Zašepkaj jej meno

Román Zašepkaj jej meno je zasadený do prostredia slávneho nashvillského žrebčína Belle Meade Plantation. Preplietajú sa v ňom zápasy južanskej spoločnosti po skončení vojny Severu proti Juhu s osudmi muža a ženy, ktorých bolestivo poznačila zrada blízkej osoby. Olivia Aberdeenová, vdova po mužovi, ktorý bol za zradu voči Juhu brutálne zavraždený, sa v meste stáva nežiaducou osobou, preto vďačne prijíma pozvanie „tety“ Elizabeth Hardingovej, panej statku Belle Meade, aby sa stala hlavnou gazdinou. Po príchode zažíva veľké sklamanie a dozvedá sa pravý dôvod, prečo generál Konfederácie William Giles Harding súhlasil s jej príchodom. Olivia nenachádza na statku útočisko, aké očakávala, a nečakane podľahne citom voči Ridleymu Adamovi Cooperovi, ktorý ani v najmenšom nepôsobí ako pravý južanský gentleman. Ridley Cooper sa napriek svojmu južanskému pôvodu rozhodne bojovať na strane Únie, čím si od niektorých vyslúži označenie zradcu. Hoci občianska vojna oficiálne skončila, v jeho vnútri pokračuje ďalej. Na statok Belle Meade prichádza s túžbou osvojiť si „dar“, ktorý má Bob Green, hlavný tréner koní a bývalý otrok. Ridleyho tajomstvo ich môže oboch stáť život. Kým Ridley sa potrebuje vyrovnať so „zradou“ milovaného Juhu, Olivia je odhodlaná vyhnúť sa zrade za každú cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284285/zasepkaj-jej-meno-QZU-284285.jpg 4.322

Veľkostatok Belle Meade 1.

Literatura světová, Pro ženy
Vydáno, i527.net

To Whisper Her Name, 2012

Kniha Zašepkaj jej meno

miajane
20.07.2020

Nádherná obálka, prekrásny príbeh, úžasné hlavné postavy a troška skutočnej histórie. Viac v mojej recenzii na: http://wondersofbooks.blogspot.com/2016/05/zasepkaj-jej-meno-tamera-alexander.html?view=timeslide

pip11
11.05.2019

Příběh je skutečně nádherný. Dovedla bych si ho představit zfilmovaný. Hřebčín Belle Meade a vše co se tam odehrává, je poutavé a moc jsem si to užila. Je příjemné začíst se do knihy a zapomenout na čas. Už teď se těším na další knihu ze série.

modranka
08.01.2018

Príbeh jemný, romantický, poučný. Dobre sa číta, ponúka citácie z Biblie (nakoniec, ide o kresťanské vydavateľstvo) a pripomína už dávno zabudnutú morálku. Anotácia je výstižná, cieľová skupina čitateľov od -násť ročných. Ak od knihy očakávate práve tieto hodnoty, potom si zaslúži plný počet hviezdičiek, ak však čakáte historickú romancu s erotikou, budete sklamaní.
Páčilo sa mi, že autorka čerpala zo skutočných reálií, práve to zvyšuje hodnotu autorkinho diela. Ak chcete vidieť originál žrebčín, pokojne googlujte, ale stačí vám aj táto stránka: https://bellemeadeplantation.com/

BlueIvy
09.08.2016odpad!

Obálka knihy je prekrásna, horší je už samotný obsah. Nemala som veľké očakávania, no knižka ich poriadne podliezla. Avšak každá kniha z tohto vydavateľstva je priam tragická.

jana6258
25.07.2016

Jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala. Bála som sa, že bude písaná nejakým nezaujímavým štýlom, ale... veľmi príjemne ma prekvapila. Páčilo sa mi to ako zo strany milovníčky koní, tak aj zo strany kresťanky, ktorá potrebuje také povzbudenia, aké sa nachádzajú v tejto úžasnej knihe, pričom do deja zapadajú úplne prirodzene, nenútene. Ďakujem za túto knihu! Klobúk dole.