Marla Marla komentáře u knih

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Jako parodie na Poirota to bylo povedené. Kniha je zaplněná spoustou lidí, kteří se mi pletli, motiv vraždy byl divný, na str. 155 došlo k zmrtvýchvstání...ale celkem jsem se bavila. Asi si najdu i nějakou další autorčinu knížku....

05.04.2023 3 z 5

Skvělá kniha. Dobře napsaná, zajímavé téma, moc hezky se četla. TOP!

01.04.2023 5 z 5

Jak mi zvířata mluvila do života Jak mi zvířata mluvila do života Jenny Nowak (p)

Začátek byl fajn, pak se to nějak zvrtlo a nedočetla jsem, přestalo mě to bavit. Vrátila jsem do knihovny a nemíním si to znovu půjčit.

01.04.2023 2 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Taková rozkošně líbezná blbinka. Mňau.

07.03.2023 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Docela příjemně praštěná knížka, hezky se to četlo.

02.03.2023 4 z 5

Blb na zahrádce Blb na zahrádce René Melichar

Taková kniha kterou začnete číst s pochechtáváním, protože to vypadá, že to bude sranda. Po několika stránkách se přistihnete, že to není sranda, ale děsná nuda a zbytek knížky prolistujete, aby se jako neřeklo, že to člověk nedočetl. To se tedy stalo mně, vůbec se mi to nelíbilo, s díky vrátím - měla jsem půjčenou.

28.02.2023 2 z 5

Božka Božka Ivo Toman

Takové docela zbytečně knižně vydané cosi. Půjčila jsem si to, rychle přečetla, rychle vrátila, podruhé číst nebudu, děkuji pěkně.

26.02.2023 1 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Nedočetla jsem, nebavilo mě to.

15.02.2023

Rozmarná léta Rozmarná léta Jiří Menzel

Moc hezká, milá a vlídná kniha, četla jsem s potěšením.

15.02.2023 5 z 5

Případ Baskervillského psa a další příběhy Případ Baskervillského psa a další příběhy Ludvík Souček

Příjemné, trochu fantasmagorické čtení.

06.02.2023 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Naprostá bomba! Tuto knihu jsem chtěla od chvíle co vyšla, přitom jsem vůbec nevěděla o čem je. Jen mě uchvátila obálka, název a krátká anotace v novinách. Teď jsem si ji konečně pořídila, během víkendu přečetla se zatajeným dechem a zjistila, že si nutně budu muset pořídit všechny díly. A samozřejmě, jako vždy, jsem tu sérii začala číst od třetího dílu.....

05.02.2023 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Bylo tam tolik postav, že jsem ztratila přehled kdo ke komu patří a připadalo mi, že se na hrad ani nemohli vejít. Čtení průměrné, místy nudné.

01.02.2023 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Nebylo to úplně super a psycho, ale bylo to milé, důstojné a úsměvné zakončení příběhu aristokratky Marie. ALE já mám nápad! Nemohl by autor napsat ještě jeden díl věnovaný paní Tiché? Mohl by se jmenovat třeba Paní Tichá ve službách aristokratky a to by byl teprve vodvaz!:))))

02.01.2023 4 z 5

Piják palmového vína Piják palmového vína Amos Tutuola

Knihu jsem si sehnala jen kvůli výzvě a vůbec, ale vůbec mě nebavila. Přiznám se že jsem ji nedočetla a nějak jsem vůbec nepochopila o čem to vlastně bylo. Takže vracím a rozhodně ji už nikdy nebudu shánět.

27.12.2022 1 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Skvělé čtení, vracím se k němu pravidelně už mnoho let a stále je stejně strhující.

27.12.2022 5 z 5

Neohrožený Mikeš: výběr pohádek Boženy Němcové Neohrožený Mikeš: výběr pohádek Boženy Němcové Božena Němcová

Krásná klasická pohádka.

21.12.2022 5 z 5

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

Lidsky napsané příběhy o vrcholových sportovcích. Jména některých znají už dnes jen opravdu sportovní fandové, ale to to nic neubírá knize na čtivosti .

05.12.2022 5 z 5

Hranice stínu Hranice stínu Joseph Conrad

Absolutní bezvětří je stejně hrozné jako prudká bouře, velký klid je stejně nebezpečný jako prudký výbuch vzteku. O tom všem kniha je a také o tom, jak zvládat emoce a dokázat doplout s lodí bezpečně do přístavu.

05.12.2022 5 z 5

Míň než kopnout si do psa: Z Asie na vlnách Radiožurnálu Míň než kopnout si do psa: Z Asie na vlnách Radiožurnálu David Jakš

Velmi čtivé a velmi mrazivé.

21.11.2022 5 z 5

Večeře v ráji Večeře v ráji Ben Bennett

Dočetla jsem jen proto, že jsem chtěla vědět, jestli se osel zbaví vady řeči. Jinak se děj táhnul jako vývar a byl takový nějaký nedochucený. Proložené recepty byly zajímavé i když nějak nevím, kde bych sehnala Venušiny mušle. Konec a zazvonil zvonec.

20.11.2022 3 z 5