Mala-liska Mala-liska komentáře u knih

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

4.5/5-Silný prequel, který je stejně čtivý jako všechny ostatní díly Hunger games. Bylo velice zajímavé vidět jak probíhaly začátky Hunger games, ale také je úžasné se ponořit do filosofie charakterů, především Snowa.

09.12.2023 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Krásné zakončení trilogie, kniha jako všechny ostatní byla čtivá a mistrně psaná

03.12.2023 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

(SPOILER) Kniha je velice krátká, a přes to je schopna zachytit krásu tvrdé práce a uvědomění jak moc pomáhá mít přátele okolo sebe a to i přes to že člověk po nějaké době většinou dosáhne úspěchu a někdy dostane i úspěch neplánovaný.

25.11.2023 4 z 5

První, kdo na konci zemře První, kdo na konci zemře Adam Silvera

kniha je velice čtivá a i přes to, že člověk ví kam příběh směřuje konec zabolí i zahřeje u srdce. Ke konci knihy je zřejmé že život by se měl žít dokud to jde.

27.10.2023 4 z 5

Obraz Doriana Graya Obraz Doriana Graya Oscar Wilde

Kniha je geniální, dokáže člověku ukázat hrůzu skrývající se v kráse a to jak posedlost zničí člověka. Příběh je k tomu mistrně vyprávěn a nutí člověka přemýšlet.

04.10.2023 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

(SPOILER) Kniha se krásně čte. A skoro na každé stránce je ukryto nějaké poselství, o kterém pak člověk může dlouho přemýšlet.
Řekla bych že konec by byl lepší, kdyby zůstalo záhadou kdo je za posílání karet.

25.08.2023 4 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Začátek knihy je dost pomalý, ale když sem se přes něj dostala kniha už mě nepustila. Zápletka knihy je absolutně geniální i styl pasní

25.08.2023 5 z 5

Do morku kostí Do morku kostí Camille DeAngelis

kniha je čtivá a téma knihy je dost zajíme. Ovšem příběh nedává částmi knihy moc smysl a konec byl moc uspěchaný a celkově mi přišel i nehotový.

25.08.2023 3 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

člověk od začátku ví jak to skončí, ale přesto to zabolí. Kniha se dobře čte a člověk jakoby našel smysl života s dvěma mladýma kluky který potká smrt.

25.08.2023 5 z 5