MagdalenaHalow MagdalenaHalow komentáře u knih

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Po Mukách prudký vzestup. Podle mě nejlepší díl. Cestování časem mě vážně bavilo. Po tomhle díle jsem měla vážně chuť číst dále.

12.04.2013 5 z 5

Muka Muka Lauren Kate

V tomhle dílu mi byla Luce hodně nesympatická. Věděla, že ji Daniel miluje, ale jakoby jí to nestačilo. Nemohla pochopit, že když s ní Daniel není, je to proto, že se ji snaží ochránit. Ty hádky, které Luce vyvolávala, byly opravdu zbytečné. Děj navíc vůbec neubíhal, kniha byla nudná. Podle mě nejslabší díl celé série.

12.04.2013 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Komentář obsahuje spoilery!
Vůbec se nemůžu rozhodnout, jaké hodnocení mám dát. Když jsem Pád četla poprvé, byla jsem naprosto nadšená. Když už jsem ho ale četla po třetí, začala jsem si všímat různých věcí, které mi vadí. Tak třeba nechápu, proč autorka nevysvětlila (ani v dalších dílech), proč se o Luce tak moc zajímá i Cam. Další co mi vadilo, byla na konci válka andělů. Podle mě byla zbytečná. Stejně tak i smrt Todda a Penny. Taky je divné, proč byli na jednom místě všichni andělé a vůbec se spolu (až na vyjímky) nebavili. V celku byl příběh chaotický a nevysvětlený. Po tomhle shrnutí už vím hodnocení. 3 hvězdičky, na víc to asi Pád nedotáhne.

12.04.2013 3 z 5

Kiki Strike ve Stínovém městě Kiki Strike ve Stínovém městě Kirsten Miller

Komentář obsahuje spoiler!
Knížka je hodně... překvapivá. Vážně je zvláštní, že se 12-ti leté holky samy potulují po New Yorku a jejich rodičům to vůbec nevadí. Když ale tohle přehlédnu, pak je to vážně dobrá a tajemná kniha. Jenom se mi teda zdá trochu přehnané udělat z Kiki princeznu Katarinu. Vůbec to k ní nejde. A navíc byla na 12-14-ti letou holku až moc chytrá a dokonalá. Na 5 hvězdiček kniha opravdu nemá, ale ty 4 si podle mě za příběh zaslouží.

12.04.2013 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Je hodně vidět, že je to rozjezdový díl. Je tam spoustu vysvětlování a jakési "uvádění" do děje. Ke konci knížka konečně nabrala spád a přivedla na chuť číst další díly. Mimochodem nápad se mi hodně líbil. Cestování časem vůbec není otřepané, je to originální a moc pěkně zpracované.

11.04.2013 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Komentář může obsahovat spoilery.
Začala jsem číst... a do konce už jsem se neodtrhla. Knížka mě naprosto pohltila. Mám ráda sérii Stmívání, ale kam se hrabe na Hostitele! Neuvěřitelně dokonalá kniha. Je sice poměrně dost dlouhá, ale ani jedna kapitola mě nenudila. Těch 60 kapitol jsem "zhltla" za 3 dny, a kdybych nemusela chodit do školy, bylo by to určitě méně. Miluju dystopické příběhy, a i když tohle není typická dystopie, rozhodně se dostala mezi Hunger Games a Delirium. V Poutnici jsem viděla několik postav z jiných příběhů. Princeznu Taoshiru z Dragonfly, Jacka z Avatara a jak se dalo čekat, také Bellu ze Stmívání. Ale i tak je příběh jedinečný a jednoznačně fantastický. Jsem moc ráda, jak to dopadlo. Žadný boj mezi lidmi a dušemi. Ten boj jsem nechtěla, aby tam byl, protože by autorka byla nucná nechat lidi zvítězit a to by byl moc velký a vlastně i nereálný happyend. Takže mě kniha nemohla v ničem zklamat. Určitě si ji ještě někdy přečtu a plánuju si ji i koupit, protože tenhle příběh mi prostě nesmí chybět v knihovničce!

09.04.2013 5 z 5

Experiment s Andílkou Experiment s Andílkou James Patterson

Komentář obsahuje spoiler! Někdy jsem vážně nechápala, kolik toho Maxi o životě "venku" věděla, když nikdy mezi lidmi nebyla. Jak to mohla zjistit? A jak si dokázali shánět tolik jídla, když bydleli na tak opuštěném místě? A navíc taky smrt Ariho se mi zdála vážně zbytečná. Škoda, že víc dílu není přeložených, docela by mě pokračování zajímalo.

04.04.2013 4 z 5

Zvíře Zvíře Robert Muchamore

Robert Muchamore si zvolil velmi dobré téma. Týrání zvířat je strašný hnus. Z popisování prostředí a z toho, jak se lidé dokážou chovat ke zvířátům se mi zvedal žaludek. Nejhorší na tom je, že to není jen vymyšlený příběh, ale že se to na světě vážně děje. Přesto nevím, jestli mám dát hodnocení 4 nebo 5 hvězdiček. Občas jsem se totiž dost ztrácela v postavách díky tomu, že jich tam bylo opravdu hodně a spousta z nich měla falešná jména. Ale jinak CHERUB opět nezklamal :)

24.03.2013 5 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Komentář obsahuje spoiler!
Dost jsem se bála tuhle knížku číst, aby mě nezklamala, protože Delirium je vážně skvělé. A Lauren Oliver nezklamala. Naopak, ještě zvýšila laťku, protože Pandemonium je prostě fantastické! Jen se zase bojím, aby Requiem nepokazila. Ale budu jí věřit. Jsem hrozně zvědavá, koho si Lena nakonec vybere. Alexe? Juliana? Má to dost těžké. Sama jsem se taky ještě nerozhodla, ke kterému "teamu" patřím. Takže snad Requiem vyjde co nejrychleji, abych se to konečně dozvěděla :)

14.03.2013 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Forrest Gump je můj nejoblíbenější film. Hodně mě zajímalo, z čeho Robert Zemeckis vlastně takovou nádheru vytvořil. A tak, když jsem knihu dostala k narozeninám, jsem okamžitě začala číst. A byla jsem zhnusená. Kam se poděl ten neuvěřitelně milý a nevinný Forrest, kterého všichni známe a milujeme? Nevadí mi, že je knížka psaná nespisovně a jazykem "idijota", ale proboha proč je tam tolik sprostých slov? A jak se Forrest mohl dostat do vesmíru a ke kanibalům??? A taky ten jeho vztah k Jenny. Ve filmu je jejich vztah čistý, Forrest se k Jenny chová úplně skvěle a v knížce se najednou dozvím, že "dělali jsme to z boku a napříč a hlavou dolů a zezadu a vleže..." Byla jsem vážně zhrozená. Nakonec to u mě kniha dotáhla na 2 hvězdy, jenom kvůli těm "normálním" scénám. Takže jestli si chcete nechat ten úžasný pocit z filmového Forresta Gumpa, tohle vážně nečtěte.

09.03.2013 2 z 5

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Prostě a jednoduše dokonalá.

09.03.2013 5 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Komentář obsahuje spoiler! Konečně něco originálního. Velmi promyšlený příběh, jenom se mi Eona občas zdála hodně hloupá. Například jí hrozně dlouho trvalo než přišla na to, že zrcadlový drak je vlastně dračice. Měla k tomu spoustu indicí, aby na to přišla, ale vůbec jí to nedocházelo... Tak trochu doufám, že se v druhém díle konečně dá dohromady s císařem :D

09.03.2013 4 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Sarah Dessen

Hodně nudná knížka, skoro nic se tam neděje, ale na oddechnutí od složitějších knížek je dobrá.

09.03.2013 3 z 5

Trnité údolí Trnité údolí Patrick Carman

Nejlepší díl z celé série. Sice to u mě všechny dotáhly na 5 hvězdiček, ale tahle přece jen vede...

Delirium Delirium Lauren Oliver

Na tuhle knihu jsem narazila zcela náhodou v jednom knižním katalogu a říkala jsem si, že by vůbec nemusela být špatná. Nechala jsem to ale být, neobjednala jsem si ji. O to větší překvapení bylo, když jsem ji našla pod vánočním stromkem.

Okamžitě jsem začala číst... a už jsem se neodtrhla. Příběh vás prostě okamžitě vtáhne do děje. Je to všechno dokonale promyšlené, hlavní postava není žádná pipka bez mozku, jak příběh plyne, postupně se vyvíjí a mění. Tahle knížka mě velmi ovlivnila. Změnila mi pohled na svět. Inspirovala mě. Dokázala mi, že jít proti davu a porušovat pravidla se někdy musí. Jinak nezjistíte, co je to život.

Před pár dny jsem si koupila Pandemonium. Nemůžu se dočkat pokračovaní, strašně jsem zvědavá, co se stane dál. Ale nedokážu se nějak do čtení přinutit. Bojím se, aby pro mě 2. díl nebyl zklamáním, jako už se mi to několikrát stalo. Zatím tedy znovu čtu Delirium, abych příběhy navázala. Tak snad mě Pandemonium nezklame...

Koně v ohrožení Koně v ohrožení Anna Sellberg

Poměrně napínavá knížka pro milovníky koní.

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Knížka je vážně bomba. Nedokázala jsem se odtrhnout. Konečně nové téma, žádní upíři ani andělé. Jenom se mi zdálo, že kniha je moc rychle useknutá. Lenzi zahnala svého "úhlavního nepřítele" nějak moc rychle. Buď bych přidala dalších 100 stránek a nebo s tím počkala až do pokračování. Ale i tak to u mě dotáhla na 5 hvězd.

Železný král Železný král Julie Kagawa

Tuhle knihu by si měl přečíst snad každý, kvůli názoru na víru. Protože víra v kouzelné bytosti a nadpřirozené síly je zde úžasně vymyšlená a vysvětlená. Jedna z mých nejoblíbenějších knížek.

07.03.2013 5 z 5