MamaKnihomolka MamaKnihomolka komentáře u knih

Stánek s polibky Stánek s polibky Beth Reekles

První díl trilogie, který byl v roce 2018 zfilmovaný. Do filmu jsem se okamžitě zamilovala a knihu trpělivě vyhlížela a když už jsem ani nedoufala... Je tady!
Příběh ze střední o přátelství až za hrob, prvním polibku, první lásce a strachu ze ztráty přítele.
•••
Kniha se četla velmi dobře. Příjemně dlouhé kapitoly a dostatek přímé řeči. Taky se mi moc líbil vztah Leea a Elly, ale to je asi tak vše co můžu pochválit. Byla to příjemná letní oddechovka, ale předvídatelná a co se týče postav tak dost plochých a neuvěřitelných.
•••
Nedá mi to, ale musím porovnat knihu s filmem. Docela mě mrzelo, že v knize není Elly a Leeova vášeň pro tancování a zmiňovaná pravidla jejich přátelství. Což film hodně pozvedlo. A Jacob Elordi jako Noah?
Tady se rozhodně musím víc přiklonit k filmu. Film je za mě lepší. Sympatičtější postavy, větší chemie mezi nimi a lépe pojatý zvrat v ději.
Doporučuju těm, kteří mají rádi knihy Kasie West, Anny Todd, Elle Kennedy nebo Nofreeusernames.

25.08.2022 3 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Druhý díl série Někdo s opět krásnou obálkou, která slibuje roztomilou romanci. Takovýhle typ obálek já osobně miluju a těžko jim odolávám.
•••
Tentokrát je příběh o Cassie a Mauricovi. Cassie má cukrovku prvního typu. Je drobná, malá a světlý typ. Její přesný opak Mauric, ale pro přátelé Auri – obrovský fotbalista tmavé pleti. Spolubydlící a nejlepší kamarádi, kteří jsou blázni do fantasy. Šíjí si vlastní kostýmy a dokonce mají společnou sbírku knih od Tolkiena. Na venek jsou tak odlišní, ale přitom mají tolik společného. Oba je to táhne k sobě víc, než si připouští.
•••
Autorka nás skvěle uvede do příběhu i tím, že zmiňuje hlavní milníky z předchozího dílu (Někdo nový), takže jste v obraze i když jste nějaké věci pozapomněli.
Krásný romantický příběh o přátelství, předsudcích, strachu, rasismu i zklamání. Ale oproti předešlému dílu mi tento přišel dost předvídatelný. Příjemná oddechová romanťárna se super postavami, které byste chtěli poznat osobně.
•••
Již v říjnu vychází třetí díl (Někdo zůstane) tentokrát bude o Lucienovi a Alize, za což jsem moc ráda. Hodně se těším na jejich příběh, protože jsou oba moc zajímavé postavy se zajímavými a časově náročnými koníčky.

10.08.2022 3 z 5

Co když zůstaneme Co když zůstaneme Sarah Sprinz

Příběh o znovunalezení směru, zápalu pro věc, vracení ke kořenům, o prozření, upřímnosti a o tom, jak dokáží rány z minulosti ovlivnit budoucí život. To a ještě víc je příběh o Amber a Emmetovi.
Prvním díl (Co když se utopíme) se mi i přes rozporuplné prvotní reakce moc líbil a druhý jsem si nemohla nechat ujít.
Námětem mi to dost připomínalo knihu Cítit znovu od Mony Kasten, tudíž jsem už od sté strany předpokládala, jak se bude příběh vyvíjet. Ale ne. Byl to úplně jiný příběh! A možná i lepší!
•••
Hlavní postava Amber mi ze začátku moc sympatická nebyla. Působila na mě jako rozmazlená holčička bohatých rodičů, která si myslí, že může všechno a je naštvaná a protivná na celý svět. Ale postupně když se člověk dozvídá, jak dokázaly její rodiče ovládat její život, je vám ji zase líto a postupně si k ní vytvoříte vztah.
Mám ráda když se postavy během příběhu vyvíjí, a tady o tom rozhodně není pochyb. Takže za mě palec nahoru!
•••
Jediné co mě zklamalo tak byl konec. Nijak jsem ten zvrat neprožívala. Chyběl mi takový ten náboj. A celkově vše na konci bylo moc rychlé. Jako kdyby to autorka už chtěla mít za sebou. Škoda.
Lze předpokládat, že i u třetího dílu (Co když uvěříme, který vyjde v září) můžeme čekat skvělý příběh a postavy a doufat, že s koncem si autorka poradí líp.

01.08.2022 4 z 5

Citronová vůně a jemné polibky Citronová vůně a jemné polibky Lotte Römer

Citronová vůně a jemné polibky je kniha, od které jsem vůbec nic nečekala. Pouze jsem si přečetla anotaci a věděla, že to bude ta pravá letní oddechovka. Má necelých 240 stran, takže je ideální třeba k vodě nebo bazénu.
•••
Společně s Kim nás autorka zavede do krásné Itálie – do kouzelného městečka Limone. Kde slunce hřeje, všude jsou barevné květiny a vůně citronů a pomerančů. Kde je báječný výhled na Gardské jezero a Alpy tyčící se na ním. Vše je ještě lepší s vynikající Italskou kuchyní a osvěžujícími nápoji, na které se jen sbíhají sliny. A co tomu chybí? No přeci ten správný chlap. A Luca by jím mohl být...
•••
Musím říct, že kniha dokáže navodit tu správnou letní atmosféru plnou pohody a slunných dní. Prostě ukázková oddechovka.
Každá kapitola s názvem nápoje je příjemnou zajímavostí. Celkově se text moc dobře čte a jelikož kniha není moc dlouhá, je to záležitost dvou večerů.

17.06.2022 3 z 5

Most duší Most duší Victoria Schwab

třetí díl série s cassidy blake a jejím kamarádem (duchem) jacobem.
do knihy jsem se pustila hned, co mi přišla v balíčku. moc jsem se na další díl těšila a ač je to vlastně fantasy spíš pro mladší čtenáře, hrozně mi styl psaní a celá série sedla.
a ta obálka, tu prostě musím zmínit. krásné detaily, uvnitř mapa a příjemná vazba.
•••
tentokrát se s cass, jacobem a jejími rodiči podíváme do tajuplného new orleans, kde navštěvují nespočet hřbitovů a vyhořelých budov s tajemnou a děsivou historií.
•••
musím říct, že tento díl je asi nejakčnější. stále se něco děje a to od začátku až do konce, od kterého jsem se prostě nemohla odtrhnout.
také postavami autorka nešetřila. je jich tu mnohem víc, než v předchozích dílech.
•••
ač nejsem velký čtenář ya, tato série si mě získala a já ji doporučuji všem, kteří právě ya milují, ale také mají rádi záhady, duchy, historii a trochu humoru, protože jacobovi poznámky stojí za to.

02.05.2022 5 z 5

Ustláno na betonu Ustláno na betonu Elen An

Po dlouhé době jsem se zúčastnila knižní štafety, kterou pořádala přímo autorka knihy.
Kniha vyšla přes Pointu. Věděla jsem o ní a vždycky mě lákala i přes svou dost zvláštní, zamotanou a pomalu nic neříkající anotaci. Nevěděla jsem co od ní očekávat a tak to občas bývá nejlepší. Jediné co jsem tušila bylo, že půjde o mladé lidi a tušila jsem, že tam budou hrát svou roli i drogy.
•••
Text se četl docela dobře, ale musela jsem si knihu dávkovat. Buď jsem totiž kroutila hlavou nad Šárky naivitou (i přesto, že jsem si říkala, že v jejím věku je taková každá. I já taková byla) nebo mě příběh zkrátka chvílemi nudil. Chvílemi jsem samotný příběh moc nechápala. Děly se tam divný věci, které mi vůbec nezapadaly do příběhu. Pořád jsem čekala na nějaký zvrat, pořád jsem čekala komu se to vymkne z rukou, ale toho jsem se nedočkala. Alespoň ne v takové míře, jako jsem čekala. Více z toho temného světa. Možná si autorka mohla více pohrát s postavami a jejich charaktery. Taky jsem byla lehce zmatená kam si příběh zařadit. Vyjadřovali se a oblékali jak v roce 2005, ale přitom komunikovali přes WhatsApp.
•••
To že jsem já knize nepřišla na chuť, neznamená, že ji odsoudím. Určitě bych ji doporučila mladším čtenářkám, které hledají něco jiného, než jen romantické, fantasy a detektivní knihy. Každý se v ní najde. Hlavně si vzpomene na svá bouřlivá léta plná zábavy, zkoušení nových věcí a první lásky.
Zamilovanost a zvědavost. Největší kameny úrazu v pubertě. A tak bych i charakterizovala tuto knihu.

17.04.2022 3 z 5

Nešťastně až do smrti Nešťastně až do smrti Skottie Young

Čtvrtý a poslední díl z úžasného Pohádkova, příběhu Gertrudy a jejího průvodce Ládi, se kterými se nerada loučím.
Opět prostě musím vyzdvihnout ty ilustrace. Smekám klobouček nad tím, který je všechny vymyslel.
•••
Začátek se mi moc líbil. Gerda v pekle? Co pro ni může být větší peklo, než Pohádkov. A ten samotný konec byl opravdu ve stylu celé série. Celkově se mi celý díl hodně líbil, ale ten velký zvrat mi přišel hrozně uspěchaný. Najednou bylo hotovo a konec.
•••
Je to vlastně má první komiksová série, která mě uchvátila a proto vážně roním slzy nad tím, že má jen čtyři díly. Všem, kteří milují humor, pastelové barvy a ironii tak si minimálně první díl přečtěte, protože ten je podle mě stejně nejlepší.

10.03.2022 4 z 5

Hodná holčička Hodná holčička Skottie Young

Třetí díl komiksového příběhu o Gertrudě, která je uvězněná v Pohádkově. Díky své fanynce zjistí, jak hrozně se chová a rozhodne se být hodná, jenže to není tak jednoduché jak se zdá.
Milé potěšení na hodinku. Nemůžu si pomoct, ale první díl byl prostě nejlepší.

04.02.2022 3 z 5

Pět vůní našeho příběhu Pět vůní našeho příběhu Laure Margerand

Velmi zajímavá a originální anotace této knihy si mě získala a já jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou. A o to víc mě mrzí, že mi tak trvalo ji dočíst. Svátky, Vánoce, různé oslavy a návštěvy si vzaly všechnu mou energii, ale věřím, že teď bude zase vše v zajetých kolejích.
•••
Charlotta trpí anosmií (úplná nebo částečná ztráta čichu) poté, co ztratila syna. Nedokážu si představit nic necítíit natož ztratit dítě. Stačí mi když mám rýmu a necítím co jím a hned jakoby svět ztratil smysl – barvy. A to přesně jsem cítila z vyprávění Charlotty.
Moc se mi líbilo jak se nevzdává. Stále se snaží čich znovu najít a spolu s ním i chuť. Krásně komplikovaná postava a já ji moc fandila.
Pierr-Emmanuel. Úspěšný spisovatel, který se potýká s problémy v manželství a snaží se ho vzkřísit pomocí toho co umí – napsáním románu pro svou manželku. Proto osloví Charlottu jako svou literární koučku, která mu má pomoct psát tak, jak to jeho žena před lety milovala.
Podstatnou součástí knihy je i Gabriella, která je úspěšná v průmyslu vůní. Je přímo nejlepší v oboru a proto ji Pier-Emmanuel požádal o spolupráci na jeho knize, která by měla kromě příběhu obsahovat právě vůně, které budou doplňovat celou knihu a jednotlivé kapitoly. Moc se mi líbilo když mluvila o vůních a vysvětlovala jejich skrytý význam.
•••
Tato kniha je krásná v tom jak je reálná. Je totiž o smutku, samotě, ztrátách, které mohou postihnout kohokoli z nás, znovunalezení smyslu života. Vše je zahaleno do rubáše vůní, které dokáží vyjádřit víc věcí a prožitků, než si dokážeme představit.

02.01.2022 4 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Nečetla jsem Pět kroků od sebe od těchto autorek ani neviděla film, ale jednou se k ní třeba dostanu.
Příběh je o Kyleovi a jeho trpké části života, zrovna když by se měl připravovat na vysokou školu. Je to mladý kluk, který se snaží vypořádat se ztrátou Kimberly – jeho životní lásky. Hrozné co Kyle musel prožívat, ale prostě jsem to s ním neprožívala. Něco mi chybělo... něco co by mě zasáhlo a sevřelo srdce.
Na scénu přichází i Marley, která mi svou osobností a vystupováním hodně připomínala Lenku Láskorádovou. A proto jsem si ji i oblíbila. :)
Jinak všechny postavy byly sympatické a žádná mi nijak nevadila. Jen jsem si musela připomínat, že se to odehrává čerstvým vysokoškolákům a proto některé chování nebylo úplně vyspělé a logické.
•••
Kniha se četla rychle, ale než jsem se do knihy ponořila tak to trvalo. Po zajímavém začátku přišla nudnější část trochu o ničem a od 190. strany mě to začalo pořádně bavit! A ten zvrat mě velmi překvapil a celý příběh převrátil vzhůru nohama.
Rozhodně jsem takovýhle typ příběhu nečekala, ale přesto mi chybělo to propojení se čtenářem.
Příběh je hodně spjatý se sny. Ať už sny v životě nebo sny když spíme. Je pravda, že sny máme každý a některé nás v životě mohou ovlivnit. Já sama ze snů čerpám náměty, scény nebo typ příběhů do těch svých a je fajn se nad všemi sny zamyslet.

27.10.2021 3 z 5

Kulma drát Kulma drát Skottie Young

Druhý díl série s naštvanou, podlou a morbidní holčičkou se zelenými vlasy, která se zasekla v Pohádkově. Tentokrát je Gerda královnou celého Pohádkova a zrovna si to moc neužívá, tudíž se zase bude snažit dostat se z něho ven všemi možnými způsoby.
Bavila jsem se stejně dobře jako u prvního dílu. Nemohla jsem se vynadívat na boží ilustrace. Vše opět originální, vtipné, a sarkastické. Je to skvěle proložení četby na jeden večer. Zasmějete se, pokocháte povedenými a detailně propracovanými ilustracemi. Ten kdo má smysl pro humor a miluje ironii, určitě po sérii stáhněte.
Jednička je podle mě o trochu lepší, ale přesto si nenechám ujít třetí díl a názvem Hodná holčička.

19.07.2021 4 z 5

Bezvýchodná situace Bezvýchodná situace Julie Mayhew

Skřivan – zapomenutý britský ostrov, na který se dá dostat jen lodí. Od září do dubna totiž ostrov zahalí mlha. Lodě nejezdí a nedá se dostat z něj ani na něj. Nový thriller, ve kterém je skvěle popsané prostředí ostrova i mlhy, která se nad ním převaluje. Text se četl moc dobře a to je z pozitiv bohužel asi všechno.
Hned na začátku mě odrazoval velký počet postav. Ostrov má okolo 250 lidí a mně přišlo, že do půlky knihy jsem je znala snad všechny. Pořád nová a nová jména a další příběhy postav. Bylo toho moc. Příběh se odehrává ve třech liniích. Violy v roce 2017 a 2018 a příběh učitelky Ley.
Nehledě na to, že mi do půlky knihy přišlo, že než thriller je to romantický příběh Ley opředen nějakým tajemstvím. Ostrov je silně pobožný, což mně ani nevadilo ( nic proti křesťanství nemám), ale bylo toho moc a pak už mě to nudilo.
Bohužel jsem čekala něco úplně jiného. Ke konci knihy jsem se vážně trápila. Kdyby to nebyla spolupráce nedočetla bych.

13.04.2021 2 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Tuto knihu jsem si chtěla hodně dlouho přečíst a jsem ráda, že jsem měla možnost díky knižní štafetě. Obálka je natolik boží, že jsem si ji na slepo objednala dřív, než ke mě dorazila štafeta, abych ji měla v knihovně. Nic jsem neočekávala, ale vím, že pár lidí kniha zklamala.

Je to vlastně první díl série Hailee a Chase. Příběh je psán z pohledu obou. Hailee tak roztomile panikařila a měla hodně zvláštní cit pro oblékaní (aspoň podle mě.) jinak mi nijak zvlášť nevadila. A Chase byl skvělý. Sedla mi jeho povaha chování vůči ostatním.

Kniha se četla hrozně dobře až na slovo "třebas", které mě prostě vytáčelo - vždycky jsem se u něj totiž musela zastavit. Tolik tajemství, nedořešených věcí a strastí mě nutilo číst pořád dál, i přes delší kapitoly a je vidět, že autorka se výžívá v dlouhých popisech, někde až zbytečných. Konec hodně napjatý když se vše začínalo rozplétat. Druhý díl si přečtu ráda.

11.03.2021 3 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Nedočteno. Ani něco málo přes půlku mě příběh nebavil a děj mě nepohltil. Pro mě ztráta času

14.08.2020

Johnny Depp Johnny Depp Nick Johnstone

Slaďouš Johnny!
Má první kniha o slavné osobnosti a nesáhla jsem vedle. Biografie obsahuje mnoho fotografií, takže se fanoušek rozhodně pokochá. Miluju jeho role zejména v Pirátech z Karibiku, Alence v říši divů a jako Sweeneyho Todda.
Rozhodně jsem se díky knize dozvěděla mnoho nových informací nejen o jeho přístupu k hereckým rolím, ale také o tom jaký je. Johnny je opravdu velmi složitá osobnost, ale přitom milující a velmi skromný což se mi líbí nejvíc. Samozřejmě, že rozhodně není žádný svatoušek, ale to nikdo. Obdivuji ho za to, že si vše vydobil sám. Ne každá cesta celebrity je vyšlapaná od rodičů. Během svého života si toho prožil hodně a já mu držela palce aby dosáhl toho co je pro něj v životě nejdůležitější.

05.08.2020 5 z 5

Matky na palici Matky na palici A. K. Veliká (p)

Tenoulinká jednohubka,kterou jsem slupla během jedné hodiny. Na knihu jsem se těšila a měla jsem obrovskou radost, že jsem ji vyhrála i s podpisem autorky.
Text je psaný jednoduše a svižně se čte. Je i docela velké písmo, které mi k večernímu čtení v posteli vyhovovalo.
Moc mě bavilo, že jsou v knize opravdu reálné druhy matek, které opravdu nemají nic společného. Taky pohádky od Romany jsem si zamilovala a svým způsobem má Romča pravdu.
Mrzelo mě, že si autorka moc nepohrála s postavami. Líbilo by se mi kdyby je více vykreslila a propracovala a celkově příběh natáhnout. S tak vtipným a dobrým příběhem mě štvalo, že je kniha tak tenká.
V knihovně mě leží od téže autorky Striptérky Velkého jablka, kterou jsem také vyhrála a díky této knize mě na ni autorka příjemně naladila a brzy se do ní pustím.

04.07.2020 4 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Potřebovala jsem na pár večerů změnu od thrillerů a tak jsem doslova na blint sáhla po krátkém příběhu L. J. Shen. Knihu Vicious jsem teda nečetla, ale myslím, že mi to vůbec nevadilo.
Moc se mi líbilo, že v průběhu nebyla žádná"omáčka". Šlo se rovnou na věc, a to doslova! ????
Jinak co se týče postav tak mě Melody noc bavila. Hlavně ty její poznámky byly super a do příběhu přesně zapadaly. A z Viciouse jsem měla fakt strach.
Sice je v knize snadno předvídatelný děj, ale jako oddechovka je za mě fajn. Možná se někdy pustím i do toho Viciouse a Ruckuse.

22.05.2020 3 z 5

Noční můry v Elm Street 1 Noční můry v Elm Street 1 Jeffrey Cooper

Na to, že kniha je z roku 1992, je ohromě čtivá a jednoduše psaná. Skládá se ze čtyř povídek, které na sebe vzájemně navazují. Povídky mají krátké kapitoly takže děj rychle plyne.
Miluju když v knize není moc omáčky kolem a jde se hned na věc a tady to tak přesně je.
Musím se přiznat, že číst knihu v noci, zejména první dvě povídky tak se mi usíná dost špatně. Autor rozhodně umí nastolit děsivou atmosféru a zřetelně popsatelné detaily nočních můr.
Jednu hvězdu ubírám jen proto, že se mi moc nelíbila třetí povídka (Bojovníci ze snů). Zdála se mi moc přitažená za vlasy až k neuvěření. Vůbec by tam nemusela být.

28.02.2020 4 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Miluju film a proto... Proč si nepřečíst knihu? Líbilo se mi, že se šlo hned k věci, žádná omáčka na začátku. Kniha se krásně četla, byla svižná a v každé kapitole se něco dělo.
Kniha mě oproti filmu teda nerozbrečela a ve filmu se mi líbily dopisy víc.

05.02.2020 4 z 5

Farma Farma Dagmar Kýrová

Krásná a bohatě ilustrovaná kniha. Vždy jeden příběh o jednom zvířátku na jednu stránku, takže je to taková "rychlopohádka". Příběhy obsahují i zajímavé informace o zvířátkách. Rozhodně doporučuji. Skvělá je i jako dárek.

02.01.2020 5 z 5