Márinka Márinka komentáře u knih

S kabelkou kolem světa a kompostu S kabelkou kolem světa a kompostu Magda Jogheeová

Veselá - a přitom pravdivá - kniha nejen o ženách a cestování. Smála jsem se nahlas, což není pravidlem :)

01.08.2014 5 z 5

Vizitka Vizitka Gabriela Benešová

Pěkný mystický příběh nejen o labyrintu vyšehradském, ale i lidském.

15.07.2014 4 z 5

Človíček Tom Človíček Tom Barbara Constantine

Našla jsem v novinkách v dětském odd. knihovny. Ač dávno odrostlá, četlo se mi báječně :)

Ať si holky popláčou Ať si holky popláčou Věra Nosková

Jako kmotra reedice této knihy nemohu jinak - skvělá :) http://1url.cz/9snv

Případ nitravské mince Případ nitravské mince Stanislav Češka

Říká se třikrát a dost. Já jsem tomuto "moravskému Vondruškovi" dala i čtvrtou šanci, protože mne dějiny Velké Moravy zajímají a raději mám beletrii než naučku. Tohle se už však skutečně nedá číst :(

15.07.2014 1 z 5

Trénuj svůj mozek a budeš génius Trénuj svůj mozek a budeš génius John Woodward

Výborná kniha nejen pro děti, ale i jejich rodiče. Samozřejmě i bezdětní mohou podle ní zvýšit kapacitu svého mozku :)

Spánek Spánek Haruki Murakami

Po 1Q84 velké zklamání.

02.04.2014 2 z 5

Cvičte svoji paměť Cvičte svoji paměť Dominic O'Brien

V záplavě knih, které na toto téma v současné době vycházejí, jedna z prakticky použitelných.

Můj nejmilejší pokrm je jídlo Můj nejmilejší pokrm je jídlo Ephraim Kishon

Skvělá, humornákniha.Jen nečtěte večer - já dostala děsný hlad :)

Můj nejmilejší pokrm je jídlo Můj nejmilejší pokrm je jídlo Ephraim Kishon

Skvělá, humornákniha.Jen nečtěte večer - já dostala děsný hlad :)

Limonov - Deník ztroskotance Limonov - Deník ztroskotance Emmanuel Carrère

Kniha ze seznamu Noc literatury 2014. "Normálně" bych ji asi do ruky nevzala. Je však zajímavá a kupodivu - vzhledem k tématu - velmi čtivá.

Obrazy mysli / Mysl v obrazech Obrazy mysli / Mysl v obrazech Ladislav Kesner

Kdysi výstava v Brně, dnes kniha - obojí úžasné!

Co mají Skotové pod sukní Co mají Skotové pod sukní Rudolf Křesťan

Nádherná čeština! Mile úsměvné :)

08.12.2013 5 z 5

Britannia Road 22 Britannia Road 22 Amanda Hodgkinson

Různé časové roviny, různí vypravěči, skvělý - byť smutný - příběh. Takových knih více!

19.08.2013 5 z 5

Vztahová níže Vztahová níže Eva Urbaníková

Romány "pro ženy" téměř vůbec nečtu. Vztahovou níži jsem vzala do ruky náhodně, protože Evu Urbaníkovou mi doporučily tři čtenářky. Měla jsem šťastnou ruku, protože právě já patřím mezi milovníky hudby :). V naší knihovně jsou její knihy neustále vypůjčené. Teď už vím proč :)

16.07.2013 4 z 5

Penzión pro svobodné dámy Penzión pro svobodné dámy Josef Frais

I za "totáče" žily "singl". Velmi dobré retro :)

19.04.2013 4 z 5

Freudova sestra Freudova sestra Goce Smilevski

Líbí se mi romány amerického psychoterapeuta Irvina D. Yaloma. Celkem stravitelnou formou se i laik doví mnohé "vědecké". Zajímalo mne proto, jak si s dějovou i filosofickou stránkou (protože o tom to většinou je) poradí mladý Makedonec, který studoval na Karlově univerzitě v Praze či na Středoevropské univerzitě v Budapešti. Nezklamal mne.

24.02.2013 4 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Téměř celá novela je úsměvná “pohodovka”, až v jednom okamžiku dochází k nešťastné události... Pokud se však řídíte heslem “všechno zlé je k něčemu dobré”, nebudete zklamáni.

24.02.2013 4 z 5

Keltův sen Keltův sen Mario Vargas Llosa

Kruté, místy až příliš. Ale mnohem více a lépe vypovídající, než dlouhé hodiny dějepisu ve škole.

11.07.2012 4 z 5

Solar Solar Ian McEwan

Prokousat se "odbornými pasážemi" mi sice dalo trochu zabrat, ale jinak je příběh o hrozbě(?) globálního oteplování, výhodnosti (?) solární energie a o tom, zda lež má krátké nohy velmi zajímavý.

21.03.2012 4 z 5