Nadpozemská melódia

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rebeka Carringtonová, husľová virtuózka, ktorá získala vzdelanie vo Viedni, sa votrie na konkurz s dirigentom Nashvillskej filharmónie. Ženy sú však príliš krehké stvorenia a nemôžu zvládnuť námahu, ktorú od nich hra v orchestri vyžaduje. Rebekina nádej rýchlo zhasne, pretože dirigent sa musí podriadiť názoru verejnosti. A aby toho nebolo málo, Adelicia Acklen Cheathamová, pani Belmontského sídla, s ním súhlasí. Uznávaný dirigent Nathaniel Tate Whitcomb je novým vedúcim Nashvillskej filharmónie. Píše symfóniu, ktorou sa chce zapísať do dejín hudby, ale nedarí sa mu ju dokončiť. Navyše ho často bolieva hlava a podivne mu v nej bzučí, symfóniu však musí dokončiť pred slávnostným otvorením novej budovy opery. A nielen to. Chce ju dopísať skôr, ako ten, ktorý ho najviac inšpiroval – jeho otec –, zomrie. Jeho bolesti sa zhoršujú a on je presvedčený, že jedine Rebeka mu môže pomôcť dokončiť dielo. Dokáže získať jej dôveru, keď ju obral o jej sen?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400686/nadpozemska-melodia-tsO-400686.jpg 4.711
Série

Príbehy z Belmontu 3.

Žánr
Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno, i527.net
Orig. název

A Note Yet Unsung

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Nadpozemská melódia

Přidat komentář
pip11
05.04.2019

Nádherné zakončení příběhů z Belmontu. Ani se mi nedostává slov, jak tuto knihu shrnout, byla překrásná. V hlavě vám zní hudba, která provází každou stranu, ale jde tady o mnohem víc. Román se u mě dostal na příčky nejoblíbenějších.

Marylaa
11.03.2019

Předchozí díl Příběhu z Belmontu (Vynimočná krása) mně poněkud zklamal, naštěstí jsem se nenechala odradit, třetí část je podle mně nejlepší.
Jen by mně zajímalo, jestli šaty na obálce jsou historický věrohodné.
Líbí se mi, jak autorka umí zmínít i postavy z předchozích dílů aniž by nějak moc spojlerovala.
Jednu výtku bych však měla, to že poslední kapitola se odehrává "o týden později" podle mně je přehnané, či spíše nereálné, ale to je jen drobnost.