Pět vůní našeho příběhu

Pět vůní našeho příběhu
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481198/bmid_pet-vuni-naseho-pribehu-N9z-481198.jpg 4 20 20

Literární koučka Charlotta přišla vlivem traumatu o čich a zhroutil se jí celý svět i manželství. Přesto pomáhá slavnému spisovateli Pierru-Emanueli s jeho novým románem, který mu má získat zpět milovanou ženu – jeho originální součástí mají být záložky s vůněmi, připomínající jejich společné vzácné chvíle. Dokážou vůně probudit lásku a nový život?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora
Originální název:

Les 5 parfums de notre histoire , 2020


více info...

Přidat komentář

Marie56
07.05.2024 4 z 5

Knihu jsem vzala do ruky vlastně kvůli obálce ... nelituji a doporučuji. Tři hlavní postavy, každá z nich s jiným životním příběhem. Jejich propojení přináší zajímavé a neotřelé téma. Za ty dva večery kniha určitě stojí.

TheMelorry
18.06.2022 4 z 5

Nevěděla jsem, co od knihy čekat, a o to víc jsem byla překvapená. Téma související se ztrátou čichu a celkově čichovou pamětí je opravdu velmi zajímavé a neobvyklé. Sama mám mnoho vůní spojených s určitými vzpomínkami a situacemi.
Klidně bych se přikláněla i k podrobnějšímu rozpracování příběh.


janyska13
22.03.2022 1 z 5

Kniha měla velký potenciál, dva spisovatelé, nápad s vůněmi záložek do knihy, alchymie skládání vůní a ztráta čichu.
Pierre-Emmanuel si na pomoc při sepsání jeho poslední knihy, která má dovršit jeho kariéru a sepsat jeho příběh, povolal Charlottu. Ta je také spisovatelka, nyní spíše literární koučka, která ostatním spisovatelům pomáhá s jejich knihami. Dále osloví Gabriell, nos mezi nosy v perfumerském odvětví, aby mu namíchala vůně podle jeho příběhu z knihy. Postupem knihy spolupracují, nebo se alespoň snaží.
Bohužel jsem od knihy čekala trochu rozepsanější děj a samotné vyléčení ze ztráty čichu. Také jsem očekávala naprosto jiný konec. A po pravdě i ten konec byl na můj vkus malinko odbytý a mohly být i tak jak byl, více rozepsaný do detailů...

Ivuska.09
04.03.2022 5 z 5

Přiznám se k jedné věci: vůbec jsem nečekala, že mě toto vyprávění tak zasáhne. Rozhodně souhlasím s tím, že pachy a vůně jsou spojeny s našimi vzpomínkami. I já to tak mám. A nejspíš to bude důvod, proč mě tento román dokázal tak zaujmout. Je smutný a melancholický, ale zároveň plný naděje. Spojení tří hlavních hrdinů (literární koučky, spisovatele a parfumérky) dokonale fungovalo a rady Charlotty, literární koučky, by si mohl vzít k srdci každý spisovatel.

Knižní střípky
07.02.2022 3 z 5

Spojení vůní s tímto příběhem bylo velice originální a moc se mi líbilo. Rovněž proces vzniku knihy, která zde byla psána, bylo velmi zajímavé pozorovat. Nebudu vám tady ovšem tvrdit, že by kniha byla pro mě nezapomenutelná, ale každopádně jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Je místy smutná, ale je v ní i naděje, a to mám ráda. Ne vždy máme na růžích ustláno, takový je prostě život...

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

MamaKnihomolka
02.01.2022 4 z 5

Velmi zajímavá a originální anotace této knihy si mě získala a já jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou. A o to víc mě mrzí, že mi tak trvalo ji dočíst. Svátky, Vánoce, různé oslavy a návštěvy si vzaly všechnu mou energii, ale věřím, že teď bude zase vše v zajetých kolejích.
•••
Charlotta trpí anosmií (úplná nebo částečná ztráta čichu) poté, co ztratila syna. Nedokážu si představit nic necítíit natož ztratit dítě. Stačí mi když mám rýmu a necítím co jím a hned jakoby svět ztratil smysl – barvy. A to přesně jsem cítila z vyprávění Charlotty.
Moc se mi líbilo jak se nevzdává. Stále se snaží čich znovu najít a spolu s ním i chuť. Krásně komplikovaná postava a já ji moc fandila.
Pierr-Emmanuel. Úspěšný spisovatel, který se potýká s problémy v manželství a snaží se ho vzkřísit pomocí toho co umí – napsáním románu pro svou manželku. Proto osloví Charlottu jako svou literární koučku, která mu má pomoct psát tak, jak to jeho žena před lety milovala.
Podstatnou součástí knihy je i Gabriella, která je úspěšná v průmyslu vůní. Je přímo nejlepší v oboru a proto ji Pier-Emmanuel požádal o spolupráci na jeho knize, která by měla kromě příběhu obsahovat právě vůně, které budou doplňovat celou knihu a jednotlivé kapitoly. Moc se mi líbilo když mluvila o vůních a vysvětlovala jejich skrytý význam.
•••
Tato kniha je krásná v tom jak je reálná. Je totiž o smutku, samotě, ztrátách, které mohou postihnout kohokoli z nás, znovunalezení smyslu života. Vše je zahaleno do rubáše vůní, které dokáží vyjádřit víc věcí a prožitků, než si dokážeme představit.

eva3992
07.12.2021 4 z 5

Slavný spisovatel Pierre-Emmanuel se rozhodne, že získá zpět ženu svého srdce pomocí knihy, ale ne tak ledajaké. Do knihy chce umístit záložky s vůněmi, které se vážou ke konkrétním momentům v jejich životě. Na pomoc si pozve Charlottu, úspěšnou koučku spisovatelů, která však neměla jednoduchý život. Přišla o svého syna Nathana, odešel od ní manžel a už několik let trpí ztrátou čichu. Dá se poprat se světem vůní, i když nic necítíte?

Tato kniha si mě okamžitě získala svou krásnou obálkou, a aniž bych moc zkoumala o čem je, tak jsem jí prostě musela mít a jsem za to moc ráda. Dostala jsem milou romantickou knížku, u které jsem si odpočinula a přečetla si neobvyklý příběh, který mě zaujal.

Moc se mi líbilo prostředí spisovatelů i zajímavé povolání Charlotty – literární koučky. Číst o tom, jak vzniká kniha mě vždycky baví. Navíc jsme se dostali do mé milované Francie, ostatně kam jinam, když se jedná o vůně a parfémy. Trochu jsem se bála spojení témat ztráty dítěte a psaní o vůních, ale nakonec to všechno skvěle sedlo a prostě to tam patřilo.

Při čtení bych nejraději také přivoněla k jednotlivých záložkách a chtěla jsem cítit to, co Pierre a Charlotta. Knížka se mi velice dobře četla a pokud by měla ještě o pár stránek víc, vůbec bych se nezlobila.

Nečekejte knížku, která Vám změní život, ale knížku, která Vám dovolí zapomenout na běžné starosti a přenese Vás do krásného světa příběhů a vůní.

Štítky knihy

láska Francie vůně nový začátek parfémy

Autorovy knížky

Laure Margerand
francouzská
2021  74%Pět vůní našeho příběhu