MagdalenaHalow MagdalenaHalow komentáře u knih

Eldest Eldest Christopher Paolini

Vážně mi vadily části s Roranem, protože je mi vážně nesympatický. Když se u Eragona stalo něco hrozně zajímavého, najednou bum! a přišel Roran. Někdy jsem ty jeho části i přeskakovala a vracela se k nim až později. Děj se ale už konečně začíná rozjíždět, z Eragona se stává pořádný Jezdec. Až na ty Roranovy části rozhodně lepší díl než Eragon.

24.05.2013 4 z 5

Kuchařský zápisník pro dceru Kuchařský zápisník pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Nesmírně užitečné :)

20.05.2013 5 z 5

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Komentář obsahuje spoilery!
Příběh mě vážně rozplakal. Jak můžou být lidé tak krutí? Jak mohla ta žena dát přednost bohatství před láskou? A jak mohl Student dát přednost učení před láskou? Asi jsem moc zvyklá na happyendy, ale asi jsem tak nějak očekávala, že se slavice promění v překrásnou dívku a budou spolu se Studentem žít šťastně až do smrti. Oscar Wilde asi neměl moc štěstí v lásce. I přes ten hrozný konec musím povídce dát 5*. Četla jsem ji v originále, a i když jsem všemu úplně nerozumněla, příběh mě velice hluboko zasáhl. Je vážně překrásný.

14.05.2013 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Je hodně vidět, že Paolini knihu psal, když byl ještě dítě. Je hodně jednoduchá, nepouštěl se do žádných složitostí. Také mi vadily některé popisy. Například jsem si vůbec nedokázala představit, jak vypadá Farthen Dur a Tronjheim. Ty "megalomanské" rozměry mi prostě vadily. Jinak je to vcelku povedený příběh a pokračování si rozhodně přečtu.

09.05.2013 4 z 5

Hořký akord lásky Hořký akord lásky Hilary Freeman

Docela nudná knížka, příběh vůbec neodbíhal.

08.05.2013 3 z 5

České dějiny očima psa České dějiny očima psa Martina Drijverová

Jednoznačně nejlepší kniha o českých dějinách pro děti. Sama jsem ji naprosto milovala :)

08.05.2013 5 z 5

V hlavní roli Snoopy V hlavní roli Snoopy Charles Monroe Schulz

Jednoznačně nejlepší knížka o Snoopym. Čím vším Snoopy dokáže být je neuvěřitelné. Vážně "nejsympatičtější" sbírka stripů o tomto bíglovi.

30.04.2013 5 z 5

Londýn Londýn Kathleen Becker

Velmi užitečný průvodce, obsahuje spoustu zajímavostí a míst, které zná jen málokdo.

26.04.2013 5 z 5

Zamilovaní andělé Zamilovaní andělé Lauren Kate

Může obsahovat spoilery
Čekala jsem od té knížky něco jiného. Myslela jsem, že odpoví na některé mé otázky z Vytržení, ale naopak jich mám ještě víc. Například proč Lucifer dovolil, aby spolu Luce a Daniel byli? Jak to, že Daniel nebyl překvapený, že Luce po polibku neshořela? A zase - proč se Cam tak moc o Lucindu zajímá? Ostatní 3 příběhy byly dobré, dozvěděla jsem se něco nového o vedlejších postavách, ale ten poslední mě trochu zklamal...

25.04.2013 3 z 5

Dívky, 16: Bohyněmi za sedm dní Dívky, 16: Bohyněmi za sedm dní Sue Limb

Občas tam byly velmi dlouhé a nudné rozhovory, ale někdy jsem se vážně pobavila. Srovnatelné s předchozími díly.

22.04.2013 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Děj je hodně předvídatelný. Vždy aspoň tušíte, co se bude dít dál. Řekla bych, že je to spíš takový příběh pro děti, aby se seznámily s nacismem a komunismem. Ale i tak je to vážně dobré.

22.04.2013 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Komentář obsahuje spoilery!
Kerstin Gier opravdu ví, jak překvapit. Mě třeba překvapila tím, že se čtenáře snažila přesvědčit, že Gideon Gwen nemiluje. Ha! Jak absurdní. On ji prostě miluje a basta. Chyba Gwen, že si nenechala vysvětlit, že si sice Gideon naplánoval, aby se do něho zamilovala, ale už si nenaplánoval to, že se do ní taky zamiluje. Já to totiž vím! A ne, Zelenou jako smaragd jsem ještě nečetla. Ono to tak prostě musí být! Vždyť se k sobě tak skvěle hodí...
Mimochodem Xemerius je vážně super. Není tak vlezlý, jako Bob z Vytržení od Lauren Oliver. Navíc určitě není falešný, jako Bob. Taky bych chtěla mít neviditelného chrliče za kamaráda...
Už se nemůžu dočkat, až si přečtu Zelenou jako smaragd. Jenom málo lidí vědělo, že existují 2 chronografy a najednou se objeví ještě třetí? Síla.
Celkově bych druhý díl zhodnotila jako velmi dobrý, ale některé části byly vážně zdlouhavé, knížka neubíhala, jako 1. díl. Tak jsem zvědavá, jak to celé skončí.

17.04.2013 4 z 5

Dívky, 16 a vypráskaný prázdniny Dívky, 16 a vypráskaný prázdniny Sue Limb

O malinko horší než předchozí díl, ale taky jsem se pobavila :)

13.04.2013 4 z 5

Zombie blondýny Zombie blondýny James Brian

Obsahuje spoilery!
Vážně tragédie. Tak za a) utíkání Hannah a její táty před "spravedlností" zvlášť, když je to bývalý policista - blbost, b) Hannah - holka, která je úplně vypatlaná a chce být populární - stupidní, c) konec - zombie roztleskávačky bych možná vzala, ale celé zombie město??? Jak mohl ten její kamrád (už si ani nepamatuju, jak se jmenuje) být jako jediný člověk v celém městě? Proč ho autor na konci zabil? - děs a hrůza! Do poloviny ta knížka ušla, ale potom to bylo vážně hrozné. Už nikdy více.

13.04.2013 1 z 5

Velká kniha o koních Velká kniha o koních Elwyn Hartley Edwards

Nejlepší naučná kniha o koních, kterou jsem kdy četla.

13.04.2013 5 z 5

Dívky, 15: Absolutní šílenkyně Dívky, 15: Absolutní šílenkyně Sue Limb

Některé pasáže mě vážně pobavily. Oddechová knížka, ale líbila se mi :)

13.04.2013 4 z 5

Škola fotografování pro kluky a holky - Tajemství povedených fotek Škola fotografování pro kluky a holky - Tajemství povedených fotek Marie Němcová

Velmi vhodná knížky pro malé začínající fotografy - aspoň mě kdysi pomohla :)

12.04.2013 4 z 5

Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti Petr Morkes

Chtěla jsem tuhle knížku k Vánocům kvůli tomu, že miluju Vrťapkovi sebrané spisy a bylo mi jedno, o čem má být. Byla jsem ale trochu šokovaná, když jsem zjistila, jak velká písmena knížka má, a že je to vlastně pohádka pro děti. :D Ale i tak jsem jí přečetla a je vážně moc pěkná :)

12.04.2013 5 z 5

Komisař Vrťapka sebrané spisy 3 Komisař Vrťapka sebrané spisy 3 Pavla Etrychová

Je to skvělá knížka stejně jako oba dva další díly, ale musím dát 4 hvězdičky, protože případů bylo míň, než v minulých dílech :D

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Komentář obsahuje spoiler!
Většina knížky mě vážně moc bavila. Děj zase nabral spád, pořád se něco dělo. Že měla Luce něco s Luciferem jsem tušila, ale to, že ona sama byla archandělem mě vážně překvapilo. Ale nevadilo mi to. Za to mě vážně naštval konec. Utvrdilo se mi, že Bůh je vážně nespravedlivý. Jenom proto, že si Daniel a Luce vybrali sami sebe a ne Boha, je musel nechat "odstranit"?! Všechno co spolu prožili, se prostě pro ně jen tak vymazalo?! To mě vážně rozzlobilo. A také mi připadá, že Lauren Kate je pravý opak Stephenie Meyer. Meyer se bojí kohokoliv zabít, kdežto Kate zase zabíjí úplně zbytečně. Gabe a Arriane podle mě vážně zemřít nemuseli. A ještě mi taky vadilo, že si Luce ani nevzpoměla na své rodiče a Callie. To bylo opravdu bezohledné a sobecké. A také ani zmínka o Camovi. Co se stalo s ním? Za ten konec bych vážně nedala ani jednu hvězdičku, ale zbytek knížky byl vážně dobrý a zajímavý. Proto takové hodnocení.