Výnimočná krása

„RUŽOVÁ nie je farbou, ktorú si Eleanor Braddocková objednala, ale možno zjemní temperamentnú ženu, ktorú zocelila vojna, a ktorá má pred sebou ešte jeden boj.“ Nevýrazná a prakticky uvažujúca Eleanor Braddocková vie, že sa nikdy nevydá, ale vďaka posledným slovám umierajúceho vojaka uverí, že jej život môže mať aj napriek tomu zmysel. Zaumieni si, že nájde vdovu po vojakovi. Bez peňazí a so snahou postarať sa o svojho chorého otca prichádza Eleanor do panského sídla Belmont, kde žije jej teta, Adelicia Acklenová, najbohatšia – a asi aj najnáročnejšia – žena v Amerike. Adelicia trvá na tom, že svojej neteri nájde manžela, ale jednoduchý prejav láskavosti privedie Eleanor na úplne inú cestu – rozhodne sa postaviť domov pre ženy v núdzi a pre ich deti, ktoré prišli o svojich otcov v občianskej vojne. A hoci Eleanor pozná svoje srdce, vie aj to, že jej teta nikdy neschváli to, o čo sa snaží. Arcivojvoda Marcus Gottfried prišiel do Nashvillu z Rakúska, aby našiel život, ktorý si vyberie sám, namiesto života, ktorý mu určili iní. Marcus tají svoje kráľovské dedičstvo a túži spojiť svoju vášeň pre prírodu so záľubou v architektúre, ale jeho plány začleniť prírodnú krásu do plánov domova pre vdovy a deti sú v protiklade s tým, čo si želá Eleanor. Práca na domove Marcusa a Eleanor zbližuje, nachádzajú spoločný záujem, ale aj lásku, ktorú ani jeden z nich nečakal. Lenže Marcus nie je mužom, ktorého Adelicia pre Eleanor vybrala, a keby ním aj bol, je tu ešte niekto, kto pozná jeho tajomstvá, a chystá sa ich všetkým vyzradiť. Od jednej z najpredávanejších autoriek USA Today, Tamery Alexanderovej, prichádza román o odvážnej mladej žene, ktorú to ťahá k skupine ľudí, na ktorých nashvillská spoločnosť zabudla, a aj k mužovi, do ktorého sa neplánuje zamilovať....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368946/vynimocna-krasa-5sQ-368946.jpg 411

Príbehy z Belmontu 2.

Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno, i527.net

A Beauty So Rare, 2014

Kniha Výnimočná krása

miajane
20.07.2020

Tento príbeh ma veľmi očaril. Ešte ani jeden román od Tamery ma nesklamal. Viac v mojej recenzii na: http://wondersofbooks.blogspot.com/2018/05/vynimocna-krasa-tamera-alexanderova.html

pip11
11.03.2019

Druhý díl Příběhů z Belmontu, je stejně poutavý a čtivý jako první. Bylo tam pár přehnaných částí, ale i tak to bylo pěkné.

Marylaa
09.04.2018

Je to čtivá knížka, přesto, že je od začátku jasné jak to dopadne (nevěřím, že by někomu nebylo ;), ale ostatní knihy této autorky se mi líbily víc . Je tam hromada motivu, přesto se v tom čtenář neztrácí. I když jeden motiv sama autorka tak nějak cestou ztratila (mám na mysli, to že nechala Caleba a Naomi slavit Vánoce, přičemž při jejich objevení se na scéně zdůraznila, že jsou Židé, pak už byli jednímí z mnoha německých přistěhovalců) .
Takže je to čtivé ale...Nebo spíš PROČ?!?!
Proč Rakouský arcivévoda? Když už si autorka nemohla pomoct a chtěla tam někoho takhle exotického, stačilo ho umístit na žebříčku následnictví třeba jen o kousek níž (na 5 místo, třeba) a bylo by to uvěřitelnější. Přesto by byl nesmysl, že by vídal Eleanor a její tetu tetu v kostele. Pokud by chodil do kostela (a proč by nemohl), byl by jako Habsburk katolík.
Ale co je úplně nejvíc přehnané, je představa arcivévodkyně pečící štrůdl.

modranka
19.02.2018

Druhá časť príbehu ma sklamala. Kým v prvej časti sa autorke podarilo čitateľa presvedčiť, že to čo napísala je založené na historických podkladoch, pri tejto druhej časti pomrvila všetko čo sa dalo. Do príbehu zamotala vymysleného následníka rakúsko-uhorského trónu, čo čitateľovi, ktorý má hoci len základné vedomosti európskych dejín, musí znieť ako totálna kravina a navyše čitateľa unudila sústavným opakovaním rovnakých scén, pestovaním rastlín a podobne. Aj tá malá iskrička napätia (snúbenica) skončila dvomi vetami. Hlavné postavy príbehu boli akési nemastné neslané, hlavná hrdinka - hoci sa zo začiatku zdá sympatická - neskôr sa zmenila na nevďačnicu. Hlavná línia príbehu by sa pokojne dala vtesnať do 200 strán - 530 je naozaj zbytočné.
S prvým príbehom táto časť nemá takmer nič spoločné, takže pokojne čítajte aj samostatne.

hats
15.02.2018

tak toto je najkrajší príbeh od Tamery, ktorý som čítala. úplne uveriteľný príbeh.