Vianoce v Carntone

Vianoce v Carntone https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525318/bmid_vianoce-v-carntone-653e87e483328.jpg 5 12 5

Uprostred vojny a blednúceho sna o Konfederácii odhaľujú ranený vojak a chudobná vdova skutočný význam Vianoc – a obetujúcej sa lásky. Nedávno ovdovená Aletta Prescottová sa snaží, aby ona aj jej syn dokázali zvládať ťažké životné okolnosti. Keď sa banka vyhráža vysťahovaním, objaví reklamu na dražbu Ženského charitatívneho spolku a požiada o prácu – len aby zistila, že všetky pozície sú už obsadené. Potom jej náhodné stretnutie s raneným vojakom ponúkne inú príležitosť – a priateľstvo. Môže však Aletta tomuto mužovi dôverovať? Kapitán Jake Winston, uznávaný konfederačný ostrostrelec, utrpel v Bitke pri Chickamauge zranenie hlavy. Po lekárovej diagnóze sa Jake obáva, že stratí nielen to, v čom je najlepší, ale aj svoju identitu. Kým sa zotavuje, dostane rozkaz pomáhať s dražbou Ženského charitatívneho spolku. Úctivo namieta. Nepredstavoval si, že ako vojak bude poklonkovať kŕdľu „krinolín“. Ale rozkazy sú rozkazy a on čoskoro zistí, že táto skupina žien – najmä jedna z nich – preňho znamenajú omnoho viac, než očakával. Vianoce v Carntone, zasadené do pozadia a histórie plantáže Carnton vo Frankline v Tennessee, sú príbehom obnovenej nádeje a znovunájdenej viery v čase Vianoc.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , i527.net

Christmas at Carnton , 2017

vierak
28.12.2023 5 z 5

Na začiatku bezvýchodisková situácia. Aletta, mladá žena, čerstvo ovdovelá, vychovávajúca malého syna a v očakávaní ďalšieho dieťaťa prichádza o prácu, jediný zdroj obživy. Zohnať nové zamestnanie v jej stave počas občianskej vojny je nemožnou úlohou. Jej odvaha chytiť sa akejkoľvek príležitosti ju privádza na statok Carntone, kde sa jej však spočiatku dostane odmietnutia. A predsa ...
V rovnakom čase prichádza do sídla ranený kapitán Jake Winston, známy ostreľovač, ktorý však po úraze prišiel o schopnosť zaostrovať na väčšie vzialenosti. Rana otriasla viac sebavedomím, ako zdravím. Zdá sa mu, že už stratil všetko, zdravie, rodičov, brata, priateľov.
Možno niekedy (alebo vždy) potrebujeme stratiť všetko, aby sme našli, čo je skutočne dôležité. Aletta a Jake nájdu k sebe cestu, nachádzame však my vieru, keď sa všetko naokolo rúca? Vtedy je Boh najbližšie a bolesť najhlbšia.

Marylaa
27.12.2023 5 z 5

Další skvělá kniha od téhle autorky. V podstatě o tom, že vojna je hnus a doléhá stejně tak na ty co bojují jako na jejich rodiny.
Jen to jmelí mi přijde jako trochu klíše. Vyskytuje se snad ve všech amerických (a anglických) knihách, které se odehrávají během Vánoc.

Jurajovamaka
26.12.2023 5 z 5

Krásny vianočný príbeh odohrávajúci sa počas vojny...
Aletta Prescottová sa snaží, aby ona aj jej syn dokázali zvládať ťažké životné okolnosti, prichádza o manžela a následne o strechu nad hlavou...pod srdcom nosí ďalšie dieťatko.
Kapitán Jake Winston, uznávaný konfederačný ostrostrelec, utrpel v Bitke pri Chickamauge zranenie hlavy. Po lekárovej diagnóze sa Jake obáva, že stratí nielen to, v čom je najlepší, ale aj svoju identitu. Kým sa zotavuje, dostane rozkaz pomáhať s dražbou Ženského charitatívneho spolku. Úctivo namieta. Nepredstavoval si, že ako vojak bude poklonkovať kŕdľu „krinolín“. Ale rozkazy sú rozkazy a on čoskoro zistí, že táto skupina žien – najmä jedna z nich – preňho znamenajú omnoho viac, než očakával, je to Aletta...
Zamilujú sa do seba...a VIAC už neprezradím...odpoveď nájdete v krásnom vianočnom príbehu...

evineckY
07.12.2023 5 z 5

Krásný, smutný, dojímavý a lásky plný vánoční příběh.
Za každé války ( kterou si vymyslí chlap) trpí ženy a děti.
Příběh se odehrává v období občanské války a konfederace s hlavní
hrdinkou Alettou s malým synem a dalším na cestě, která ovdověla, přišla
o práci a o dům zrovna před vánocemi. Jak si poradí při hledaní práce, když ji pošlou dveřmi, vrátí se oknem (metaforicky) a jestli ji ještě čeká něco dobrého si určitě přečtěte.
Autorka se zamilovala do Carntonu a v příběhu použila taky konkrétní osoby, kteří opravdu v té době žili a ještě přidává několik osvědčených receptů.

Majka1979
02.12.2023 5 z 5

Mladá žena, ktorej vojna vezme manžela a tak sa ocitá s dieťaťom a aj s druhým dieťaťom pod srdcom sama. Je to ťažké, musí sa vysťahovať z bytu, na ktorý už nemá teraz dostatok financií, vyhodia ju zo zamestnania a to je začiatok decembra.

Aké Vianoce ponúkne svojmu malému synovi? Kde strávi sviatky a ako zabezpečí živobytie a hlavne strechu nad hlavou pre jej rodinu? Zavedie ju náhoda alebo to je osud, že zaklope na dvere domu, v ktorom si hľadá prácu?

Ako jej náhoda a osud dopomôžu k práci? A čo jej syn? Ako tieto Vianoce zmenia jej život?

Krásny, miestami aj smutný, ale určite vianočný príbeh, v ktorom nechýba láska, porozumenie a hlavne dobré srdiečko.

Ja som určite nesmierne rada, že som si túto knihu mohla prečítať. A určite ju môžem len a len odporúčať.