Makec Makec komentáře u knih

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Čtivý příběh a popis tehdejší doby a jejího stavitelství. Čekal jsem do poslední chvíle jak celý příběh skončí. Je zajímavé si pustit i seriálové zpracování a nechat pak pracovat fantazii na plné obrátky při čtení.
(info: pozor při koupi knihy s měkkou vazbou - chybí mi tam několik stránek!)

16.09.2019 4 z 5

Trofej Trofej Christopher John Sansom

Co dodat? Jen asi to, že je to zase exkluzivní příběh! Celá serie graduje.

11.03.2019 5 z 5

Zjevení Zjevení Christopher John Sansom

Další skvělý příběh o pátrání M.S. a pro mě zatím nejnapínavější a nejzamotanější. Je super jak autor v průběhu dává čtenáři podměty a varianty k přemýšlení kdo je vrah a tentokrát můj tip do poslední chvíle nevyšel.

02.01.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Téma ok, ale pro mě se tam ztrácí ta symbolika profesora Langdona. Zachvíli už to budou jen "bondovky". Během čtení jsem si ale vyhledával na netu díla, stavby atd., které jsou popisovány v knize a zase mám rozšířenější obzor, takže +.

17.12.2018 3 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Kniha je psána zajímavě o tématu, o kterém jsem neměl doposud tušení, že něco takového proběhlo. Postavě Edwiga byla přidána koktavost, což beru jako plus. V knize je sice pár opakujících se frází, ale dojem mi skazilo snad jen přirovnání královské hry k tenisovému míčku, což bych v 16. století ještě nečekal.

29.12.2017 4 z 5

Světové osobnosti, jak je (možná) neznáte 1 Světové osobnosti, jak je (možná) neznáte 1 Stanislava Jarolímková

Uvítal bych u tohoto souhrnu světových osobností rozsáhlejší popis o jejich životech, ale jako úvod vybrat si některé k bližšímu seznámení v jiných publikacích beru toto dílo za dostačující.

22.12.2021 4 z 5

Objevitelé a dobyvatelé Objevitelé a dobyvatelé Miloš Václav Kratochvíl

Pro mě překvapení a Super počtení. Cestovatelské zážitky jsou k nezaplacení. Ty dobyvatelské "zážitky" odrážejí hlavně hlad po zbohatnutí některých jedinců a království. Obzvláště mě zaujal pvní příběh o hedvábné stezce a ten poslední o tom, kdo vyhraje závod o dosažení severního pólu. Ovšem zážitky našeho rodáka a cestovatele p. Holuba jsou také pikantní.

14.01.2020 5 z 5

Drama Bílé hory Drama Bílé hory Dušan Uhlíř

Tato kniha mě vtáhla do dějů tehdejší doby a je poučná snad provšechny generace. Oceňuji obzvláště jednoduché medailonky, které přiblíží účastníky a různé aspekty tehdejší války. Jediné co asi vytknout je to, že na mě to bylo vytištěno malým písmem.

11.02.2019 4 z 5

Staroměstská poprava českých pánů a měšťanů Staroměstská poprava českých pánů a měšťanů Vladimír Liška

Popis událostí před a během staroměstské popravy. Úvod vypráví, co předcházelo než se stala tato krvavá řež, což beru jako plus, protože kdyby šlo jen o popisy rozsudků a jejich vykonání asi bychom si nedokázali představit proč vlastně k této události došlo. Další plus beru na konci stručné životopisy některých účastníků.

02.01.2019 4 z 5

Sen noci darwinovské Sen noci darwinovské Josef Lhotský

Hodně zvláštní pro nezasvěcené přírodních věd, ale počin a nápad dobrej. Bavil mě cestopisný popis.

31.10.2018 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Omlouvám se předem, ale zatím jsem horší knihu nečetl. Asi jsem čekal úplně něco jiného (zde je vidět jak nás blbnou filmy). Kdyby nebyla napsána alespoň tak nějak "zrychleným tempem", tak by se ty příběhy možná daly pochopit, ikdyž jsou velice zvláštní.

31.10.2018 1 z 5

Michael Jordan - Život Michael Jordan - Život Roland Lazenby

Velmi kvalitní popis života nejslavnějšího basketbalisty světa. Během čtení jsem si musel jako fanoušek a amatérský hráč basketbalu pouštět sestřihy jeho akcí, které jsou i nejsou popisovány v knize. Kniha mě velmi vtáhla do života této legendy, protože je napsána tak nějak proJordanovsky.

12.02.2018 5 z 5

Kniha náboženství Kniha náboženství Marcus Weeks

Konečně jsem ji dočetl. Je tolik náboženských směrů a každý prostě věří v něco jiného. Pochválil bych autory za sestavení této knihy, ikdyž některé druhy náboženství zde nejsou dostatečně popsány jako ty nejznámější.

31.12.2017 3 z 5

Válka v Normandii Válka v Normandii Vince Milano

Poutavá kniha z pohledu druhé strany, tedy Němců. Určitě plusem jsou zmínky pamětníků a fotografie. Uvítal bych jen třeba více map, aby se mohl zorientovat i čtenář ne tak znalý popisovaných situací.

30.05.2023 4 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Neobvyklý typ = neobvyklé povídky. Některé se opravdu povedly.

17.01.2019 3 z 5

Temné dějiny Bible Temné dějiny Bible Michael Kerrigan

Vytažené úryvky z bible, kde se ukazuje v podstatě jen to špatné. Lidé se bohužel ale nezmění, tak je potřeba jim to stále připomínat.

17.12.2018 3 z 5

Bílá místa české historie 4 Bílá místa české historie 4 Jiří Bílek

Aniž bych chtěl, začal a dočetl jsem tuto knihu před 100. výročím republiky, které nás zanedlouho čeká (o to více je oslavím). Tuto knihu by si asi měl přečíst každý občan, aby se nezapomnělo na skutky našich předků, které vedly až k datu 28.10.1918. Popis Velké (1. světové) války mě taktéž zaujal a vzdávám čest našim vojákům a legionářům. Stručné hodnocení: povinná četba pro všechny generace, hlavně pro mladší ročníky!

24.10.2018 5 z 5

Odhalený kód symbolů Odhalený kód symbolů Tim Wallace Murphy

S touto knihou si "Pan" spisovatel dal opravdu práci. Takto by měla vypadat badatelská práce. Koho zajímá tato tématika, tak si ji musí přečíst.

20.07.2018 4 z 5