Malinali Malinali komentáře u knih

Útěk Útěk Sophie Jordan

Těším se na další díl a fandím všem drakiím.

17.04.2023 5 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Mě se bude stýskat. Výborná série, výborné zakončení.

13.10.2021 5 z 5

Falešný plnovous vánočního dědečka Falešný plnovous vánočního dědečka Terry Pratchett

Trochu takový náhodný generátor slov. Neurazí, na Vánoce prima dárek k počtení si u krbu.

13.01.2021 3 z 5

Jeseník Jeseník Květoslav Growka

Povídání o Jeseníku, jak vznikal a vlastně zanikal (požáry, čarodějnické procesy, chudoba..) Spíše dějepisná forma psaní... Hodně starých fotografií s popisky. Naučné.

11.07.2020 5 z 5

Rytíř Smil Rytíř Smil Jaroslav Vrchlický (p)

Vulgární, vtipné rýmy. Smekám! Velmi pěkné ilustrace. K pobavení a odlehčení doporučuji.

10.01.2020 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Krásný příběh i nápad. Knihu jsem zvolila do čtenářské výzvy, ale budu určitě číst i další díl.

12.11.2019 5 z 5

Jana Šílená: Zajatkyně z Tordesillasu Jana Šílená: Zajatkyně z Tordesillasu Manuel Fernández Álvarez

Psáno spíše dějepisně, ne příběhově. Smutný příběh.

24.07.2017 2 z 5

Bigamista Bigamista Jana Javorská

Průměrná kniha takový příběh, který obsahuje všechno, manželku, milenku, zamotané řešení až moc možná přehnané.. konec takový romantický, nevím jestli by se to ve skutečnosti mohlo opravdu stát.

23.09.2015 3 z 5

Tajemství závojů Tajemství závojů Zoë Ferraris

Volné pokračování - druhý díl - Oči pouště. Poutavé čtení z prostředí Arabských Emirátů, vnímání světa očima muže, očima ženy, jejich sbližování a vztahu a zároveň detektivní případ z toho prostředí. Doporučuji :)

23.09.2015 5 z 5

Oči pouště Oči pouště Zoë Ferraris

Detektivka z prostředí, kde jsou ženy až na posledním místě... Napínavé čtení, dobře se čte. Je to první díl od této autorky. Výhoda, že autorka prostředí zná, protože v něm žila. Prolíná se život arabských žen, tak detektivní zápletka a poznávání muslimské země.

19.08.2015 5 z 5

Marie Stuartovna Marie Stuartovna Antonia Fraser

Knihu jsem nedokázala přečíst, je psána jako učebnice dějepisu a ne příběhově, což je pro mně na čtení náročnější. Kniha je hodně rozepsaná co kde kolem jak a kdo...

23.07.2015 2 z 5

Sultánka Sultánka Jean-Michel Thibaux

TO cleopatra11 - ono to ale není příběh Hurrem, ale hlavně Nurbanu. První díl této knihy se jmenuje Otrokyně, kdy jí přivezou do Istanbulu a stane se ženou Selima. Dodnes má v Istanbulu vedle hrobky Selima svůj vlastní hrob Nurbanu (benátčanka) a jejich děti.

Sultánka je druhým dílem ke knize Otrokyně.

21.07.2015 5 z 5

Otrokyně Otrokyně Jean-Michel Thibaux

Čtivé a napínavé, drsná doba... Kniha se mi velice líbila a dobře se četla - druhý díl pokračování Nurbanu (benátčanky) hledejte v knize od stejného autora s názvem Sultánka.

21.07.2015 5 z 5

Královna Kateřina: Prokletý rod Medici Královna Kateřina: Prokletý rod Medici Eleanor Alice Burford Hibbert

Trilogie - bavila mě! Napínavé, smutné, zajímavé. Někdy mi Kateřiny bylo líto někdy jsem na ní měla vztek. Asi to neměla lehké...

23.06.2015 5 z 5

Travička Kateřina - Prokletý rod Medici Travička Kateřina - Prokletý rod Medici Jean Plaidy (p)

Druhý díl o Kateřině Medicejské. Těžká doba a ještě těžší život královnu - matku (bez muže a manžela) Čtivě napsané a pro milovníky historie velice poutavé čtení.

08.06.2015 5 z 5

Krvavá hraběnka Krvavá hraběnka Linda Lafferty

Výborně napsané, čtivé, napínavé a zajímavé. Použití historických postav (ale jinak není dle předpokládané skutečnosti) a prolínání 1610 a 2010. Četlo se to samo... :)

17.02.2015 5 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Lehké čtení, bavilo mě. Oddechová kniha.

04.02.2015 2 z 5

Znám tvé tajemství Znám tvé tajemství Silvana Giacobini

Hodně zamotaný příběh, hodně postav. Rychlý konec. Ale dobře napsané, čtivé...

04.02.2015 3 z 5

Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Naďa Horáková

Zřejmě skutečný příběh, napínavý děj, více příběhů v jednom v knize.

07.01.2015 5 z 5

Čachtická paní z Karlštejna Čachtická paní z Karlštejna Richard Dostál

V KNIHOVNĚ NAJDETE POD KARLŠTEJNSKÁ BESTIE :)

28.11.2014