Hriešne klamstvo

Hriešne klamstvo https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524802/mid_hriesne-klamstvo-656374c198471.jpg 4 2 1

Túžba po poznaní rodinného tajomstva zaviedla Ester do temných vôd pravdy, ktorá nečakane vynorila svoju hrozivú tvár. V tej chvíli sa z jej budúcnosti stala ťažko uchopiteľná silueta, ktorú nekompromisne vymodelovala do podoby nezlomnej karieristky, tvrdohlavo odmietajúcej priznať existenciu problému. Avšak, po dlhých rokoch, sa do jej života nečakane vrátil človek, ktorý o nej vedel priveľa a zmenil všetko. Na povrch vyplávalo hriešne klamstvo.... celý text

Majka1979
19.12.2023 4 z 5

Musím uznať, že ma autorka šokovala. Nečakala som to, ale priznávam, že ma príbeh zaujal oveľa viac ako som asi čakala. V niektorých pasážach to bolo podľa mňa až morbídne, ale zase v živote to tiež nie je prechádzka ružovou záhradou.
Ester, ktorá od malička bola klamaná a po zistení pravdy sa rozhodla s ňou naložiť po svojom. Možno práve preto jej život smeroval presne tak ako to celé aj dopadlo. Keby len nebolo toho, čo sa stalo, ešte keď len bola v matkinom bruchu. Keby nemusela podstúpiť ďalší zákrok.... keby jej to niekto raz len tak nevyhodil na oči a ona sa to nedozvedela od úplne cudzích ľudí.
A posledné keby... niekto svojou zvedavosťou neprezradil viac ako mal a ona nebola vydieraná. A keby nebola natoľko milovaná jedným mužom, ktorý sa jej snažil dať v živote naozaj všetko...
Určite bolo veľa vecí, nad ktorými som sa zamyslela a veľa z nich bolo naozaj takých, nad ktorými som krútila hlavou.
Prečítajte si a sami uvidíte, aké pocity vo vás táto kniha vyvolá. Jednoznačne ale môžem povedať, že neľutujem, že som si knihu prečítala.

T. J. Lex
slovenská