marcela8847 marcela8847 komentáře u knih

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Za mě TOP! Jedna z mála knih, ke které se vracím hodně ráda a dokážu jí přečíst jedním dechem. Nebudu lhát, knihu jsem měla dočtenou za pár dní, i když jsem si ze začátku říkala, že 600 stran nepřečtu ani do konce roku 2030. Propojení Danteho a moderny je opravdu super, až jsem si občas říkala, že pan Kopřiva peklo navštívil také... Pravdou je, že se nejedná o romantické dílo plné lásky a pochopení, ale o docela brutální zvrácenou úchylnost ve které postrádám jakékoliv meze a právě proto dávám maximální počet hvězdiček. Faktem je, že na vyrvávání orgánů skrz dětskou vagínu musíte mít žaludek, ale když se nad tím nebudete pozastavovat, tak tato situace, a jí podobné, perfektně zapadají do příběhu. Nesmím taky opomenout černý humor a hlášky u kterých jsem se zasmála opravdu nahlas. Bez rozmyslů můžu říct, že hlavní hrdina Kuffenbach se stal mou platonickou láskou. Knihu můžu opravdu s klidným svědomím doporučit, protože je čtivá, zábavná a dá se říct že i nepředvídatelná. Nakonec jen dodám že BŮH JE MODNÍ ŠTVANEC! :D

21.06.2019 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Roman Bureš nezklamal. Hodně zajímavý příběh, někdy až děsivý. Podle mě by si knihu měli přečíst všichni, aby pochopili že Matka není náš sluha.
Jinak děj nebyl nijak složitý k pochopení, kniha se četla dobře. Líbilo se mi zařazení dnešní politické situace do děje. Palec nahoru za použití černého humoru, který seděl jak prdel na hrnec.

27.05.2022 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Knihu jsem měla přečtenou hned. Děj je zábavný, ostatně jako všechny knihy od "Kotlety". Upíři, zbraně, erotika, černý humor... Vlastně všechno co by pořádná kniha měla mít.

24.01.2019 5 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Kotleta je jeden z mých nejoblíbenějších českých autorů, jeho knihy mají nápad, vtip, děj etc. Revoluce na mě byla ale moc suchá. Myslím si, že předchozí autorova díla byly o hodně lepší. Promiňte Františku, ale dnes jen 3 hvězdy...

15.11.2021 2 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Nebyla jsem nadšená jako u ostatních knih od Kristýny. Děj byl sice zajímavý, ale dalo se předpokládat, co se stane na dalších stránkách. Myslím si, že kuchař musel umět hodně mizerně vařit, protože opakování této skutečnosti na každé 10. straně mi přišlo moc. Za mě taková oddychovka. Dneska dávám bohužel méně hvězdiček.

27.05.2022 3 z 5

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Čtu, čtu, čtu a najednou koukám a on už je konec?! Práce obou autorů je super, ale i po více jak půl roce čekání na vydání komiksu jsem byla zklamaná, jak byl děj hodně uspěchaný. Kdybych před tím nečetla původní knižní zpracování, byla bych asi v ději hodně ztracená. Každopádně opravdu super dílo, které můžu doporučit.

21.06.2019 4 z 5

Měla jsem přečteno hned, jako asi všechny knížky od Kotlety. Děj čtenáře zabaví tak, že jsem četla každou volnou chvilku. Vesmír, vesmírné lodě a černé díry nejsou úplně moje oblíbené téma, ale v kombinaci s litry krve a tunou střelného prachu to bylo super. Trochu jsem postrádala (pro mě typické Kotletovy) ujeté prasárničky, ale jak říkám, jedním dechem...

28.01.2020 4 z 5

Ve stínu magie Ve stínu magie * antologie

Nějaké povídky mě opravdu zklamaly, ale je to asi tím, že jsem od autorů čekala fakt bombu. Na druhou stranu jsem byla překvapená, že od autorů, od kterých jsem čekala propadák, tak super!
Z knih "Ve stínu" je tato sbírka povídek něco, co stojí za koupi. Pro milovníka českého fantasy, bych řekla, je to spíš oddechovka, ale do sbírky knih na 100% patří.

07.01.2020 4 z 5

Rod: Nebezpečné stvůry jsou všude… Rod: Nebezpečné stvůry jsou všude… Martin Láníček

Škoda, že kniha není víc propracovaná. Chtěla jsem trochu podpořit dalšího českého autora, ale byla jsem opravdu zklamaná, nedočetla jsem ani do půlky....

21.06.2019 1 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Asi od někoho schytám kartáč za svůj názor , ale... V porovnání s Malým princem se mi kniha líbí o 100% víc. Příběhy jsou propracované a plyne z nich opravdu velké ponaučení. Některé povídky jsou trochu morbidní, ale právě proto mají své kouzlo. Kniha krásně (dá se říct) doplňuje původní trilogii Sirotčince a za to rozhodně palec nahoru. O této knize se dá říct, že si jí můžete vzít do ruky jako nenáročné čtení, u kterého můžete vypnout, ale také čtení které vás dovede k zamyšlení.

21.06.2019 4 z 5