Majka1979 Majka1979 komentáře u knih

Letný návrh Letný návrh Vi Keeland

Veľmi pekný príbeh o hokejistovi a kvetinárke.
Ich šanca na vzťah je nulová, ale užiť si leto spolu? Prečo nie?
Čo ak sa ten jeden zamiluje?
A čo ak ten druhý to naozaj plánoval len na to leto.
Rozhodnú, city, láska alebo niečo úplne iné?
Určite odporúčam, kniha stála za prečítanie :)

22.12.2023 5 z 5

Svadba na blind Svadba na blind Teagan Hunter

Tak opäť skvelá kniha, zasmiala som sa. Takéto knihy proste milujem, keď sa sranda niečo nečakané na začiatku...
A potom čakám ako sa to bude vyvíjať.
Dvaja ľudia, ktorí sa extra nemusia sa vezmú. A prečo? Lebo alkohol...
A potom hrajú to, že fakt sa ľúbia. Uverí im to okolie alebo ich odhalia?
Naozaj sa takéto niečo stalo a dohodnutý rok bude utrpením alebo sa to zmení?
Odporúčam prečítať.
Naozaj stála za to :)

21.12.2023

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Nie je to knižka pre malé deti, je to naozaj pekne napísaných pár myšlienok na zamyslenie. Obrázky sa mi tiež veľmi páčili.
Kniha má za cieľ ukázať čitateľovi, že v živote je dôležitý a že láska je tiež dôležitá.
Veľmi dobre mi padlo, keď som si ju prečítala a určite neľutujem.
Veľa z tých myšlienok určite zostane vo mne :)

19.12.2023 5 z 5

Hriešne klamstvo Hriešne klamstvo T. J. Lex

Musím uznať, že ma autorka šokovala. Nečakala som to, ale priznávam, že ma príbeh zaujal oveľa viac ako som asi čakala. V niektorých pasážach to bolo podľa mňa až morbídne, ale zase v živote to tiež nie je prechádzka ružovou záhradou.
Ester, ktorá od malička bola klamaná a po zistení pravdy sa rozhodla s ňou naložiť po svojom. Možno práve preto jej život smeroval presne tak ako to celé aj dopadlo. Keby len nebolo toho, čo sa stalo, ešte keď len bola v matkinom bruchu. Keby nemusela podstúpiť ďalší zákrok.... keby jej to niekto raz len tak nevyhodil na oči a ona sa to nedozvedela od úplne cudzích ľudí.
A posledné keby... niekto svojou zvedavosťou neprezradil viac ako mal a ona nebola vydieraná. A keby nebola natoľko milovaná jedným mužom, ktorý sa jej snažil dať v živote naozaj všetko...
Určite bolo veľa vecí, nad ktorými som sa zamyslela a veľa z nich bolo naozaj takých, nad ktorými som krútila hlavou.
Prečítajte si a sami uvidíte, aké pocity vo vás táto kniha vyvolá. Jednoznačne ale môžem povedať, že neľutujem, že som si knihu prečítala.

19.12.2023 4 z 5

Zasnežené Vianoce Zasnežené Vianoce Sarah Morgan

Nádherný vianočný príbeh, v ktorom sa stretneme s jednou ctižiadostivou ženou, ktorá je pre záchranu firmy urobiť aj nemožné. Lucy je jednoducho taká...

A keď náhoda dopomôže k stretnutiu a ona musí zostať na sviatky u cudzích, tak žeby to bola šanca predsa len svoj plán uskutočniť?

A čo ak ten, ktorému sa snažila svoj plán ponúknuť je ten najsexy chlap, akého kedy videla? Naozaj pôjde len o obchod a o pomoc majiteľovi spoločnosti, ktorého považuje Lucy za svoju rodinu?

Určite odporúčam. Mne sa príbeh veľmi páčil :)

14.12.2023 5 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Vždy to zamrzí, keď človek prečíta poslednú časť série. A pri tejto sérii to cítim viacnásobne. Musím povedať, že aj táto 4. a tým pádom záverečná časť ma dostala. Neviem vôbec posúdiť, ktorá bola najlepšia a ani to nejdem radšej robiť, pretože pre mňa boli všetky 4 TOPKY.

Za mňa celá séria je asi tá najlepšia, akú som kedy čítala.

12.12.2023 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Pri tejto sérii niekedy ani neviem, čo napísať, tak úžasne sa to číta a je to tak parádne, wau. Proste nemám slov.
Opäť príbeh o ďalšom muzikantovi zo skupiny. Tentokrát je ním Jimmy. Uňho je to náročnejšie, jemu nepriniesla sláva len kopec fanúšikov a to, že mohol byť v žiare reflektorov. Dostal sa do problémov a tak potrebuje odbornú pomoc. Ale aj vďaka tomu sa spoznáva s jednou za mňa úžasnou ženou (musím povedať, že asi najlepšou z tých troch, o ktorých som zatiaľ čítala a dali sa dokopy s týmito rockovými chlapcami).
Pomôže mu ona z problémov, aby kapela mohla normálne fungovať?
Alebo zapôsobí na ňu on tak, že stratí pre neho hlavu?
Krásne, na niektorých miestach som sa Lene čudovala, ja by som ho bola poslala...
Ale tak zas je to príbeh, ktorý stál za prečítanie a už teraz sa teším na pokračovanie.

10.12.2023 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Ďalšia časť tejto série je presne tak skvelá ako bola tá prvá.
On je bubeníkom skupiny, jeho sláva nemá hraníc, ale vďaka tomu aj jeho povesť nie je nič extra a tak sa rozhodne utíšiť tie reči tým, že si niekoho nájde, kto mu bude robiť priateľku a on bude hrať usadeného chlapíka.
Ona je dievča, ktoré ide na večierok a ani sa nenazdá a baví sa s chlapíkom z kapely, ktorého zbožňovala.
A on sa s ňou rozpráva?
Pre ňu je to zázrak, pre neho je to niečo, čo potrebuje – mať niekoho, komu by iní uverili a ona vyzerá tak skutočne.
On jej navrhne, aby to skúsili kvôli médiám, ona s tým súhlasí. Prečo by nemala? Ako sa celá táto hra vyvinie a kto bude viac prekvapený – oni dvaja alebo médiá?
Určite odporúčam a už teraz sa neviem dočkať ďalšej časti

07.12.2023 5 z 5

Chuť ticha Chuť ticha Štefánia Baranová

(SPOILER) Chuť ticha, kniha, ktorej názov presne sedí k príbehu, ktorý je presne v nej popísaný. Ak mám byť úprimná, nečakala som to určite. Som prekvapená, veľmi milo prekvapená. A za jeden večer som túto knihu prečítala ako nič.

Diana, žena, ktorá po rokoch života s chlapom, ktorý si z nej robil slúžku a ktorá sa mu mala starať o pohodlie, kým on si užíval s milenkou, sa jedného dňa rozhodne, že stačilo. Slovo rozvod sa už skloňovalo párkrát, len to stačilo doviezť do úspešného konca. A tak sa aj stalo. A ak si ten blázon myslel, že jej nič nedá a nechá si všetko, bol na veľkom omyle. Polovica majetku bola jej.

A tak si za ňu kúpila domček, malý, ale taký ako sa povie – na konci sveta, kde líšky dávajú dobrú noc, kde bude bez ľudí, sama a mať pokoj. Prácu si našla na pár hodín a to jej na živobytie stačilo.
Čo však nečakala bolo, že sa tam zjaví sexi muž a ona zistí, že to nie je nik iný, len majiteľ vedľajšieho domu. A kto je tým mužom? Čo robí? A prečo ju stále vyhľadáva?
Dokáže mu odolať? A čo ak nie? Čo sa stane potom? Tomu by neverila ani v tom najtajnejšom sne.

Ale to ticho – ktoré medzi nimi panuje, niekedy lieči. Niekedy práve to ticho povie viac ako milióny slov.
Úžasná kniha, osobne ju môžem len odporúčať.

07.12.2023 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Prišla do Paríža za svojou sestrou, aby spravili pre svoju mamu zábery zo svadobnej cesty mamy a otca. Avšak sestre sa zmenili plány a odchádza preč s jej priateľom.
A tak Serena zostáva v Paríži sama a čo je najhoršie, nemôže zostať ani v byte, v ktorom býva jej sestra.
Ale jej sestrin priateľ jej vybaví ubytovanie u kamaráta na internáte. No čo jej iné zostáva? Unavená po nočnom lete z New Yorku nemá chuť sa vracať domov. Chce splniť sľub a nafotiť fotky pre mamu.
A tak sa aj v spoločnosti svojho nového spolubývajúceho Jean-Luca vyberá do ulíc Paríža, aby pofotila všetky miesta, ktoré jej rodičia na svadobnej ceste navštívili.
Aké nástrahy ju tam čakajú? A čo povie on na jej tempo spoznávania? Je to vlastne spoznávanie alebo len naháňanie sa za tým, aby dokončila to, čo treba a mohla odísť? Naozaj v nej Paríž nezanechá nič?
Ako všetko dopadne, ako sa nakoniec skončí jej cesta po pamiatkach a fotografovanie, to sa dozviete, ak si túto naozaj veľmi peknú knihu prečítate

06.12.2023 5 z 5

Návrat do údolia rieky Clarée Návrat do údolia rieky Clarée Eric de Kermel

Príbeh, v ktorom zohráva veľkú úlohu hlavne láska. Láska k prírode, ku krajine, k domovu, k ľuďom, k spravodlivosti...
Ona odchádza z veľkého mesta do hôr. Kde vyrástla a kde pozná každého, každý kúsok zeme. Nič sa tu nezmenilo. Všetko je také ako bolo, keď odišla .
A čo ona? Zmenila sa?
Alebo tá jej zmena príde až po návrate domov? A kde je vlastne ten jej pravý domov? Tam odkiaľ utiekla pred sebou samou alebo tam, kam utiekla?
Spomína na časy z mladosti, na to, čo všetko zažila a teraz je čas na nové zážitky...
Návrat alebo len menšia dovolenka?
Veľmi pekný príbeh, určite sa oplatilo prečítať. Osobne mám rada takúto romantiku spojenú s horami, prírodou a správnymi ľuďmi ;)

03.12.2023 4 z 5

Vianoce v Carntone Vianoce v Carntone Tamera Alexander

Mladá žena, ktorej vojna vezme manžela a tak sa ocitá s dieťaťom a aj s druhým dieťaťom pod srdcom sama. Je to ťažké, musí sa vysťahovať z bytu, na ktorý už nemá teraz dostatok financií, vyhodia ju zo zamestnania a to je začiatok decembra.

Aké Vianoce ponúkne svojmu malému synovi? Kde strávi sviatky a ako zabezpečí živobytie a hlavne strechu nad hlavou pre jej rodinu? Zavedie ju náhoda alebo to je osud, že zaklope na dvere domu, v ktorom si hľadá prácu?

Ako jej náhoda a osud dopomôžu k práci? A čo jej syn? Ako tieto Vianoce zmenia jej život?

Krásny, miestami aj smutný, ale určite vianočný príbeh, v ktorom nechýba láska, porozumenie a hlavne dobré srdiečko.

Ja som určite nesmierne rada, že som si túto knihu mohla prečítať. A určite ju môžem len a len odporúčať.

02.12.2023 5 z 5

Mata Hari: Vycházející slunce Paříže Mata Hari: Vycházející slunce Paříže Eva-Maria Bast

Mata Hari a jej príbeh. Musím povedať, že tento štýl mi jednoducho sedí.
Ale teda toto som asi nečakala. Mata, žena, ktorá ako matka príde o dieťa, o ďalšie ju pripraví jej manžel, odchádza.
Aj vďaka klamstvám a vymysleným príbehom o svojom živote sa dostáva na miesta a do spoločnosti, o akej sa jej ani nesnívalo.
Pre mňa bolo šokom, že naozaj vliezla do postele s každým, kto o to stál.
A čo jej práca? Aj to bola len obyčajná lož?
A čo jej skutočný život? Bol v ňom aspoň kúsok pravdy alebo uverila svojim vlastným klamstvám? Prečo potrebovala v živote toľko milostných afér? A kto jej v tom živote skutočne chýbal? Naozaj bola len obdivovaná alebo aj nenávidená?
Ak chcete dostať odpovede, siahnite po tejto knihe a neoľutujete :)

30.11.2023 5 z 5

Zůstávám tu pro tebe Zůstávám tu pro tebe Zuzana Holčíková

Opäť príbeh, ktorý vo mne zanechal veľa. Príbeh Terezy, sestričky, ktorá sa ako detská sestrička v nemocnici stará o choré detičky. Jej oddanosť práci a dobro srdca je neskutočné. Pre mňa je ona jedným obdivuhodným človekom.
V knihe nechýba veľa myšlienok, ktoré nútia človeka zamyslieť sa nad sebou samým a určite som sa aj ja veľakrát zamyslela nad svojím životom.
Na večierku sa zoznámi s Paulom. Ale bude to naozaj láska? Alebo to bude len klam? Ako sa vyvinie to, čo medzi nimi začne vznikať?
Každý z nich je z iného sveta, každý z nich má iné plány, iný jazyk. A čo cesta? Aj tú majú inú alebo dokážu nájsť tú spoločnú?
Nádherný príbeh, ktorý určite môžem len a len odporúčať.

28.11.2023 5 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Tak musím povedať, že podľa obálky by som si knihu určite nekúpila a nebyť recenzie od kamarátky, tak by som o knihe ani nevedela. A ak aj áno, žeby som ju videla, tak už len obálka by ma isto nezaujala.
Ale nie vždy obal predáva a v tomto prípade to tak je určite. Hneď od začiatku ma kniha dostala. Príbeh dvoch žien, ktoré sa náhodne stretnú na autobusovej zastávke ako bývalé spolužiačky a ich životy sa opäť spoja. Zažijú toho veľa, ale asi to najkrajšie je, keď jednej z nich syn sa zahľadí do kamarátky a spolužiačky vlastnej mamy.
Ako na to pozerá ona? Dá sa zamilovať aj do o toľko rokov mladšieho chlapca? Čo tie motýliky v bruchu? Je to poblúznenie alebo je to niečo viac?
A ako sa asi na to všetko budú pozerať jej dvaja synovia? Predsa len toho chlapca majú radi, ale ako kamaráta, ako futbalistu, ktorý s nimi chodieva na tréningy a asistuje trénerovi.
Čo sa však zmení pri sústredené, kedy vodič autobusu dostane mikrospánok a všetci traja skončia v nemocnici? Ako dokáže ona prijať to, že ten, ktorý ju má tak veľmi rád, je tak vážne zranený?
Prehodnotí svoj vzťah k nemu? Bude mu viac len ako oporou? Alebo sa nakoniec on prebudí z toho sna zamilovanosti a uvedomí si, že ona nie je preňho?
Núdza o zápletky v knihe nebola, škoda, že to skončilo. Toto sú knihy, ktoré by mohli mať oveľa viac strán. Štýl mi neskutočne sadol
Krása, krása, krása.
Pre mňa silný príbeh, krásny príbehy, naozaj som sa aj ja bála o všetkých troch chlapcov. A pobavila som sa ako sa taký mladý zajačik vedel zahľadieť do zrelej ženy. Ale prečo nie? Veď to nie je len v knihách, ale aj v reálnom živote.
Naozaj môžem len a len odporúčať. Nepozerajte na obal, ale na vnútro a pri tejto knihe to platí 1000násobne určite

27.11.2023 5 z 5

Láskou zlomená Láskou zlomená Veronika Fecková

A aj druhá časť je za mnou, je to naozaj nádherný príbeh a som veľmi rada, že som si ho mohla prečítať.
Ako sa vyvinie priateľstvo medzi Olíviou a Willom? Čo všetko odhalí on, či náhoda? Kto sa v ich živote objaví? Dobehne Olíviu minulosť alebo sa s ňou naučí žiť a uzamkne ju niekde v podvedomí a bude pozerať do prítomnosti a budúcnosti?
Dá šancu láske pred strachom? Aký je Will? Je to naozaj ten chlapec, ktorého poznala ešte ako mladé dievča? Alebo sa až príliš zmenil?
Všetko toto a ešte oveľa viac sa dozviete, ak si prečítate tento naozaj veľmi zaujímavý príbeh

26.11.2023 5 z 5

Nič ma nezlomí Nič ma nezlomí Veronika Fecková

Tento príbeh nemá chybu. Určite by ju mal, keby som k nemu nemala pripravenú 2.časť.

Ako môže byť osud tak krutý? Ako je možné, že si nikto nič nevšimol a ubližuje sa nevinným deťom? Kde mali všetci oči, uši a srdcia?

Presne tieto otázky som si kládla, keď som tento príbeh čítala.
Prepojenie minulosti a prítomnosti mi pomohlo. Inak by som to všetko veľmi ťažko predýchavala.
Statočná, avšak zlomená Olívia, jej milujúca "teta" Anna, priateľka Summer.
Will, kamarát a láska z detstva, Trey chlapec, ktorého zachránil Will a tiež je to kamarát z detstva.
Prepletené príbehy, úžasní ľudia...
No netreba zabudnúť ani na zlo, ktoré bolo páchané...
A ako sa s tým všetkým naši knižní hrdinovia vyrovnajú?
To sa dočítate v tomto príbehu.
A ja si otváram pokračovanie, už sa neviem dočkať :)

25.11.2023 5 z 5

Zlodejky manželov Zlodejky manželov Jana Benková

Na začiatok musím priznať, že autorku mám veľmi rada a jej knihy sú písané presne tým štýlom, ktorý mi sedí.
Príbeh, v ktorom sa dve kamarátky a kolegyne dohodnú, že si budú užívať. Žiadne city a podobné blbosti, jednoducho pôjdu na istotu – budú mať všetko, ale nikomu nebudú robiť slúžky. A aké je hlavné pravidlo?
Musí byť ženatý. Áno, presne tak. Ak bude ženatý, nebude predsa od nich vyžadovať povinnosti ako od manželky. Milenka býva rozmaznávaná, to je to, čo je na nich také skvelé.
Veronika si nájde ako prvá takého chlapa. Ale časom si začína naňho nárokovať a tak tento vzťah-nevzťah skončí skôr ako začal.
A ako im tieto plány budú fungovať? Obe – Veronika a aj Biba veria, že sa tak dá fungovať bez problémov...
Ale čo ak im osud nadelí niečo iné a ony obe zostanú stáť s otvorenými očami?
Žeby v tomto prípade platilo to zlaté – Aké požičaj, také vráť?
Určite budú obe dosť rozčarované zo zistenia, ktoré si pre nich osud pripravil. A či sú obe dostatočne silné to zvládnuť, to sa dočítate v tejto krásnej knihe

23.11.2023 5 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Vianočný príbeh, ktorý v človeku zanechá ten pocit, že sa naozaj dejú zázraky...

Nie je to od začiatku ako vystrihnuté z románu, kde je všetko zaliate slnkom. Veď potom by to nebolo to pravé orechové ako sa hovorí.
Dvaja ľudia, ona Britka, on Američan. Náhodné stretnutie na letisku. Každý z nich prežíva svoje vlastné trápenie, ale je to takmer to isté. Každý z nich má zlomené srdce. Ju nechal priateľ pred 2 týždňami, jeho odmietla priateľka presne na Vianoce na letisku.

Takto ten ich príbeh začína? Nie, na to, aby mohol začať, musí tomu dopomôcť osud. A ten sa teda zahral hlavne s ňou, keď jej oznámia, že pre nepriaznivé počasie lietadlá nelietajú. A tak si náhodou ide do kníhkupectva, kde narazí na zaujímavú knihu. V nej je 10 krokov, ako jednoducho sa dostať z hlavy toho, kto ju takto hnusne opustil. Ale to, že jej bude robiť doprovod práve on, to vôbec netušila.

A tak sa ich cesta začína. Snažia sa plniť krok po kroku a zažívajú úžasné veci. A jednou z nich je aj psík, ktorého nakoniec nosia všade so sebou.
A čo je tým najväčším vianočným kúzlom? Žeby predsa len sa obom podarilo na základe jednej príručky a rád, krokov, zabudnúť na tých ex a dokážu hľadieť do budúcnosti?

Ako veľmi ich poznačili ich predošlé vzťahy a čo všetko budú musieť za ten jeden večer zažiť, aby si uvedomili to, o čom naozaj život je a čo všetko im ponúka?

Nádherný príbeh, ktorý je síce o Vianociach, ale v prvom rade je aj o sile človeka, o odvahe a hlavne o tom, že ak máte pri sebe niekoho, komu veríte, kto vám pomôže, kto vás vypočuje, tak nikdy nie ste sami.

21.11.2023 5 z 5

Podmanivá Podmanivá Diana Špacírová

Moja prvá kniha od autorky a poviem rovno, že ak vydá ďalšiu, tak isto si ju veľmi rada prečítam. Neznáma autorka a veľmi milé prekvapenie.
Rozbeh síce nebol extra rýchly, ale tak to má byť. Začína to prekvapením a potom sa to dostane tam, kam to chceme. Začne sa to zamotávať.
V príbehu nie sú len pozitívne postavy. Vystupujú tam tí dvaja z obálky – Viktória a Nikolas. Každý z nich je iný. Ona je obyčajné dievča, ktoré pracuje ako asistentka a šetrí si na diaľkové štúdiu na vysokej škole, keďže v rodine nemala nikdy podporu. Z jej rodiny je najhorším a najzákernejším členom jej teta Zita. Ja by som tú ženskú zmlátila... Čo tá robila, zlatá Viki, tá s ňou mala trpezlivosť. Ja by som ju isto nemala.
A potom je tam Nikolas. Pán architekt, podnikateľ, úspešný muž. Mohol mať každú, ktorú chcel, ale on chcel ju...
Ako sa títo dvaja zoznámili? Tak to sa zabavíte, ak si to prečítate, to sem zámerne nenapíšem. Zasmiala som sa na tom.
A ako v tom všetkom zamieša karty hlavne Nikolasova minulosť? Z jeho okolia by som vyfackala jeho bývalku, by si zaslúžila jednu...
Dokážu tú minulosť hodiť Viki s Nikom za hlavu a žiť tu a teraz? Čo všetko si pre nich ten nevyspytateľný osud pripravil?
Knihu môžem len a len odporúčať

18.11.2023 5 z 5