České dějiny očima psa

od:


KoupitKoupit eknihu

Pes žil s lidmi odjakživa. Doprovázel rytíře i sedláky, hlídal lidi i majtek a procházel dějinami. Co si asi tak o nich myslel? To prozradí tahle nevšední knížka. Pes v ní se zaujetím sleduje českou historii od praotce Čecha přes staré pověsti, Přemyslovce, Lucemburky až k mistru Janu Husovi. Někdy do dění přímo zasahuje, někdy ho jen trefně komentuje. Nakonec - přesvědčte se sami. Humorný průvodce našimi dějinami vám osvěží to, co o nich víte a co jste už trochu zapomněli, a prozradí to, co zatím ještě neznáte. A protže historii své země by měl poznat každý, zkuste jít na to trochu jinak - třeba s psím kamarádem. Potom vás možná bude trochu víc bavit i školní dějepis....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23879/ceske-dejiny-ocima-psa-23879.jpg 3.662

Žánr:
Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Přidat komentář
Jessybelle
06. června

Pro malé cca 5leté děti je to nuda, pro osmileté to už celkem jde. Celkově asi trochu zklamání, málokdy slýchám při čtení:"kdy už to konečně dočteme?"

ladyfromskye
06. února

Nápad to byl dobrý (za něj taky tak jedna *). Ale z toho, co vzniklo, mi vlasy vstávají hrůzou. Prosím, rodičové, nedávejte to svým dětem číst!

Jane007
30.10.2017

Knížku jsem četla synkovi a vcelku se nám líbila. Obzvlášť některé hlody byly opravdu nezapomenutelné (např. Šemík přeskočil hradby, protože byla na druhé straně klisna). Jediné, co mi přišlo divné, byly letopočty na konci kapitol. Když se to řadí k pohádkám, tak mi to příjde zbytečné.

Malýmedvěd
18.10.2017

Au, tak tohle bolelo. Nápad se psem stojí za tu jednu hvězdou, vše ostatní je dost hrůza. Vadil mi zejména schematický, příliš zjednodušující a dávno překonaný pohled na dějiny, stejně tak dost ubohé vtipy. Pozitivní při čtení dětem v postýlkách bylo to, že to vždy vedlo na diskusi typu "tak to vůbec nebylo ...", "takto se na to nedá koukat", "tohle je přeci hloupé ... protože" atd. atd. Stopa socialistického a komunistického pohledu je v autorce neuvěřitelně hluboko zakořeněná, je to dobře vidět například při popisování Mistra Jana Husa, jako revolucionáře chudých proti bohaté církvi, v tu chvíli to opravdu bolelo, stejně tak očerňování Anežky Přemyslovny.

yaoiyuri
08.10.2017

Co se týče námětu „historie pro děti očima Psa“ je geniální, ale bohužel celý jeho potenciál je nevyužitý a přízemním humorem, narážkami, které děti nepochopí (dospělí ano, ale nevím, jestli něco takového chci číst dětem v knize pro děti) a všemi známými genderovými stereotypy (ovšem vyšponovanými do těžko snesitelného extrému) naprosto obludně zmršený.
Převyprávění některých pověstí i historických událostí je dost svérázné a není to způsobené jen očima psa, nelíbilo se mi přehnané démonizování některý historických postav – historie není černobílá, a to by se měly děti učit odmala. Navíc se v knize podporují některé zakořeněné historické omyly a bludy (např. zákaz vstupu žen na Karlštejn apod.).
Psovo hodnocení bylo často dost „ulítlé“, chyběl tomu střízlivý a rozumný nadhled dospěláka, který píše knihu pro děti. Autorčin humor je dost… ehm… osobitý, chvílemi až nevkusný a slaboduchý, a mně osobně nesedl. Pro malé děti není vhodný určitě. Navíc se divím, že kniha nevzbudila nějakou mediální bouři potrefených feministek, protože hodnota většiny ženských postav se podle Psa odvíjí od jejich fyzického vzhledu a schopnosti vařit.
Od „středověkého“ psa bych navíc čekala vyjadřování na úrovni, obzvlášť když žil na šlechtických dvorech – pofiderními a hovorovými výrazy se totiž v textu nešetří. V textu (edice Albert) se rovněž vyskytují překlepy, chyby (např. jméno Boleslavova syna) a typografické nedostatky.

Osobně tuhle knihu nedoporučuji. Pro malé děti mi přijde místy až příliš vulgární (jo, fakt se tam o nějaké ženě píše, že byla cuchta), podání historie je diskutabilní a zvolený druh humoru mi přišel naprosto nevhodný.

999POLO
24.09.2017

Mě se ta knížka docela líbí.

Alfirin
29.08.2017odpad!

Jsem opravdu ráda, že jsem do této knihy nahlédla dřív, než jsem ji začala synovi číst. Autorka se asi snažila podat to vtipně, ale bohužel jiný, než sexistický humor je jí cizí. Skončila jsem u Dívčí války, u věty o tom, že Vlastiny smrti nikdo nelitoval, protože stejně neuměla vařit... A to je jen jeden příklad za všechny. Nepovažuji se za žádnou militantní feministku, ale tohle bylo moc i na mě. To radši dítěti pustím nahrávky od Hrušínského, to je jiná třída.

Christianne.K
30.06.2017

Byla to jednoduchá knížečka asi pro menší. Já ji četla do povinné četby a pro to, že mi splňuje jeden bod čt. výzvy. Jinak bych si ji osobně nepůjčila, ani nesnažila se k ní dostat.

katule1992
21.08.2015

Knihu jsem četla pouze k jako povinné zkoušce z literatury na vysoké škole. Tato kniha je doporučovaná pro děti na první stupeň jako kniha , která má přiblížit dětskému čtenáři dějiny národa českého. Což se sice této knize svým způsobem povedlo a když přehlédnu leckdy příběhy, do kterých zasahují až moc, je to jedna z nejlepších knih pro nejmenší z oblasti historie.

bibi.r
22.12.2013

Je to jistě jedna z možností, jak dětem přiblížit české dějiny, tak aby se o ně alespoň něco málo dozvěděly. Ovšem čekala jsem trochu víc humoru a vtipu. Snad to napraví druhý díl.
Ilustrace mě neoslovily vůbec.

MagdalenaHalow
08.05.2013

Jednoznačně nejlepší kniha o českých dějinách pro děti. Sama jsem ji naprosto milovala :)

zvonicekt
16.12.2012

Velice čtivá a vtipná kniha. Jako malý kluk jsem z ní byl nadšený. Jistě se u mě už projevoval zájem o historii, který trvá dodnes. Podobným typům vřele doporučuji!

anisek989
16.02.2011

První díl je lepší než ten druhý.Bavil mě o trochu více.Myslí že pro menší děti , které začínají s dějepisem nebo vlastivědou je to velice zdařilá knížka.