Experiment s Andílkou

kniha od:

Experiment s Andílkou obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Příběh šestice dětí, které jsou vlastně mutanty. Fantasy, v níž jsou namíchány podle osvědčeného receptu fantastické prvky, nebezpečí, akční scény, aktéry jsou děti, svázané pevným poutem přátelství. Pomocí genetického inženýrství v laboratoři vědci docílili, že vybranému malému vzorku dětí narostla křídla, a navíc tyto děti získaly schopnosti, kterými normální smrtelníci neoplývají. Děti vyrůstají pod dohledem v laboratoři, přesto je autor dokáže prezentovat jako normální děti se všemi dětskými, a hlavně teenagerovskými problémy. Příběh vypráví čtrnáctiletá dívka Maxina (říká si Maxi, celým jménem Maximum Ride). Je z dětí nejstarší a za všechny přebírá zodpovědnost a považuje je za svou rodinu. Příběh vypráví s citovým zaujetím, minulé události hodnotí a zvažuje. Nejraději má stejně starého čtrnáctiletého Tesáka. Slepý Iggy, Pšouk, Brepta a Andílka jsou děti. Děti najdou spojence v mladém vědci a z laboratoře se jim podaří uprchnout. Přesto je pro ně život na svobodě plný nebezpečí, musí čelit pronásledovatelům, podobně okřídleným mutantům, kteří je mají za úkol zabít, aby se lidstvo o jejich existenci nedovědělo. Kniha je čtivá, dialogy humorné, kniha se stala bestselerem a vedla žebříček nejprodávanějších knih po několik měsíců v USA. Pro dnešní generaci teenagerů to jsou dobře vybraní hrdinové. Vyhýbají se dospělým, nevěří nikomu, křídla schovávají mají pod oblečením. Hrdinové jsou sympatičtí, závidíme jim, že mohou létat, ale přitom je litujeme, jsou neustále pronásledováni. Postavy: Maximum Ride je jméno dívky, říká si Maxi. Je vůdce, 14 let. Tesák černovlasý s černými křídly (14), Iggy, slepý chlapec(13), Brepta černé pleti a povídavá. Pšouk osmiletý, technický typ, umí všechno s počítači, Andílka, vypadá jako anděl, maličká se světlými vlasy a bílými křídly. Kromě toho mají ještě jiné vlastnosti, Iggy má zbystřené smysly, Andílka čte myšlenky a dovede dýchat pod vodou, Maxi umí letět obrovskou rychlostí... Všichni jsou spojeni silným poutem, jsou jedineční a na sobě závislí, jsou rodina. Mají upravené geny, pevné a duté kosti jako ptáci, vzduchové vaky, rychlejší metabolismus, srdce jim bije velmi rychle, také musí sníst víc potravy. V laboratoři, která připomíná zacházením nacistické experimenty, vědci vytvořili také Likvidátory, mutanty hlídače, kteří se dokážou transformovat z nenápadné lidské podoby, už v běhu začnou obrůstat srstí, mají vlčí sílu, v druhém dílu mají dokonce také křídla a bojují s nimi v letu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9809/maximum-ride-9809.jpg 4.294
Série

Maximum Ride 1.

Žánr
Romány, Fantasy, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

The Angel Experiment, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Experiment s Andílkou

Přidat komentář
Karča.K
10.05.2019odpad!

Milovníkům laciné literatury se to určitě čte dobře, ale já jako anglistka jsem úpěla hrůzou. Styl psaní je jako od studenta, který chodí na kurzy tvůrčího psaní. Takových braků bych dokázala vyplodit spoustu, ale raději napsat jednu pořádnou knihu, být nepochopena, následně se předávkovat benzodiazepiny a za padesát let po smrti se dostat do literárních antologií a učeben literatury.

Jass
07.07.2017

Tahle knížka patří mezi mé favority, a to přesto, že rozhodně není dokonalá, což pode mnou skvěle shrnula MagdalenaHalow, kladla jsem si ty samé otázky, ale... vzhledem k tomu, že to je dětská kniha, tak předpokládám, že se nemusí všechno rozpitvávat až na kost (i když ty nesrovnalosti mě pořád štvou).
Tentokrát jsem četla v angličtině a rovnou se pak vrhla na další díly, rozhodně nepatřím mezi zdatné angličtináře a tohle byla v podstatě první kniha, kterou jsem v angličtině přečetla celou, ale vážně to není těžké čtení, takže se nenechte odradit angličtinou a čtěte, stojí to za to (teď mám rozečtený třetí díl).


Wargo
10.02.2017

Fantasy/dobrodružný príbeh, ktorý obsahuje všetko čo má kvalitný príbeh obsahovať. Naviazanie sa na hlavný protagonistov nieje ťažké, počas celej knihy som im držal palce. Jedinou nevýhodou je, že kniha nemá ukončenie, keďže je to jedna z 8 častí.

pobijecmuch
14.09.2016

Pro mně, jeden z nejslabších knih velkého Pattersona. Detektivky umí napsat výborně, ale do scifi se neměl pouštět. Teď byl podle této dětské knihy natočen i film, který u diváků zcela propadl.

ElenRiannon
20.03.2016

Knihu jsem četla hned jak vyšla a byla jsem ještě na základní škole. Tenkrát mi přišla opravdu drsná a zajímavá. Od té doby jsem ji nečetla, ale nemyslím si, že by se mi dnes líbila tolik jako tehdy. :)

lenka1986
28.02.2016

vynikajuca kniha neviem sice v kolkych rokoch napisal tuto knihu ale je famozna. odporucam ju hlavne citatelom vo veku od 15 do 20 rokov.

majdavlče2
26.11.2015

Tato kniha se mi velice líbila. Byla napsaná stylem, který se dobře četl a hlavně měla dobrý děj a zápletku.
Strašně mě štve, že další díly nevyšly v češtině!!! GRRRRRRRR!!!:P :)

Always a reader
31.10.2014

Kniha se mi moc líbila, doufám, že co nejdříve přeloží do češtiny a vydají tady i další díly!! Taky doufám, že je budeme mí potom v knihovně abych si je mohla přečíst.. O:)

1