marianasvestka marianasvestka komentáře u knih

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Má milovaná vánoční tradice. Už se těším, až si zapálím adventní věnec, za oknem bude sněžit a já se zachumlám do deky a začnu číst.

29.09.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Konečně jsem přečetla všechny knihy od autorky Ruty Sepetys a tak mohu napsat, že podle mě je kniha Sůl moře nejlepší z její tvorby. Velice silný příběh založený na skutečných událostech, o kterých se podle mě dostatečně nemluví a semlel je tok dějin. Skvělý styl psaní knihy. Krásnný jazyk a barvité charaktry. Doporučuji všechny knihy od této brilantní autorky.

31.12.2021 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Klasika nad klasiky. Konečně jsem měla ve vánočním mezidobí čas vrátit se k této krásné knize. Příběh, který mě nadchnul už v mládí a mohu ho číst stále dokola a pokaždé v něm najdu zrnko, které jsem dříve neobjevila. Za mě nejlepší kniha od autora.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná kniha, cit s jakým je vyprávěná mě několikrát dojal a zarmoutil.

21.10.2022 5 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Knihu Hodinky jsem přečetla téměř na posezení. Velice milý příběh, který se četl přímo sám. Krásná čeština, která je v dnešní době vzácnost. Pro mě pohlazení po duši a odpočinutí od každodenního mumraje a shonu. Těším se až si přečtu druhý díl Minutky.

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Pobrdské ženy jsou krásným a silným příběhem hrdinek, které se nimrají ve svých duších a snaží se nalézt aspoň trochu štěstí navzdory okolnostem, které jim nemilosrdný život servíruje. Těším se až se pročtu autorčinou další tvorbou.

31.12.2021 4 z 5

Vánoční příběhy Vánoční příběhy Charles Dickens

Smutné! Pan Dickens se nad tímto příšerný výtvorem nejspíš otáčí v hrobě. Přijde mi potupné vypustit do světa takto příšerný překlad takové autora. Tady je jasný důkaz toho, že by člověk neměl soudit knihu podle obalu, ač je přebal krásný, vnitřek - překlad, ho dehonestuje!

29.09.2021

Okamžiky Okamžiky Veronika Jonešová

Opět skvělý příbeh. Nemohla jsem se odtrhnout a knížku, stejně jako předchozí přečetla jedním dechem.

31.01.2023 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Mám ráda knihy odehrávající se v atmosféře Vánoc, ale tohle se mi tedy nelíbilo.

26.10.2022 2 z 5