Malunka Malunka komentáře u knih

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

Ten ironický finský humor je perfektní. Hlavní postava mi strašně připomínala kultovní finskou postavu Uuna Turhapura.

15.08.2018 5 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

Povedená pohádka pro dospěláky :-)

05.04.2018 4 z 5

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

Prvních sto stran jsem si říkala: co jsem si to zase vybrala ke čtení. A pak přišlo to překvapení. Skvělá kniha!

06.05.2017 4 z 5

Bratr Bratr Joakim Zander

Asi jsem byla se druhým dílem spokojenější než s prvním. Občas jsem i odhadla, co se bude dít, což se často u severské krimi nestává (napsal to teda špatně, nebo už konečně vidím lépe do severského stylu?). Vtipné je, že jsem v popisovanou dobu ve Stockholmu byla, takže jen pro zajímavost, ze soboty na neděli se teplota radikálně nezhoršila :-))

25.02.2017 4 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Na začátku jsem litovala, že jsem knihu koupila, ale nakonec mě přesvědčila. A konec mě překvapil, to je spousta bodů navíc.

17.02.2017 4 z 5

Venla Venla J. K. Johansson

Na obálce kniha vzadu se dočtete, že Miia bude řešit své těhotenství...Nevím, možná jsem nedávala pozor, ale řešilo se to nakonec v knize? Nebo jen v mysli autorů? Jak se najednou Tiina O. dostává do rodiny? Proč to nevysvětlili...? A takových otázek k závěru knihy mám ještě asi milion...Letos mám za sebou přes 60 knih a tohle bylo opravdu to nejhorší...

30.08.2016 2 z 5

Hledání přítomného okamžiku Hledání přítomného okamžiku Ruth Ozeki

Silný příběh, otevřený konec, a dost mě děsí, jestli se popisované idžime opravdu děje tak brutálním způsobem. Po dlouhé době kniha, která mě donutila si vyhledat o autorce a jejím životě více...Stále jsem se sice nedobrala všeho, co je v knize inspirováno jejím reálným životem, ale její matka se stejně jako v knize jmenovala Masako a její manžel Oliver. Jdu brouzdat dál.

24.01.2015 4 z 5

Architekt ledových snů Architekt ledových snů Marc Petit

Zajímavá forma, jak provést čtenáře historickými a uměleckými okamžiky počátku 20. století. Někdy se mi ale četlo ztěžka.

18.01.2015 4 z 5

Rytmická sekce Rytmická sekce Mark Burnell

Burnell jede, je to fakt skvělá kniham má to strhující rytmus! Už by mohl napsat něco dalšího!

Chameleon Chameleon Mark Burnell

Výborný thriller, neodtrhnete se od něj!

Asfaltoví andělé Asfaltoví andělé Johanna Holmström

Zrovna v této době kniha o muslimské rodině...Myslím, že může čtenářům nastínit mnohé z pravidel života vyznavačů této víry. A že to třeba pro děti, kteří se pro tuto víru nerozhodly, může být hodně náročné.

17.01.2015

Mona Mona Dan Torsten Sehlberg

Naprosto fascinující příběh. Na to, že je Sehlberg nováček, tak o to větší nadšení, čím maminky ta mal Švéďatka krmí, je mi záhadou. Popisuje různé oblasti, ale takovým způsobem, že tomu musí porozumět každý ;-)

17.01.2015 5 z 5

Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Barbara Winton

Myslím, že v této chvíli není lepší způsob, jak Nickyho poznat lépe. Barbara ho popisuje ze všech možných úhlů a není to jen bezduchá oslava otce, který kdysi zachránil 669 dětí z Československa.

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Deník Anny Frankové odstartoval můj zájem o příběhy lidí, kteří přežili válku. Vždy pro mě bude výjimečný!

24.04.2014 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Pro mě Deaverova nejlepší kniha s Lincolnem a Amélií.

24.04.2014 5 z 5

Růže: Cesta za světlem... Růže: Cesta za světlem... Natálie Kocábová

Celou dobu jsem při čtení měla pocit, že je můj mozek v nějaké mlze, ale stejně jsem to musela dočíst...

24.04.2014 3 z 5

Životy ve vypůjčeném čase Životy ve vypůjčeném čase Rudolf Roden

Další výborně napsaná kniha z edice Paměť, kterou vydává Academia. Líbí se mi, že je rozdělená do dvou části (pohled Evy a Rudolfa) a že se v obou dozvídáme pohled partnerů na určitou stejnou situaci, že tím zpracování získává ještě na ceně.

11.04.2014 5 z 5