Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Je to napsáno velmi čtivě, ale ...do super příběhu tomu něco chybí a něco mi tam vadí.
MOŽNÝ SPOILER
Bylo to pěkný do posledního dne jejich dovolené. Bylo brzy jasný, jak kniha dopadne, ale od té chvíle, kdy se Lu začala rozčilovat, urazí se, nekomunikuje s ním, odejde, mi to přijde od ní jako podraz a konec knihy nebyl úplně ono, trochu kýč, já si to moc neužila. Za mě 3,5★.

02.11.2017 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Nádherný, strhující, nadčasový, poutavý ...nelze zcela vystihnout kvality tohoto příběhu. Jsem z něj nadšená, užila jsem si ho. Nutil mě hodně přemýšlet o životě. Jedno si chci zapamatovat - Timšel.
A taky jsem si díky němu dokončila čtenářskou výzvu.

28.10.2017 5 z 5

V pralese V pralese Jan Ivens

Na to, jak je to velká knížka ( co do rozměrů, stránek je 8), je tam dost málo textu

17.10.2017 3 z 5

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Že odešla od manžela, budiž, ale že odešla od dětí, nemohu pochopit a ani to nebudu dočítat. Proto nehodnotím a ještě zkusím od autorky jinou knížku.

16.10.2017

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Tato kniha je úžasná. Dala bych jí 10*. O vlacích naděje jsem vůbec netušila a okamžitě po dočtení jsem začala googlovat. Tolik silných příběhů je na moje slzy moc, ke konci knihy jsem si po dlouhé době poplakala a bylo to hezké.

12.10.2017 5 z 5

Svátek hojnosti Svátek hojnosti Lindsey Davis

První kniha o informátorce Flavii Albii se mi líbil, i když začátek byl trochu nepřehledný, ale pak se to rozjelo a četlo samo. Stejně jako v příbězích jejího otce se mi zamlouvají dialogy v současném tónu.

09.10.2017 5 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Čtivý příběh, jen na mě trochu moc sladký.

02.10.2017 3 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Tento příběh mě příliš nezaujal, pro mě moc dlouhej rozjezd, konec to vylepšil.

28.09.2017 3 z 5

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Ani jsem od této knihy moc nečekala, ale překvapilo mě, jak se dobře četla.

22.09.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Sova je druhý detektivní příběh s Holgerem Munchem a Miou Krügerovou v hlavních rolích. Ten první díl se mi líbil víc. Tady mě Mia už někdy rozčilovala, pít, nepít, žít, nežít, pro mě divný. Ale přesto dávám plný počet za čtivost, napětí a málo drsné brutality samotného zločinu, kterou jiné severské detektivky přetékají a já to nemusím.

22.09.2017 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Růži pro Algernon jsem si dovolila " přečíst" jako audioknihu, líbilo se mi to moc.

21.09.2017 5 z 5

Ženy a lži Ženy a lži Naďa Horáková

Kniha Ženy a lži je složena ze dvou případů, u kterých se mi trochu pletla jména, ale je to celkem čtivé. Až konec mi ten název celý vysvětlil.

18.09.2017 3 z 5

Útěk do Mombasy Útěk do Mombasy Dana Šimková

Pokračování románu Uvězněni se mi líbilo trochu méně. Střídání dějových linek mám ráda. Popis africké přírody,zvířat a vůbec celé scenérie byl výborný. Jen opět jako v 1.díle mi hlavní hrdinka Jana, ta paní spravedlivá, k srdci moc nepřirostla.

14.09.2017 4 z 5

Samoživitelka Samoživitelka Karla Kubíková

Styl paní Kubíkové je takový jednoduchý a strohý, čas od času mě to baví číst. Ale tady jsem na konci trochu rozpačitá a ?

08.09.2017 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Tato kniha byla jiná, než jsem čekala, přesto se četla dobře. Moje první od J. Picoult, zkusím i její další příběhy.

SPOILER:
co mi tam hodně vadilo, to že oboje rodiče nechali ty dva mít tak intenzivní dětský i milenecký vztah a neustále jim předhazovali, že je jasné, že se vezmou a jinak to nebude. Dle mého je tím strašně zatížili a ublížili jim.

06.09.2017 4 z 5

Lizucha Lizucha Lenka Juráčková

Tuto knihu jsem zahlédla v Levných knihách za velmi nízkou cenu a tak jsem si řekla, že aspoň jeden kousek zachráním a udělala jsem dobře, líbí se mi. Mohla by být i delší, myslím, že se tam skrývá ještě mnoho materiálu k pokračování.
A musím ocenit obálku, je moc hezká, originální, poutavá.

01.09.2017 4 z 5

Nedosáhneš na dno Nedosáhneš na dno Pavel Sekyrka

Těšila jsem se na knihu o mém milovaném městě, jsem patriot, ale moc tam toho není, a říkám si, jestli ty místní názvy budou bavit i ty, kteří je neznají.
Možný SPOILER:
postava Jany, která v příběhu prožívá těžké chvíle mi přijde divná, chování jako puberťačka,ale někdy mluví způsobem staré babky z venkova.
Postavy mě moc nezaujaly. Ale zase je to napsáno stylem, který se rychle čte, to bylo fajn, dala bych 3,5*.

25.08.2017 3 z 5

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

Kniha o ranhojiči Vitovi se mi četla velmi dobře, jen některé odborné pasáže ( Vitova líčení postupu léčení apod.) mi přišla trochu umělá, ale asi chtěl autor, aby to každý mohl pochopit. Někdy se pustím do dalšího dílu.

24.08.2017 5 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Skvělá kniha, jak se říká, čte se sama. Jako film bych to asi nedala, ale popis těch bitev je tak barvitě a perfektně vykreslen, má představivost pracovala na plné obrátky. Těším se na další díl. Pan Cornwell je pro mě Mistrem pera.

16.08.2017 5 z 5

Támar - žena za závojem Támar - žena za závojem Francine Rivers

Támar byla silná, odvážná a pokorná žena. Pěkně rozvinutý příběh o jedné biblické postavě.

01.08.2017 4 z 5