majáček majáček komentáře u knih

Herec Herec Don Miguel Ruiz (p)

,,Čtyři dohody" je kniha velice významná aspoň pro mě. Ale kniha ,,Herec", tady nevím... co říct. Možná jsem čekala víc... Možná si ji ještě jednou přečtu a uvidím, zda mi má, co říci.

25.01.2022 3 z 5

Kokrhací hodiny Kokrhací hodiny Ivan Klíma

Krásné pohádky a ilustrace jsou kouzelné. U pohádky ,, Vlašské klobouky je velmi milá kresba klobouků. Nejvíce mě zaujala pohádka ,,Rychlíky". Tam oznamují poslové s třemi různě barevnými prapory v jakém stavu se rychlík nachází. Mě rozesmálo to, když posel s černým praporem oznámí nepříjezd vlaku, tak cestující se i rozhodnou jet opačným směrem a nebo jdou domů. Doma si v klidu počkají na další den, že možná uvidí lepší zprávu od posla a vlak pojede. Ještě jedna mě zaujala. ,,Kokrhaci hodiny", ty nepřestanou kokrhat ani pod vodou. Takové hodiny bych opravdu nechtěla a ani nikomu nedoporučila. Všichni je chtěli mít a pak se jich nemohli zbavit. V knize jsou náznaky na některé věci, které se děly v období, kdy autor knihu psal. To si však sami po přečtení posoudíte. Autor s touto knihou mě mile překvapil.

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Péče a starostlivost o zahradu samotným autorem a psaná s humorem. Dílo okouzlující a laskající duši.

Měl jsem psa a kočku Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Krásné a milé čtení o psech a kočkách, co zažil sám autor. Kniha pro pohlazení duše.

25.01.2022 5 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Rumcajs, Mamka a Cipísek a jejich příhody si mohu stále číst a neomrzí mě nikdy. A večerníčky - nádhera. Václav Čtvrtek opravdový umělec.

25.01.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Bála jsem se knihu číst. Totalitu jsem zažila. Byli jsme sledování kde chodíme a s kým se kamarádíme a to nejen na základní škole, střední i v práci. Třídní učitelé museli psát komplexní posudky k přihláškám na střední školy. Pionýr byl každou středu povinně i jiné kroužky na střední škole také. Ale naučili jsme se o orientaci v přírodě, první pomoc a hlavně jsme byli se spolužáky a kamarády. Těch pozitívních věcí bylo více. V knize je všechno zakázáné a ponurejší. Taky tam mají organizovanou zábavu, ale to je asi jediné pozitivum. Všechno to nejhorší ze všech totalitních režimů v jedné knize. A současný svět? Měli by to ve školách dospívajícím dát jako povinnou četbu. Smutek dolehl na mě, že lidé mohou vymyslet takové věci.

Rytmus roku s Hankou Zemanovou Rytmus roku s Hankou Zemanovou Hana Zemanová

Knihy od autorky jsou krásné a zajímavé. ,,Rytmus roku" je nejskvělejší. Kniha je plná rad, doporučení a především Hanka Z. předává své zkušenosti prověřené časem. Najdete zde i recepty. Kniha je doplněna fotografiemi, které dokazují kouzlo této knihy. Z knihy vyzařuje štěstí, pohodu a radost ze života. Fotografie na obalu knihy je toho dokladem. Mě zaujalo např. namáčení obilovin-fermentace nebo doporučení- jíst rajčata jen v létě. Našla jsem zde známé věci, jako cibule při nachlazení, ale pro naši lokalitu neobvyklý chřest. Ke knize se budu určitě během roku vracet.

16.01.2022 5 z 5

Usmát se a poodstoupit Usmát se a poodstoupit Karel Nešpor

Knihu jsem si přečetla kvůli důvtipu pana Nešpora a humorného pojetí daného tématu.
Na obálce je vyfocený se skleničkou a na té je napsáno střízlivost. Jaká ta kniha bude, zase je to na téma pro ty lidi? A nebo je v ní něco jiného? Pan psychiatr svou specializaci zde jen mírně naťukl. U knihy jsem se pousmála i poučila, když se člověk střetne s blb..., jak elegantně vyřešit situaci.

09.01.2022 5 z 5

Hebtyl Hebtyl Cyril Podolský

Hebtyl je něco jako obraz nebo odraz vás samotných. Někteří svoje některé vlastnosti popírají, i když je jim to k ničemu, stejně to věděli všichni dávno. Akorát každého jeho vlastní Hebtyl to ukázal veřejně.

09.01.2022 4 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Starší dáma, která žije v domečku a nemůže se zbavit příživníků, mimo jiné je jeden její synovec. I když se odstěhuje do města, nemá klid. Ty situace, jak se jich chce zbavit nebo oni jí, jsou komické. Já jsem bojovala i za ní a držela palce, i když to bylo proti zákonu, protože policie nebyla schopná jí pomoci. Kniha mi při čtení vykouzlila úsměv na tváři.

08.01.2022 5 z 5

Tak takhle ne! Tak takhle ne! Nathalie Springer

Vůbec to nesplnilo, co se píše na obálce. Prostě není to kniha, která by mi pomohla při setkání s manipulátory.

08.01.2022 1 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Family Frost, zkrachovalý restauratér ne vlastní vinou rozváží mražené hotovky. Jeho dvě dcery přijedou jednou za 14 dní. Nedokáže pochopit, jak to ty holky zvládají, jezdit po domě na prkně a přitom se ,,šmínkovat". Už tyhle jednoduché situace mě uváděly do smíchu a kroutila jsem hlavou. To není ani snad pravda. Ale je. Je to život. Pokud se nebudeme hroutit, že jsme někde uvízli a najdeme pozitívní aspoň drobnost, tak vylezeme z díry a najdeme ty chvíle, když to vypadalo i katastrofický a pak se tomu člověk zasměje. A pan bývalý restauratér se nad to dokáže povznést. A to, co zažije dál, to jsem také nechápala a smála jsem se.
Čarodějka z Křemelky je krátkozraká krásná žena, která umí číst myšlenky. Může muž žít s takovou ženou, když dopředu ví, co udělá?
Krásné a vtipné.

08.01.2022 5 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Příběh ženy, která se zamýšlí nad sebou samou a nad svým životem. Po konstatování, že chce od života něco víc či jinak, hledá nějaké východisko. Pro člověka, který má načteno podobných knížek a publikací o pozitivním přístupu k životu a člověku ,,hledajícímu" může na něj působit nudně.
Mně osobně to připomnělo, jak já jsem na tom kdysi byla. Prostě honba za větrem, i když bych měla být šťastná. Člověk je jinak sám o sobě šťastný, jen někdy nás zasáhnou v životě situace, kdy už to pro nás tzv. nejde. Žít v naději, že bude líp. A naděje umírá poslední. A v každé situaci najít ten dobrý - pozitivní bod, který nás odrazí z toho bahna, které na sobě máme, pak najdeme v sobě pocit štěstí.

03.01.2022 4 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Skutečné životní příběhy jsou protkány něhou, láskou, zlobou i nenávistí. Ale pak je to krásné udobřování. Zčeřené vody plné smetí se musí vyčistit, aby řeka byla průzračná, krásná a mohli jsme se z ní v klidu napít.
Některé myšlenky Haliny jsou podobné mým postřehům. Životní příběh až na cestování a péči o děti vystihuje mého manžela. Halina měla delší manželství a manžel mohl být doma. Já jsem dělala vše, co bylo v mých silách, aby to neskončilo, jak Halina. Možná bych se měla z toho vypsat, jak ona.️

11.12.2021 5 z 5

Abecední lapidární minipovídky Abecední lapidární minipovídky Oldřich Tibitanzl

Velmi krátké povídky. Když začíná kazdé slovo stejným písmem, je to velmi těžký jazykolam. Spousta slov, které jsem neznala. Některé jsou ve vysvětlivkách. A ty další jsem vyhledávala na Googlu. Knížečka je nejen povídková, ale i jazykolamová, naučná, prospěšná pro naše nervové buňky. Člověk musí mít se čtením trpělivost, když ,,narazí" na slovíčko, které nezná a musí si vyhledat jeho význam, aby pochopil souvislost věty. V každé větě je více takových slovíček. Jediné, co se dá říci: ,,Hurá do boje!!" Proč? Je to prosté. Abychom jsme se dozvěděli, o čem píše autor.

22.11.2021 5 z 5

Dopis Evě Dopis Evě Miloš Kopecký

Velmi otevřeně píše tak, jak jsme znali Miloše Kopeckého bez konvencí. Bylo to pro mne velmi smutné čtení, i když se autor snažil o svůj typický humor.

31.10.2021 4 z 5

Lidový a zlidovělý šperk v českých zemích Lidový a zlidovělý šperk v českých zemích Alena Křížová

Velmi obsáhlá publikace, která je bohatě doplněna fotografiemi.
Autoři si na ní dali velmi záležet.

28.10.2021 5 z 5

Meky: Miro Žbirka Songbook Meky: Miro Žbirka Songbook Miroslav Žbirka

Kniha je reprezentativní, tedy představuje kariéru Mekyho. Líbí se mi, jak byla kariéra pojata. Nejen k albumu je napsáno, jak vznikl, ale konkrétní písničky, jak vznikly.
Akordům moc nerozumím a možná to není ani zpěvník, ale mě to jako nehrajícím na kytaru, vůbec nevadilo.
Je to krásná publikace pro fanouška Mekyho, který si i rád zavzpomíná a sám zazpívá i bez kytary.

28.10.2021 5 z 5

Vyřezávání dřeva nožem Vyřezávání dřeva nožem Peter Benson

Řezbářské práce mě vždy lákaly. Jedinečná kniha. Nožík a dřívko, a můžeme začít kouzlit. Jednoduchší např. prkénko až po náročnější např. hvězdička na Vánoční stromeček.

05.10.2021 5 z 5

Brána smrti Brána smrti Viliam Poltikovič

Se smrtí svého milujícího manžela jsem se těžko srovnávala. Tato kniha mi velmi pomohla i obohatila, i když se vším nesouhlasím.

05.10.2021 5 z 5