majkles majkles komentáře u knih

Sedm katů z Mnichova Sedm katů z Mnichova Mario Puzo

Taková rychlá jednohubka, která pěkně odsýpá a s ničím se moc nezdržuje. Vlastně se začtete a najednou je konec.:) Vůbec bych se nezlobil, kdyby se přípravy na vraždy trošku více rozvedly, přidal se nějaký ten zvrat a kniha měla dvakrát tolik stránek.

02.06.2017 4 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Tak akorát dlouhá knížka, která odsýpá a člověk se při čtení nenudí. Prostě taková nenáročná oddychovka do vlaku.

09.02.2016 4 z 5

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel

Jakožto velký fanoušek post-apo knížek jsem čekal víc a přijde mi, že potenciál nebyl využit naplno. Na můj vkus tam bylo zbytečně moc flashbacků do doby před koncem normálního světa. Klidně bych je oželel a nahradil rozšířením post-apo částí, protože, jak už bylo zmíněno, popis nového světa je perfektní a uvěřitelný.

29.01.2016 3 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Turnus je skvělé a napínavé čtení, které mě ale nedokázalo tak vtáhnout do děje jako Silo. Dost možná to bude tím WOW efektem u Sila, který zde už logicky trochu chyběl. I tak se ale od Turnusu nebudete moci odtrhnout. Prach (třetí díl) je jedním slovem pecka a nemůžu se dočkat, až si ho dám i v češtině.

29.01.2016 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Příjemná oddychovka, kterou slupnete jako malinu a ve které se dost možná sami najdete.:)

29.01.2016 5 z 5

Darwinský výtah Darwinský výtah Jason Hough

Taková oddychovka. Premisa je docela zajímavá, děj odsýpá a čte se to vcelku dobře. Jen se obávám, že to nebude kniha, na kterou si budu za rok pamatovat. Taková knížka k vodě pro člověka, co má rád sci-fi.

19.03.2015 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Na začátku lehce rozvleklé, ale zbytek to vynahradil, čte se to samo. Tyhle postapokalyptické věci já prostě můžu. Doufám, že další díly vyjdou v dohledné době i unás.

23.02.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Vůbec bych se nezlobil, kdyby byla kniha o nějakých 100 stran kratší, člověk by se do toho víc ponořil. Ale i tak spokojenost.

15.08.2014 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Pro mě velmi příjemné překvapení. Na začátku trochu je trochu náročnější na pochopení a porozumění kvůli spoustě jmen a druhů lidí, ale dá se to.
Navíc se kniha čte sama jedním dechem.

15.08.2014 5 z 5

Impérium Impérium Christian Kracht

Na jednu stranu poměrně zajímavý popis života člověka, který je opravdovým podivínem. Na druhou stranu je to celé takové rozvleklé a nijaké. Čekal jsem víc.

15.08.2014 2 z 5