.

30.10.2022 5 z 5

Otázky a odpovědi - Podívej se pod obrázek Otázky a odpovědi - Podívej se pod obrázek Katie Daynes

Krásně ilustrovaná kniha plná zábavných okének což mé děti naprosto zbožňují. Procvičili jsme si chápání času a pod okénky našli spoustu zajímavostí.

11.09.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Ta knížka mě hodně donutila přemýšlet. Příběh byl fadní, asi jako když řezník vypráví den za dnem co dělal. Okořeněné to bylo o to násilí co se páchalo na chovných kusech. Nutí to přemýšlet člověka zda by se choval stejně a zda by bylo reálné takhle klesnout kvůli potravě, jenom přece protein není jen v masu. Jen za tohle dávám 3 hvězdy, protože příběh ač se četl sám, někdy mi věty přišly nedotažený a krátký. Za mě teda už ne. Život je krátký a osobně si myslím, že to za to nestojí. Kdyby neměla tak šílenou obálku, tak po té knize nikdy nesáhnu.

18.08.2022 3 z 5

Encyklopedie šlechtických rodů Encyklopedie šlechtických rodů Pavel Juřík

Skvělá knížka, plná zajímavých faktů. Potřebovala jsem jí především kvůli rodu Schwarzenbergů, kterým má rodina v minuulosti sloužila a prolínají se tedy mé kořeny. Mohla jsem rodovou knihu doplnit o informace o tomto rodu, ale kniha mě nakonec natolik vtáhla, že jsem ji přelouskala celou a je bravurně napsaná.

18.08.2022 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Já se přiznám, že jsem to po dlouhé době zase nedala a nedočetl. Půl knihy nudy mi stačí. Nechci dávat úplně špatné hodnocení, protože je to psané čtivě, je to úžasně popsané do detailu. Dokonce si člověk představí, že stojí u každého rozhovoru, krásný popis této doby a ty postavy jsou napsány bravurně, ale já to nedávám. Tímto s s červenou knihovnou končím, není to nic pro mě a přenechám těm, kteří si to naplno užijí.

03.06.2022 3 z 5

Jak to chodí v cirkusu Jak to chodí v cirkusu Doro Göbel

Pekna obrazkova knizka, jen jsem cekala tvrde stranky a to vidim jako minus, protoze je to kniha, ktera je dle mejo primarne pro nejmensi. Musime vic hlidat a nenechat knihu s detma o samote, jinak ji miluji.

01.04.2022 5 z 5

Mezi šelmami Mezi šelmami Vojtěch Trubka

Strhující a občas neuvěřitelná zpověď krotitele, který byl svého času velmi slavný a uznávaný ve svém oboru. Kniha by se mohla především líbit tomu kdo se zajímá o psychologii zvířecí duše nebo právě o toto řemeslo. Já nejsem zastáncem cirkusů, kniha má pro mě především citovou hodnotu, protože díky knize jsem měla čest poznat mého předka, kterého jsem neměla šanci nikdy poznat. Kniha mi sloužila pouze jako materiál k výzkumu generace mého pradědečka a jeho sourozenců o kterých pramálo vím, ikdyž v tomto ohledu tam moc informací nebylo.

14.01.2022 4 z 5

V lese V lese Christine Henkel

Skvělá kniha pro nejmenší. Dcerka 1,5r dost opakuje. Díky knížce v lese umí hromadu nových slov. Doteď znala jen klasické denní činnosti a zvířátka že statku a ted umí pojmenovat i ty lesní. Furt ji bere do ruku a prohlížím si a musi říkat a hledat kde co je. Krásné ilustrace jako bonus.

26.05.2021 5 z 5

Co v učebnicích dějepisu nebylo Co v učebnicích dějepisu nebylo Jiří Kovařík

Vzhledem k tomu, že tam byly některé informace stejné jako u předešlé knihy "dějiny psal sex" tak jedna hvězda dolů, neco me bavilo, neco méně. Zase psáno s nadhledem, vtipnou formou. Super na proložení románů či thrilleru :) člověk se dozví něco nového, zajímavou a velmi čtivou formou.

22.04.2021 3 z 5

Marketing od A do Z Marketing od A do Z Philip Kotler

Líbí se mi, že kniha je spíše takova příručka plná pojmů. Určitě je vhodná pro začátečníky, kteří s marketingem začínají, chtějí mít trochu přehled, ale zároveň nehledají tlustou učebnici s mnoha informacemi. Chtějí mít přehled, ale ne zahlcenou hlavu. Bylo prospěšné dozvědět se něco o pojmech a zároveň zjistit jakým směrem se vydat dál.

02.02.2021 5 z 5

Kameny 3 od A do Z - Více než 250 krystalů Kameny 3 od A do Z - Více než 250 krystalů Judy Hall

Pěkná malá příručka o kamenech. Pokud vás trochu zajímá základ o kamenech, jejich síle, způsobu použití určitě doporucuju. Jednoduše a výstižně.

02.02.2021 4 z 5

Cukrfree Cukrfree Janina Černá

Pěkná kuchařka plná krásných fotek, ale pro mě není moc zajímavá a 40 stran jen o maslech me celkem vytacelo. Nejlepší je recept na pecenou dyni, to je fakt gól. Recept zní asi takto predehrejte troubu, strcte tam dyni a vyndejte. Za me je lepsi verze kuchařky pro malé i velké ta je skutečně top ????

27.01.2021 2 z 5

Cukrfree - Kuchařka pro malé i velké Cukrfree - Kuchařka pro malé i velké Janina Černá

Tahle kuchařka cukr free je o moc zajímavější než verze pro dospělé. Je daleko obsáhlejší a nejsou tam takové sranda recepty jako pečená dyne.

27.01.2021 5 z 5

Duch Duch Danielle Steel

v prve rade musim rici, ze tito neni obvykly muj zanr, precetla jsem ji diky typu moji maminky. obe mame rady romany kde se neco deje a muze byt jako vedlejsi produkt romanek. No jenze to jsem si nevybrala zrovna nic co mi mamka popisovala ???? Kazdopadne i sladke knizky jsou obcas fajn. Takze proc se ji vyhybat ? Kniha krasna , snadno se cetla, pribeh byl zajimavy, osudy pekne propletene. Na muj vkus celkem kratka a konec by si klidne jeste 50-100 stran urcite zaslouzil,cale jinak opravdu nemuzu jinak nez hodnotit kladne a doporucit ????????

07.10.2020 5 z 5

Nová pestrobarevná vyprávění o zvířátkách Nová pestrobarevná vyprávění o zvířátkách Elke Meinardus

moc milá kniha plna dobrodruzstvi ruznych zviratek. pohadky tak akorat pro prcky od 2 let. Kazdy pribeh asi 10 stran. text je velky a je vhodny i pro prvni cteni. v knize jsou velikanske ilustrace a na kazde strance vetsinou kolem 5 vet. ilustrace jsou uzasne. V knize jsou klasicke pohadky a co se mi libi, je i nekolik pribehu kde dite ma volbu rozhodnout o deji (napr. kudy se ma otacek vydat - lesem nebo prejit pres silnici). Doporucuji

27.09.2020 5 z 5

Moje první čtení - Pohádky na dobrou noc Moje první čtení - Pohádky na dobrou noc kolektiv autorů

Dostali jsme. No popravdě pohádky se mi moc nelíbí, ale nicméně tady nejde úplně o mě a dcerce se líbí. Má krásné obrázky, které zaujmou i nejmladší čtenáře, pohádky i pro rodiče nečtenáře - zvládnou to, nic dlouhého :)

10.09.2020 3 z 5

Morfeův gen Morfeův gen Tibor Rode

Od knihy jsem dostala to co slibovala anotace - nesmírně poutavý příběh, který mě nutil číst dál a dál. Krásně se četla, díky krátkým kapitolám skoro sama, velice napínavá. Pro mě velké překvapení. Od autora si určitě ještě něco přečtu.. Líbí se mi, že je konec tak trochu otevřený, úplně nabádá k dalšímu dílu...

12.08.2020 5 z 5

Na louce Na louce Jiřina Lockerová

Další krasne leporelo od stejne autorky Jiřiny Lockerove. Realistické krasne obrázky jako živé. Bohužel nebudou mít dlouhou životnost, ale za 30 Kč nečekám zázraky. Určitě doporucuju

09.08.2020 5 z 5

V lese V lese Jiřina Lockerová

Krásné leporelo, uzasne ilustrace jako živé. Jen mě mrzí, že se celkem brzy (již druhý den) už bohužel natrhlo. Tudíž nebude mít dlouhou životnost a přitom mladsi dcerka není žádný likvidátor. Ale za ty peníze, musím hodnotit 5*

09.08.2020 5 z 5