maizy maizy komentáře u knih

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Ano, kniha se mi líbila. Od autora jsem (zatím) nic jiného nečetla, ale již mám další jeho dvě knihy připravené ke čtení. Napínavé s překvapivým koncem, který jsem opravdu nečekala. Super!

30.01.2018 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Něco úplně jiného, než jsem zvyklá číst. Styl psaní, anglické výrazy, ani vulgarita mi v tomto případě nevadily. Tak nějak mám pocit, že k tématu, žánru se hodí a dělají knihu zajímavější (dle mého soudku).
Celá série se mi líbila, zhltla jsem jí víceméně jedním dechem. Začala jsem jí číst hned, jak jsem na ni narazila a přečetla si anotaci, jelikož mě velmi zaujala. Nelituji času a doporučuji! :-)

29.01.2018 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Fajn příběh, zase něco trošku jiného. Mě se kniha líbila. Občas mě nebavily pasáže s malo Carlou, mnohem víc mě bavila Lily. Té jsem i nejvíc fandila, ona byla ten dobrý člověk, no, alespoň se o to snažila. Kapitoly byly krátké a vždy se střídalo vyprávění Carly a Lily. Mě se kniha líbila mohu ji doporučit dál :-)

07.07.2018 4 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Kniha se mi moc líbla, ve chvílích kdy jsem nečetla, jsem nad knihou neustále přemýšlela a to je, dle mého, známka dobré knihy. Hvězdu dolů ale dávám za poněkud přehnaný konec. Ten se mi moc nelíbil, myslím, že to bylo až nereálné. Rozčilovaly mě dopisy mrtvé dceři. Vždy když byl děj nejnapínavější, byla kapitola s dopisem, to jsem měla co dělat, abych nepřeskakovala. Téma bylo dost drsné, surové a nechutné. Ovšem autorka vše skvěle popsala, že i chvílemi mi bylo docela těžko při čtení určitých detailů.

30.05.2018 4 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Knížku jsem přečetla za jediný den. Opravdu oddechová četba, plná klišé. Ona chce jeho, on ji nechce, pan on jí začne chtít, ale ona nechce...no, však to znáte. Do toho troška jakési magie.
Ale na pošmourný den, kdy jste zalezlí doma a nic se vám nechce, venku je hnusně, je to vlastně vcelku fajn volba.

01.04.2018 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Ze začátku mě příliš nebavil ten mrtvý kůň...ale jinak mě kniha docela bavila. Mám ráda podobná témata z psychiatrických léčeben a podobně...
Děj byl komplikovaný, ale nepřekombinovaný. Děsivé, napínavé. Byla to má první kniha od autora, ale již teď vím, že rozhodně ne jediná.

26.03.2018 4 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Čekala jsem něco jako Vraní dívku. Bohužel, Skleněná těla mě příliš nezaujala. Kniha je rozdělena do spoousty velice kraťoučkých kapitol a velkým množstvím postav a proto pro mě bylo těžké se chvílemi orientovat. Dokonce tři hlavní postavy měli velice podobná jména (Hunger, Holger a Hurtig) a to mě čtení docela ztěžovalo a vždy když tam byl někdo od H, přemýšlela jsem, kdo že to je.
Celkově byl příběh hodně depresivní, o tom, jak nás ovlivňuje naše minulost, naše dětství. Takový příběh z "podsvětí", o vraždách mladých lidí, sebepoškozování a drogách. Rozhodně to není lehké čtení.
Konec pro mě nečekaný, což se u každého krimi/thrilleru cení.

*Čtenářská výzva 2018 - č. 11: kniha od více autorů

19.02.2018 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Ačkoliv zde kniha není moc pozitivně hodnocená. Mě se moc líbila. Už dle anotace jsem se velmi těšila ažna ní přijde řada :-) Záhadné, napínavé, tajemné.

30.01.2018 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kniha se četla úplně sama, zajímavý nápad, děj měl spád...taková oddechovka. Určitě stojí za přečtení, ale nikoliv opakované.

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Knihy od Rachel Abbott mám velmi ráda a ani tato mě nezklamala. Čtivá a napínavá. Rozhodně stojí za přečtení :-)

Playground Playground Lars Kepler

Úplně něco jiného od dua Lars Kepler, než jsme zvyklí!
Proto jsem byla zezačátku překvapená a možná i trošku zklamaná. Stále jsem tak trochu čekala, kdy se děj převrátí a začne klasická "keplerovka". Přes počáteční rozpaky se mi ale knížka líbila. Byl to zvláštní pohled na...smrt, umírání, "světlo na konci tunelu"...
Když se oprostíte od autora, zjistíte, že se jedná o velmi zajímavý a čtivý příběh.

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Kniha se četla moc hezky - dala jsem si jí do čtenářské výzvy a výzva to pro mě ani moc nebyla, jelikož mám podobné zápletky ráda.
V první polovině se prolíná minulost (tedy rok, kdy zmizel malý Billy) a současnost (o 20 let později - příběh Billyho sestry).
Billyho sestra Veronica se snaží po 20 letech na základě nových informací zjistit, co se jejímu bratříčkovi přihodilo. Jakmile začne zkoumat minulost, začnou se kolem Veroniky dít divné věci...
Kniha se četla dobře a i docela rychle, konec odsýpal rychle, avšak s podobnou tématikou se dají najít i lepší kousky...

*Čtenářská výzva 2018 - č. 14